Menu
Zavřít

Informace k neoficiálním dovozům vozů ID. určených pro čínský trh

 

Volkswagen upozorňuje, že řada modelů Volkswagen ID. vyráběných v Číně je na mezinárodní trhy vč. České republiky dovážena neoficiální cestou.

Navzdory nepřesným tvrzením neautorizovaných prodejců se na tyto modely Volkswagen ID. nevztahuje mezinárodní záruka. Kromě toho veškeré požadavky na servis a údržbu včetně záručních oprav nemohou být prováděny autorizovanými prodejci nebo jakýmkoli servisním zařízením schváleným společností Volkswagen. Volkswagen AG ani oficiální dovozce Porsche Česká republika s.r.o. navíc nemohou zákazníkům poskytnout originální díly Volkswagen pro modely, které se prodávají výhradně v Číně, jako je např. Volkswagen ID.6.

Zákazníci, kteří se rozhodnou pro nákup prostřednictvím těchto neoficiálních kanálů, by tak měli učinit s vědomím, že kromě chybějícího servisu, záruky a dodávek náhradních dílů jsou vozidla dodávána s verzí softwaru určenou pro jiný trh. Podobně jako v případě záruky a servisu, ani v tomto případě nemohou být prodejci Volkswagen podporováni. Kromě toho byly tyto neautorizovaně dovezené modely ID. vyrobeny pouze pro podmínky čínského trhu. Nejsou tedy homologovány pro jiné trhy a přizpůsobeny specifickým požadavkům trhu a nemají Evropské schválení modelu a certifikát o shodě (tzv. COC list).

Volkswagen AG i Porsche Česká republika s.r.o. jsou zavázáni všem svým zákazníkům, a proto všechny důrazně vyzýváme, aby byli maximálně obezřetní a zvážili nákup modelů Volkswagen ID. neoficiální cestou. Doporučujeme zákazníkům, aby navštívili autorizované prodejce a prozkoumali nejnovější nabídku vozů Volkswagen, které jsou oficiálně uvolněny do prodeje na konkrétním trhu a jsou dodávány se zavedenou zárukou a servisní podporou.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen