Menu
Zavřít
 

24.5.2022 Globální síť pro výrobu elektromobilů se rozrůstá: Volkswagen spouští v Emdenu druhou výrobu elektromobilů v Německu

Závod Emden byl investicí jedné miliardy eur transformován na první high-tech výrobní závod pro elektromobilitu v Dolním Sasku. Postupná přestavba závodu pro velkosériovou výrobu vozů se spalovacími motory na 100% elektromobilitu je největším transformačním projektem v historii této továrny. Od pátku 20. května sjíždí z montážní linky elektromobil ID.41, nejprodávanější elektrický model značky Volkswagen. Globální vůz ID.4 je nyní vyráběn v Emdenu, Cvikově, jakož i v čínských závodech Anting a Fo-šan – od podzimu 2022 se k nim připojí také Chattanooga (USA). Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen: „Rozšíření kapacit pro úspěšný model je důležitým stavebním kamenem naší strategie ACCELERATE. Urychlujeme tím transformaci na mobilitu s nulovými emisemi CO2.“ Koncern Volkswagen investuje do roku 2026 celkem 21 miliard eur a z Dolního Saska vybuduje německé centrum pro elektromobilitu.

Další informace
 

18.5.2022 Nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo: Čistý design a klasické linie pro moderní mobilitu

Designéři exkluzivně hovoří o designu modelu ID. Buzz. Jozef Kabaň, šéfdesignér značky Volkswagen: „Přenášíme geny prvního modelu Bulli do éry elektromobility a trvalé udržitelnosti“. Čistý a funkční exteriér, ikonická příď, světlomety s lidským rozměrem. Útulný interiér ve stylu elegantního salonku, trvale udržitelné materiály.

Další informace
 

13.5.2022 Nový Volkswagen ID.5 dosáhl nejvyššího hodnocení v testu asistenčních systémů Euro NCAP

Odborníci Euro NCAP udělili značce Volkswagen za její nejnovější asistenční technologie v modelu ID.51 nejlepší možnou známku „velmi dobře“. Volkswagen činí další krok k automatizované jízdě špičkovými asistenčními systémy a využíváním sdílených dat. „Travel Assist se sdílenými daty2“ je v Evropě na přání již k dispozici ve všech nově vyrobených modelech ID. s ID.Softwarem 3.0.

Další informace
 

27.4.2022 Volkswagen mění směřování svého technického vývoje, zkrátí produktové cykly a rozšíří digitální nabídky

Transformace na technologickou společnost začíná vývojem: Urychlený vývojový proces se důsledně zaměří na požadavky zákazníků a software. Zkrácení vývoje budoucích automobilových projektů o 25 procent z 54 na 40 měsíců. Intenzivnější propojení vývoje a výroby zkrátí dobu výroby automobilů: cílem je deset hodin na vozidlo. Rozsáhlé programy školení připraví tým technického vývoje na nové úkoly a pracovní postupy. Projekt Campus Sandkamp za 800 milionů eur umožní agilní pracovní struktury.

Další informace
 

30.3.2022 Volkswagen Service: Jarní nabídka, která sedne

Originální příslušenství, díly, pneuservis. Vše výhodněji pro vás a váš Volkswagen. E-shop Volkswagen s novou paletou sezónních věcí. Třeba i na grilování. Se zákaznickou kartou Volkswagen MyCard uspoříte. A máte ji zdarma. Sezonní nabídka Volkswagen platí do 21. června 2022.

Další informace
 

29.3.2022 Volkswagen se stal partnerem Zoo Praha

Základem spolupráce je projekt „Jedeme v tom společně“ zaměřující se nejen na životní prostředí. Volkswagen je hlavní mobility partner Zoo Praha. Volkswagen navazuje na své dosavadní aktivity podporující pohyb a zdravý životní styl.

Další informace
 

17.3.2022 Roční bilance strategie ACCELERATE: Volkswagen zlepšuje hospodářské ukazatele a urychluje transformaci

Předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter: „Jsme mnohem ziskovější, odolnější vůči krizím a výkonnější než v roce 2020. Strategií ACCELERATE jsme ještě více urychlili transformaci na technologickou společnost." Navzdory výraznému poklesu počtu prodaných vozů vzrostly výnosy z prodeje v náročných podmínkách na 76,1 miliardy EUR, provozní zisk před zaúčtováním mimořádných položek se zvýšil o 2 miliardy EUR na 2,5 miliardy EUR, ziskovost před zaúčtováním mimořádných položek 3,3 procenta se udržela v cílovém koridoru. Trvalé zvýšení efektivity: Fixní náklady klesly o více než jednu miliardu EUR v porovnání s rokem 2019. Silné regiony: Severní a Jižní Amerika mají předpoklady pro trvale udržitelnou ziskovost. Výhled: Plány počítají s výrazným zvýšením počtu dodaných elektromobilů. Cílem pro rok 2023 zůstává ziskovost 6 procent.

Další informace
 

16.3.2022 Volkswagen plní záměry strategie NEW AUTO a pokládá základy pro rok 2022

Úspěšný přechod na elektromobilitu: Jednička v Evropě, dvojka v USA, objem prodeje v Číně více než čtyřnásobný. Zvýšení celkové odolnosti společnosti: Výrazné snížení režijních nákladů, velká disciplína v oblasti věcných investic, snížení rentability. Zisk vzrostl dvojnásobně na 20 miliard EUR a ziskovost se zvýšila na 8 procent (2020: 4,8 procenta). Silné regiony: Návrat k zisku v Severní a Jižní Americe, vedoucí postavení na trzích v Evropě a Číně. Strategie NEW AUTO: Velké pokroky ve vývoji inovativních technických platforem.

Další informace
 

15.3.2022 Pozvánka na výroční konferenci značky Volkswagen osobní vozy

Pozvánka na online výroční konferenci značky Volkswagen osobní vozy.
16. března 2022 od 10 hodin

Další informace
 

7.3.2022 Nejvyšší hodnocení v testech Euro NCAP:Pět hvězd pro modely ID.5, Polo a Taigo

Přesvědčivá úroveň bezpečnosti ve všech hodnocených kritériích. Testované modely mají středový airbag pro přední sedadla v sériové výbavě. Výsledky potvrzují vysoké ambice značky Volkswagen v oblasti bezpečnosti.

Další informace
 

21.2.2022 Předprodej nového modelu T-Roc R na českém trhu odstartován

Vrcholná verze modelové řady T-Roc o výkonu 221 kW (300 k) nabízí působivý design a typickou dynamiku modelů R za ceny již od 1 229 900 Kč. Ušlechtilou atmosféru v interiéru vytváří velmi kvalitní materiály, „Digital Cockpit Pro“ a nově navržený displej informačního a zábavního systému. Technické inovace v podobě částečně automatizované jízdy a světlometů IQ.LIGHT.

Další informace
 

4.2.2022 Úspěšný start předprodeje: Volkswagen hlásí již téměř 100 objednávek SUV kupé ID.5

Zákazníci oceňují u modelu ID.5 atraktivní design, vyspělé technologie, luxusní výbavu a praktické vlastnosti. Jedinečný parkovací asistent Park Assist Plus s paměťovou funkcí zaparkuje vůz vždy na stejné místo. Nejvýkonnější ID.5 GTX s 220 kW lze pořídit již za 1 513 900 Kč. První čeští zákazníci si budou moci převzít svá elektrická SUV kupé s neutrální bilancí emisí CO2 na konci dubna.

Další informace
 

28.1.2022 ID.5 v sériové výrobě: Volkswagen úspěšně dokončil transformaci závodu Cvikov na výrobu elektromobilů

Portfolio vyráběných vozů je kompletní: ID.51 slaví oficiální spuštění výroby jako šestý model z Cvikova se zcela elektrickým pohonem. Celosvětově první kompletně dokončená transformace velkosériové výroby vozidel se spalovacími motory na 100% elektromobilitu. Rozšiřování globální sítě pro výrobu elektromobilů pokračuje: V roce 2022 se k ní připojí montážní závody Emden, Hannover a Chattanooga. Dr. Christian Vollmer, člen představenstva značky Volkswagen odpovědný za výrobu: „Zahájením výroby šesti modelů tří značek za pouhých 26 měsíců odvedl výrobní závod Cvikov pro koncern zásadní předpoklady pro úspěšnou produkci elektromobilů.“

Další informace
 

26.1.2022 Nový Volkswagen Tiguan Allspace zvládl Rallye Dakar 2022 bez sebemenšího zaváhání

Dakarský Tiguan Allspace R-Line se vrátí ze Saúdské Arábie do České republiky v polovině února. Více než 8000 kilometrů v drsných podmínkách vyprahlých pouští nezanechalo na oblíbeném rodinném SUV žádné šrámy. Členové úspěšného českého týmu BARTH Racing si obzvlášť pochvalovali terénní schopnosti, naprostou spolehlivost a mimořádně komfortní, prostorný a variabilní interiér.

Další informace
 

24.1.2022 Volkswagen osobní vozy výrazně překonal evropské cíle ohledně emisí CO2 i v roce 2021

Průměrné emise CO2 flotily nových osobních vozů Volkswagen v Evropě byly o 5,5 milionu gramů nižší než legislativou stanovený cíl. Předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter: „V transformaci na elektromobilitu a v procesu dekarbonizace dosahujeme rychlého pokroku, a významně tak přispíváme ke splnění pařížských klimatických cílů.“ Počet dodaných elektromobilů se v roce 2021 zdvojnásobil. Představení nových modelů v roce 2022 přinese další urychlení elektrické ofenzivy. Otevřený vůz s lehkou skládací střechou navazuje na legendární modely Brouk a Golf Cabriolet. Nový T-Roc Cabriolet 1.5 TSI lze objednávat s výbavou Style nebo R-Line.

Další informace
 

17.1.2022 Nový Volkswagen T-Roc Cabriolet s českými cenami

Volkswagen zahajuje předprodej modernizovaného modelu T-Roc Cabriolet. Otevřený vůz s lehkou skládací střechou navazuje na legendární modely Brouk a Golf Cabriolet. Nový T-Roc Cabriolet 1.5 TSI lze objednávat s výbavou Style nebo R-Line.

Další informace
 

14.1.2022 Volkswagen v roce 2021 zdvojnásobil prodeje čistě elektrických vozů

Předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter: „Navzdory omezeným dodávkám polovodičů intenzivně pokračujeme v transformaci na elektromobilitu. Volkswagen dosáhl v Evropě během nejkratší doby vedoucího postavení mezi elektromobily.“ V roce 2021 bylo na celém světě dodáno více než 369 000 vozidel s elektrickým pohonem (elektromobily a plug-in hybridní vozy). V Německu má elektrickou zásuvku každý čtvrtý dodaný vůz značky Volkswagen. Celkem bylo na celém světě dodáno téměř 4,9 milionu osobních vozidel Volkswagen. Golf je nejprodávanějším vozem v Německu. Poptávka zůstává vysoká s historicky nejvyššími počty objednávek – jen v Evropě si zákazníci objednali 543 000 vozidel, z toho 95 000 elektromobilů ID.

Další informace
 

31.12.2021 Nový Volkswagen Tiguan Allspace se postaví dakarské výzvě

Nový Tiguan Allspace již v sobotu ujede první kilometry na proslulé Rallye Dakar 2022. Na modernizovaný bestseller čeká během prvních dvou týdnů roku 2022 celkem více než 8000 kilometrů v nejnáročnějších podmínkách. Tiguan Allspace R-Line poskytne ideální zázemí reportérům českého týmu BARTH Racing.

Další informace
 

21.12.2021 Volkswagen odhaluje ceny modernizovaného modelu T-Roc

Úspěšný charismatický crossover se prezentuje v ještě atraktivnější podobě. Svěží design, kvalitnější interiér, pokroková technika pro maximální komfort a bezpečnost. Ceny nového modelu T-Roc začínají již od 630 900 Kč.

Další informace
 

17.12.2021 Výkonnější a rychlejší: Volkswagen posouvá hlasové ovládání v modelu Golf na novou úroveň

Optimalizované hlasové ovládání s rychlejším rozpoznáváním a precizními reakcemi zvyšuje komfort ovládání a pohodlí při jízdě. Informační a zábavní systém obdržel výkonnější řídicí jednotku a zdokonalený software. Rychlejší spuštění systému, plynulé dotykové ovládání s bezprostřední zpětnou vazbou. V rámci dobrovolné servisní akce profitují z vylepšeného softwaru také již dodaná vozidla.

Další informace
 

16.12.2021 Komfortní, konektivní a trvale udržitelná: Nová řešení pro nabíjení elektrických modelů Volkswagen

Plug & Charge brzy udělá z nabíjecích karet minulost. Obousměrné nabíjení přemění elektromobily na mobilní úložiště energie. Nový software pro lepší plánování nabíjení a rychlejší nabíjení. Volkswagen nabízí s více než 270 000 nabíjecími stanicemi přístup k jedné z největších a nejrychleji rostoucích nabíjecích sítí v Evropě. Nabíjení a energie se zařadily mezi klíčové obchodní oblasti značky Volkswagen.

Další informace
 

15.12.2021 Možnost výrazného snížení emisí CO2: Nejnovější vznětové motory jsou schváleny pro používání paliv vyráběných ze zbytkových a recyklovaných materiálů

Nafta s bio složkami výrazně vylepšuje bilanci emisí CO2, používání tohoto paliva je zajímavé především pro fleetové zákazníky. Nejnovější vznětové čtyřválce splňují evropskou normu EN 15940, a díky tomu mohou spalovat paliva z obnovitelných zdrojů. Volkswagen kromě rozšiřování produktového portfolia v oblasti elektromobility pokračuje ve zdokonalování vozidel se spalovacími motory s cílem snižovat jejich emise.

Další informace
 

13.12.2021 K prodejcům značky Volkswagen přijíždí elektrické SUV kupé ID.5

První elektrické SUV kupé značky Volkswagen zaujme expresivním designem a velkorysým vnitřním prostorem. Elektronická platforma se softwarem generace 3.0 a aktualizacemi „Over-the-Air“. Vrcholná verze ID.5 GTX nabízí pohon všech kol a nejvyšší výkon 220 kW (299 k). Ceny na českém trhu již od 1 311 900 Kč.

Další informace
 

7.12.2021 Nové Taigo je již k dispozici u prodejců

Nové SUV kupé je již v showroomech značky Volkswagen. Nové ovládací a asistenční systémy zvyšují úroveň komfortu a konektivity. Nový model je připraven oslovit další skupiny zákazníků v segmentu malých vozů.

Další informace
 

19.11.2021 Volkswagen vyvíjí podvozek budoucnosti

Softwarové kompetence urychlují vývoj podvozkových systémů pro vysoce automatizovanou jízdu. Software bude nabízet mnohem více možností, jak utvářet charakter vozu. "Innovation Talk – Driving dynamics“ nabízí na toto téma velké množství informací ze zákulisí.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen