Menu
Zavřít
 

19.7.2023 Volkswagen představil před 10 lety první elektrické modely

Elektromobily e-Golf a e-up! měly světovou premiéru na IAA 2013. Volkswagen vytvořil během 10 let nejširší portfolio elektromobilů na trhu. Zákazníci profitují z dlouhodobého zaměření značky Volkswagen na hospodárné pohony, snižování emisí CO2 a úspěšnou realizaci strategie ACCELERATE.

Další informace
 

14.7.2023 Nový Volkswagen Touareg lze již objednávat

Vlajková loď značky přijíždí na český trh s nejnovějšími technologiemi a zdokonaleným prémiovým designem. Exteriér zaujme novými světlomety IQ.LIGHT – HD LED Matrix vpředu a červeně podsvíceným logem značky Volkswagen na zádi. Luxusnímu interiéru dominuje digitalizovaná přístrojová deska Innovision Cockpit.

Další informace
 

12.7.2023 Nový Passat Variant na posledních testovacích jízdách

Devátá generace modelu Passat bude větší, komfortnější a kvalitnější. MQB evo – nový evoluční stupeň modulární platformy pro vozy s motorem vpředu napříč umožňuje plug-in hybridním verzím dojezd až 100 kilometrů s výhradně elektrickým pohonem. Ještě více komfortu na dlouhých trasách poskytují vysoce kvalitní materiály, nová sedadla ergoActive a nová adaptivní regulace podvozku. Nová generace kokpitu a infotainmentu umožňuje intuitivní a přehledné ovládání

Další informace
 

7.7.2023 Volkswagen představuje nový T-Cross: Velká modernizace úspěšného kompaktního SUV

První fotografie a fakta o zdokonalené generaci, která bude uvedena na trh na začátku roku 2024. Kvalitnější materiály v interiéru, vnitřní design a technické prvky jsou reakcí na požadavky zákazníků. Na přání dodávaný asistenční systém „Travel Assist“ umožňuje částečně automatizovanou jízdu.

Další informace
 

15.6.2023 Poslední jízdy pro optimalizaci nastavení: Nový Tiguan s technologiemi z vyšší třídy a dlouhým elektrickým dojezdem

MQB evo – nový evoluční stupeň modulární platformy pro modely s motorem uloženým vpředu napříč – přináší do výbavy modelu Tiguan1 mnoho nových technologií. Úspěšný model vstoupí na trh s prvky výbavy z vyšší třídy, například se světlomety HD LED Matrix nebo novou adaptivní regulací podvozku. Nová generace kokpitu a infotainmentu nabídne intuitivní přehledné ovládání a vychází tak vstříc konkrétním požadavkům zákazníků. Světová premiéra na podzim; uvedení na trh v roce 2024.

Další informace
 

15.6.2023 ID.7 nabízí dlouhý dojezd a mimořádnou hospodárnost díky vytříbené aerodynamice

Aerodynamický design umožní dojezd až 700 kilometrů2 (WLTP). Úzká spolupráce vývojářů a designérů přinesla součinitel aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,23. Jemné ladění detailů v počítačových simulacích a aerodynamickém tunelu.

Další informace
 

13.6.2023 Modernizovaný Volkswagen ID.3 nyní pořídíte za 999 900 Kč

Nový Volkswagen ID.3 ve verzi Life Pro lze pořídit již za 999 900 Kč vč. DPH. Výhodný operativní leasing od společnosti Volkswagen Financial Services s měsíční splátkou 13 416 Kč bez DPH. Modernizovaný elektromobil nabízí ještě vyšší kvalitu, komfort a bezpečnost.

Další informace
 

9.6.2023 Volkswagen nabídne českým zákazníkům 101 vozů jubilejní edice Polo GTI Edition 25

Speciální edice na oslavu 25. výročí sportovních hatchbacků Polo GTI. Na český trh zamíří symbolických 101 vozů Polo GTI Edition 25 z celkového počtu 2500 kusů. Polo GTI 2.0 TSI 7DSG 152 kW (207 k) s atraktivním paketem „Edition 25“ lze objednávat za 814 900 Kč.

Další informace
 

24.5.2023 Nové technologie, ještě více komfortu: Volkswagen představuje nový model Touareg

Zdokonalené SUV vyšší třídy vyniká high-tech funkcemi a systémy. Nový podvozek přesvědčí komfortem i sportovními výkony. Nová světla IQ.LIGHT HD LED Matrix promítají na jízdní pruh světelný koberec. Touareg R eHybrid1 s nejvyšším výkonem 340 kW (462 k) je i nadále prémiovou verzí této modelové řady. Spuštění předprodeje v České republice od 27. června 2023.

Další informace
 

18.5.2023 Ikona slaví narozeniny: Volkswagen představuje limitovanou speciální edici Polo GTI Edition 25

Volkswagen uvede na trh u příležitosti jubilea Polo GTI2 s rozsáhlou sériovou výbavou a specifickými designovými prvky. Sériová výbava zahrnuje mj. sportovní podvozek, uzávěrku diferenciálu XDS a světlomety IQ.LIGHT LED Matrix. Jubilejní edice Polo GTI Edition 25 bude vyrobena v počtu 2500 exemplářů, pro český trh připadne 101 kusů. První Polo GTI3 oslavilo premiéru v roce 1998 a dnes je již považováno za sběratelský vůz.

Další informace
 

11.5.2023 První výhled na nové ID.7 GTX: Mimořádně výkonná limuzína s pohonem všech kol pro dálkové jízdy

Sportovní model bude mít světovou premiéru na konci léta na mezinárodním autosalonu IAA Mobility. Po modelech ID.42 a ID.53 bude ID.71 třetím modelem se zkratkou GTX. GTX ztělesňuje elektromobilitu a inteligentní sportovnost.

Další informace
 

2.5.2023 Volkswagen Group Technology sdružuje kompetence na cestě k postavení technologického lídra v oblasti elektromobility

Koncernový technologický dodavatel má na starosti klíčové technologie akumulátorů, nabíjení a elektrických komponentů a již dnes se u modelů na základě platformy MEB podílí na tvorbě přidané hodnoty 40 %. High-tech kompetence: V modelu Volkswagen ID.71 debutuje nový, vysoce hospodárný elektrický pohon APP550. Technickými komponenty divize Volkswagen Group Technology je vybaveno již více než 580 000 vozidel na platformě MEB.

Další informace
 

2.5.2023 Volkswagen nabízí SUV modely na úvěr s úrokem od 3,9 % a dalšími výhodami

Zákazníci mohou všechny nově objednané i skladové osobní vozy Volkswagen financovat úvěrem s úrokem již od 3,9 % p.a.
Značkový úvěr umožňuje flexibilní volbu parametrů dle požadavků klienta. Bonusem k výhodnému úvěru je značkový servis na 5 let zdarma.

Další informace
 

21.4.2023 Volkswagen Service: Jaro je tady a s ním i výhody

Sezonní servisní prohlídka připraví vůz na letní sezonu za 299 Kč. Volkswagen pneuservis all in: výběr, přezutí, vyvážení, uskladnění, likvidace. MyCard zlevní pravidelné úkony nebo nákup Originálního příslušenství. Servisní balíčky Volkswagen s aktuálním zvýhodněním 10 000 – 20 000 Kč.

Další informace
 

18.4.2023 Nový Volkswagen ID.3 je již k dispozici v předprodeji

Jeden z nejprodávanějších elektromobilů v Evropě je po modernizaci ještě atraktivnější. Zákazníci si mohou sestavit nové ID.3 podle vlastních představ v aktualizovaném webovém konfigurátoru. Vstupní cena nového modelu ID.3 začíná již od 1 110 900 Kč.

Další informace
 

17.4.2023 Mistr v hospodárnosti slaví světovou premiéru: Volkswagen ID.7 s dojezdem až 700 km2 (WLTP)

ID.7 je prvním elektromobilem Volkswagen pro vyšší střední třídu. Kombinace velmi dobré aerodynamiky a nové generace hospodárného pohonu zajišťuje dlouhý dojezd. První Volkswagen s novým konceptem zobrazování a ovládání. Mimořádná úroveň jízdního komfortu mj. díky nové klimatizaci, sedadlům s klimatizací Climatronic a masážní funkcí3 a panoramatické střeše z „chytrého skla“3 s nastavitelnou průhledností. ID.7 vstoupí na trh v Evropě a Číně na podzim 2023, Severní Amerika bude následovat v roce 2024.

Další informace
 

14.4.2023 Odpočítávání odstartováno: Světová premiéra modelu ID.7 proběhne 17. dubna současně v Evropě, Číně a Severní Americe

Světovou premiéru nového modelu ID.7 bude možné sledovat on-line. Budoucí vrcholný model rodiny ID. s velkorysým vnitřním prostorem, novým hospodárným pohonem a prémiovými technologiemi je předurčen pro globální trhy. Volkswagen zintenzivňuje elektrickou ofenzivu deseti novými modely ID. do roku 2026.

Další informace
 

13.4.2023 Nový pohon pro rodinu elektromobilů ID. nabízí vyšší výkony i hospodárnost

Výrazné zvýšení výkonu a točivého momentu. Další výhodou pro modely ID. je delší dojezd. Volkswagen začne nový pohon zavádět do výroby ve čtvrtém čtvrtletí 2023. Výrobu bude zajišťovat Volkswagen Group Components v Kasselu.

Další informace
 

6.4.2023 Testování nového modelu Volkswagen ID.7 je již téměř u konce

Budoucí vrcholný model ID. se postaví na start ve vyšší střední třídě v Evropě, Číně a Severní Americe. Nový elektrický pohon z vlastního vývoje umožní výrazné zvýšení hospodárnosti i výkonu. Dojezd až 700 kilometrů2 (WLTP). Koncept zobrazování a ovládání byl zdokonalen na základě zpětné vazby od zákazníků. Podvozek a interiér modelu ID.7 nabízí vysokou úroveň jízdního komfortu.

Další informace
 

6.4.2023 Techno Classica 2023: Volkswagen slaví 50 let modelu Passat

Volkswagen se zúčastní veletrhu historických vozů, který se koná ve dnech 12. až 16. dubna 2023 v Essenu. U příležitosti 50. jubilea modelu Passat vystaví Volkswagen Classic mimo jiné nejstarší zachovaný Passat na světě a Passat B1 Variant z rané fáze výroby.

Další informace
 

29.3.2023 Všechno nejlepší k narozeninám, Tourane! Volkswagen Touran je již 20 let víc než jen rodinným vozem

Výbavu modelu Touran rozšíří nové asistenční systémy. Zdokonalený motor TSI je koncipován i pro paliva se složkami z obnovitelných zdrojů. Úspěšného modelu Touran bylo na celém světě prodáno více než 2,6 milionu vozů.

Další informace
 

16.3.2023 Světová premiéra studie ID. 2all: Elektromobil od značky Volkswagen za méně než 25 000 eur

ID. 2all ukazuje nový designový styl značky Volkswagen, sériová verze bude představena v roce 2025. Dojezd na jedno nabití až 450 kilometrů, vnitřní prostor jako v Golfu, cenová dostupnost jako u modelu Polo. Prémiové inovace, například Travel Assist, IQ.LIGHT nebo e-plánovač tras. Základem sériově vyráběné verze bude nová platforma „MEB Entry“. Urychlení elektrické ofenzivy: deset nových modelů s elektrickým pohonem do roku 2026.

Další informace
 

15.3.2023 Značka Volkswagen zvýšila v roce 2022 svůj hospodářský výsledek a dále urychluje elektrickou ofenzivu

Solidní finanční základ: Provozní zisk před zaúčtováním mimořádných položek vzrostl na 2,6 miliardy EUR; provozní ziskovost se navzdory náročným podmínkám zvýšila na 3,6 procenta. Úspěšné regiony: K zisku významně přispěla Severní i Jižní Amerika – na těchto trzích jsou plánovány miliardové investice. Elektromobilita zvyšuje tempo: V roce 2030 bude mít zcela elektrický pohon pravděpodobně již 80 procent vozů. Volkswagen dodaných v Evropě. Deset nových elektrických modelů do roku 2026, z toho jeden elektromobil za méně než 25 000 EUR. Předseda představenstva značky Volkswagen Thomas Schäfer: „V roce 2022 jsme se značkou Volkswagen úspěšně projeli bouřlivými provozními vodami a současně splnili své domácí úkoly na strategické úrovni.“

Další informace
 

15.3.2023 Solidní finanční výsledky koncernu Volkswagen jsou základem pro další ziskový růst na klíčových trzích

V roce 2022 vzrostl počet dodaných elektromobilů o 26 procent; v roce 2023 budou představeny další významné modely. Koncern Volkswagen potvrdil v roce 2022 pozici lídra elektromobilového trhu v Evropě a zvýšil počet dodaných vozů
v Číně o 68 procent díky silné poptávce po velmi konkurenceschopné produktové řadě elektromobilů. Rok 2022 byl v Severní Americe důležitý: Koncern Volkswagen vsadil na elektrifikaci výrobního závodu Chattanooga
a znovuoživením oblíbené kultovní značky Scout bude pokračovat v přechodu na elektromobilitu. Pro období mezi roky 2023 a 2027 plánuje koncern investice v celkové výši 180 miliard EUR do ziskově nejatraktivnějších oblastí a regionů; více než dvě třetiny z uvedené částky jsou určeny na elektrifikaci a digitalizaci. Solidní provozní hospodářský výsledek před zaúčtováním mimořádných položek vzrostl oproti roku 2021 o 13 procent na 22,5 miliardy EUR a dokládá sílu značek sdružených v koncernu Volkswagen. Předseda představenstva koncernu Volkswagen Oliver Blume řekl: „V roce 2022 jsme si stanovili jasné a ambiciózní
cíle, přijali nezbytná rozhodnutí a vylepšili interní procesy. Rok 2023 bude pro realizaci strategických cílů a urychlení pokroku koncernu rozhodující.“ Arno Antlitz, člen představenstva odpovědný za finance a provozní činnosti koncernu Volkswagen, uvedl: „V letošním roce chceme znovu dosáhnout robustní ziskovosti. Díky našim pevným finančním základům jsme přitom schopni pokračovat v investicích do elektrifikace a digitalizace naší společnosti i v této náročné ekonomické situaci.“

Další informace
 

14.3.2023 Již 15. března 2023: Nenechte si ujít online přenos výroční tiskové konference značky Volkswagen se světovou premiérou

Online výroční tisková konference značky Volkswagen se světovou premiérou ID. studie již 15. března 2023 od 10:00. Online světová premiéra nové ID. studie pro veřejnost VOLKSWAGEN – FOR THE PEOPLE již 15. března od 18:30.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen