Menu
Zavřít
 

18.4.2023 Nový Volkswagen ID.3 je již k dispozici v předprodeji

Jeden z nejprodávanějších elektromobilů v Evropě je po modernizaci ještě atraktivnější. Zákazníci si mohou sestavit nové ID.3 podle vlastních představ v aktualizovaném webovém konfigurátoru. Vstupní cena nového modelu ID.3 začíná již od 1 110 900 Kč.

Další informace
 

17.4.2023 Mistr v hospodárnosti slaví světovou premiéru: Volkswagen ID.7 s dojezdem až 700 km2 (WLTP)

ID.7 je prvním elektromobilem Volkswagen pro vyšší střední třídu. Kombinace velmi dobré aerodynamiky a nové generace hospodárného pohonu zajišťuje dlouhý dojezd. První Volkswagen s novým konceptem zobrazování a ovládání. Mimořádná úroveň jízdního komfortu mj. díky nové klimatizaci, sedadlům s klimatizací Climatronic a masážní funkcí3 a panoramatické střeše z „chytrého skla“3 s nastavitelnou průhledností. ID.7 vstoupí na trh v Evropě a Číně na podzim 2023, Severní Amerika bude následovat v roce 2024.

Další informace
 

14.4.2023 Odpočítávání odstartováno: Světová premiéra modelu ID.7 proběhne 17. dubna současně v Evropě, Číně a Severní Americe

Světovou premiéru nového modelu ID.7 bude možné sledovat on-line. Budoucí vrcholný model rodiny ID. s velkorysým vnitřním prostorem, novým hospodárným pohonem a prémiovými technologiemi je předurčen pro globální trhy. Volkswagen zintenzivňuje elektrickou ofenzivu deseti novými modely ID. do roku 2026.

Další informace
 

13.4.2023 Nový pohon pro rodinu elektromobilů ID. nabízí vyšší výkony i hospodárnost

Výrazné zvýšení výkonu a točivého momentu. Další výhodou pro modely ID. je delší dojezd. Volkswagen začne nový pohon zavádět do výroby ve čtvrtém čtvrtletí 2023. Výrobu bude zajišťovat Volkswagen Group Components v Kasselu.

Další informace
 

6.4.2023 Testování nového modelu Volkswagen ID.7 je již téměř u konce

Budoucí vrcholný model ID. se postaví na start ve vyšší střední třídě v Evropě, Číně a Severní Americe. Nový elektrický pohon z vlastního vývoje umožní výrazné zvýšení hospodárnosti i výkonu. Dojezd až 700 kilometrů2 (WLTP). Koncept zobrazování a ovládání byl zdokonalen na základě zpětné vazby od zákazníků. Podvozek a interiér modelu ID.7 nabízí vysokou úroveň jízdního komfortu.

Další informace
 

6.4.2023 Techno Classica 2023: Volkswagen slaví 50 let modelu Passat

Volkswagen se zúčastní veletrhu historických vozů, který se koná ve dnech 12. až 16. dubna 2023 v Essenu. U příležitosti 50. jubilea modelu Passat vystaví Volkswagen Classic mimo jiné nejstarší zachovaný Passat na světě a Passat B1 Variant z rané fáze výroby.

Další informace
 

29.3.2023 Všechno nejlepší k narozeninám, Tourane! Volkswagen Touran je již 20 let víc než jen rodinným vozem

Výbavu modelu Touran rozšíří nové asistenční systémy. Zdokonalený motor TSI je koncipován i pro paliva se složkami z obnovitelných zdrojů. Úspěšného modelu Touran bylo na celém světě prodáno více než 2,6 milionu vozů.

Další informace
 

16.3.2023 Světová premiéra studie ID. 2all: Elektromobil od značky Volkswagen za méně než 25 000 eur

ID. 2all ukazuje nový designový styl značky Volkswagen, sériová verze bude představena v roce 2025. Dojezd na jedno nabití až 450 kilometrů, vnitřní prostor jako v Golfu, cenová dostupnost jako u modelu Polo. Prémiové inovace, například Travel Assist, IQ.LIGHT nebo e-plánovač tras. Základem sériově vyráběné verze bude nová platforma „MEB Entry“. Urychlení elektrické ofenzivy: deset nových modelů s elektrickým pohonem do roku 2026.

Další informace
 

15.3.2023 Značka Volkswagen zvýšila v roce 2022 svůj hospodářský výsledek a dále urychluje elektrickou ofenzivu

Solidní finanční základ: Provozní zisk před zaúčtováním mimořádných položek vzrostl na 2,6 miliardy EUR; provozní ziskovost se navzdory náročným podmínkám zvýšila na 3,6 procenta. Úspěšné regiony: K zisku významně přispěla Severní i Jižní Amerika – na těchto trzích jsou plánovány miliardové investice. Elektromobilita zvyšuje tempo: V roce 2030 bude mít zcela elektrický pohon pravděpodobně již 80 procent vozů. Volkswagen dodaných v Evropě. Deset nových elektrických modelů do roku 2026, z toho jeden elektromobil za méně než 25 000 EUR. Předseda představenstva značky Volkswagen Thomas Schäfer: „V roce 2022 jsme se značkou Volkswagen úspěšně projeli bouřlivými provozními vodami a současně splnili své domácí úkoly na strategické úrovni.“

Další informace
 

15.3.2023 Solidní finanční výsledky koncernu Volkswagen jsou základem pro další ziskový růst na klíčových trzích

V roce 2022 vzrostl počet dodaných elektromobilů o 26 procent; v roce 2023 budou představeny další významné modely. Koncern Volkswagen potvrdil v roce 2022 pozici lídra elektromobilového trhu v Evropě a zvýšil počet dodaných vozů
v Číně o 68 procent díky silné poptávce po velmi konkurenceschopné produktové řadě elektromobilů. Rok 2022 byl v Severní Americe důležitý: Koncern Volkswagen vsadil na elektrifikaci výrobního závodu Chattanooga
a znovuoživením oblíbené kultovní značky Scout bude pokračovat v přechodu na elektromobilitu. Pro období mezi roky 2023 a 2027 plánuje koncern investice v celkové výši 180 miliard EUR do ziskově nejatraktivnějších oblastí a regionů; více než dvě třetiny z uvedené částky jsou určeny na elektrifikaci a digitalizaci. Solidní provozní hospodářský výsledek před zaúčtováním mimořádných položek vzrostl oproti roku 2021 o 13 procent na 22,5 miliardy EUR a dokládá sílu značek sdružených v koncernu Volkswagen. Předseda představenstva koncernu Volkswagen Oliver Blume řekl: „V roce 2022 jsme si stanovili jasné a ambiciózní
cíle, přijali nezbytná rozhodnutí a vylepšili interní procesy. Rok 2023 bude pro realizaci strategických cílů a urychlení pokroku koncernu rozhodující.“ Arno Antlitz, člen představenstva odpovědný za finance a provozní činnosti koncernu Volkswagen, uvedl: „V letošním roce chceme znovu dosáhnout robustní ziskovosti. Díky našim pevným finančním základům jsme přitom schopni pokračovat v investicích do elektrifikace a digitalizace naší společnosti i v této náročné ekonomické situaci.“

Další informace
 

14.3.2023 Již 15. března 2023: Nenechte si ujít online přenos výroční tiskové konference značky Volkswagen se světovou premiérou

Online výroční tisková konference značky Volkswagen se světovou premiérou ID. studie již 15. března 2023 od 10:00. Online světová premiéra nové ID. studie pro veřejnost VOLKSWAGEN – FOR THE PEOPLE již 15. března od 18:30.

Další informace
 

2.3.2023 GTI se vrací domů: Volkswagen uspořádá Setkání GTI ve Wolfsburgu

Velká akce „GTI Coming Home" pro fanoušky od roku 2024. Nový formát akce místo ukončeného setkávání u jezera Wörthersee. Plán počítá se zapojením komunity GTI a dalších partnerů z této oblasti.

Další informace
 

1.3.2023 Kvalitní, sympatické, digitální: Nové ID.3 slaví světovou premiéru

Důsledná odpověď na přání zákazníků: Výraznější vnější design, vyšší kvalita materiálů v interiéru. Komfortní a asistenční systémy nejnovější generace pomáhají v každodenním provozu. Inteligentní e-plánovač tras ještě více usnadňuje nabíjení elektromobilů. Nové ID.3 je jedním z celkem deseti nových elektrických modelů, které Volkswagen uvede do roku 2026.

Další informace
 

24.2.2023 Interiéry modelů Volkswagen ID. splňují nyní ještě přísnější požadavky na trvalou udržitelnost

Již v průběhu roku 2023 se začnou v modelech ID.3, ID.4, ID.5 a ID.71 používat další recyklované materiály. Volkswagen sází na recyklované materiály z plastových PET lahví. Všechny recykláty v modelech ID. splňují stejně přísná kritéria kvality a vnímané hodnoty jako nové materiály.

Další informace
 

22.2.2023 Volkswagen poskytne do roku 2025 potřebnou kvalifikaci pro elektromobilitu 22 000 zaměstnancům z výroby ve Wolfsburgu

Malé skupiny zaměstnanců se ve školicím centru eMotionRoom seznamují s novými pracovními profily a inovativními výrobními postupy. Všichni zaměstnanci z výroby ve Wolfsburgu budou velkou vzdělávací ofenzivou postupně připraveni na elektromobilitu. Týmy musí v únikových hrách plnit úkoly a řešit hádanky, a tím se hravou formou seznamují s výrobou automobilů budoucnosti. Hlavní výrobní závod Wolfsburg se v nadcházejících letech stane víceplatformovou továrnou značky Volkswagen v Německu.

Další informace
 

16.2.2023 Finální testy nového modelu Touareg v blízkosti polárního kruhu

SUV vyšší třídy bude mít světovou premiéru v létě. Řízení za tmy bude ještě komfortnější díky světlometům IQ.LIGHT HD-Matrix. První model značky Volkswagen v Evropě s osvětleným logem VW na zádi. Modernizace podvozku a přístrojové desky Innovision Cockpit. Nabídku završí vysokovýkonná verze Touareg R eHybrid1.

Další informace
 

8.2.2023 Volkswagen Golf Variant je celkovým vítězem ankety FLEET DERBY 2023

Volkswagen slaví další úspěchy ve fleetovém segmentu českého trhu. Golf Variant ovládl v anketě FLEET DERBY 2023 nejen celkové pořadí, ale i kategorii referentských vozů. Tiguan eHybrid obsadil třetí místo v kategorii ekologických vozidel.

Další informace
 

6.2.2023 Volkswagen zahajuje elektrizující spolupráci s filmem Ant-Man a Wasp: Quantumania z produkce televizního a filmového studia Marvel Studios

Volkswagen ID.41 se objeví ve filmu „Ant-Man a Wasp: Quantumania“ z produkce televizního a filmového studia. Marvel Studios, který bude uveden do kin na celém světě v polovině února. Globální 360° kampaň bude mít speciální obsah připravený ve spolupráci s Marvel Studios a kreativní agenturou. Bullitt, režii zajistil Anthony Leonardi III, dlouholetý spolupracovník společnosti Marvel Studios. ID.4 se představí na červeném koberci v rámci světové premiéry filmu v Los Angeles.

Další informace
 

26.1.2023 Andreas Mindt bude šéfdesignérem značky Volkswagen

Andreas Mindt přejde k 1. únoru od značky Bentley ke značce Volkswagen osobní vozy. Předchůdce Jozef Kabaň bude kreativním uměleckým ředitelem značky Volkswagen.

Další informace
 

20.1.2023 Nový Volkswagen ID.7 s chytrou klimatizací

ID.7 aktivuje klimatizaci již před nastoupením do vozu, jakmile rozpozná klíček v blízkém okolí. První model značky Volkswagen s inteligentním řízením výdechů ventilační soustavy na přístrojové desce nabízí volitelná nastavení pro plošné rozdělování vzduchu nebo cílený přívod vzduchu k určitým částem těla. Jednoduché ovládání funkcí v nejvyšší ovládací úrovni nebo hlasovými povely. Světová premiéra zcela elektrického modelu ID.7 se uskuteční ve druhém čtvrtletí 2023.

Další informace
 

17.1.2023 „Carl Hahn byl, je a zůstane pevnou součástí rodiny Volkswagen“

Carl Horst Hahn zesnul 14. ledna 2023 ve věku 96 let ve Wolfsburgu. Hahn nasměroval společnost Volkswagen AG k současným úspěchům. Hahn zůstal i jako penzista v úzkém spojení se společností Volkswagen AG a městem Wolfsburg.

Další informace
 

11.1.2023 Volkswagen zvýšil v roce 2022 počet dodaných elektromobilů na celém světě o téměř 24 procent

Realizace elektrické strategie značky Volkswagen pokračuje rychlým tempem: ID.4 je v globálním měřítku jedničkou mezi elektromobily Volkswagen. Nejlepší výsledky v Číně: Počet dodaných modelů ID. se více než zdvojnásobil. Imelda Labbéová, členka představenstva značky Volkswagen odpovědná za prodej, marketing a poprodejní služby: „Navzdory přetrvávajícím problémům se zásobováním jsme v roce 2022 dosáhli solidního výsledku v počtu dodaných vozů na celém světě“. Značka Volkswagen dodala v roce 2022 celkem více než 4,5 milionu vozidel.

Další informace
 

4.1.2023 Na cestě ke světové premiéře: Nová limuzína ID.7 se poprvé prezentuje s digitálním maskováním

Volkswagen Group of America poskytne na veletrhu CES výhled na další model z rodiny ID. Výkonná elektrická limuzína s dojezdem až 700 kilometrů2 (WLTP). Speciální maskování modelu ID.7 vytváří důmyslné světelné efekty prostřednictvím elektroluminiscence. Nová limuzína bude nabízena na třech kontinentech, a po modelu ID.4 se stane dalším globálním elektrickým modelem značky Volkswagen. Světová premiéra sériové verze se uskuteční ve druhém čtvrtletí 2023.

Další informace
 

8.12.2022 Volkswagen urychluje transformaci výrobního závodu Wolfsburg

Společnost investuje v prvním kroku 460 milionů Eur do rekonstrukce závodu Wolfsburg, který se stane vysoce produktivním výrobním centrem pro elektromobilitu. Hlavní závod se již intenzivně připravuje na výrobu modelu ID.3. V budoucnosti bude z montážní linky ve Wolfsburgu sjíždět ještě jeden zcela elektrický model pro segment kompaktních SUV s vysokými objemy prodeje. Projekt vozidla Trinity a platformy SSP zůstává pevně zakotven ve Wolfsburgu.

Další informace
 

2.12.2022 Nové ID.3 přijíždí na start

Nová úroveň kvality a designu: Volkswagen vyslyšel a realizoval mnoho návrhů zákazníků. Zaměření na trvalou udržitelnost: Vozidla jsou zákazníkům předávána s neutrální bilancí emisí CO21, v interiéru nejsou žádné materiály původem ze zvířat. Volkswagen rozšiřuje výrobní síť pro bestseller: Po Cvikově a Drážďanech se bude model ID.3 vyrábět od roku 2023 také v hlavním závodě ve Wolfsburgu.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen