Menu
Zavřít

Asistenční systémy

Inteligentní asistenční systémy Vašeho vozu přispívají k většímu komfortu a pomáhají Vám při zvládání kritických jízdních situací nebo dokonce zcela zabrání jejich vzniku. Volkswagen navíc většinu asistentů nabízí v rámci všech modelových řad a činí je tak ještě dostupnější, a i když si přítomnosti této technologie ne vždy povšimnete, vědomí, že existuje, přináší dobrý pocit.

Nejnovější technologie

IQ.LIGHT HD-Matrix světlomety

Inovativní světlomety IQ.LIGHT HD-Matrix s více než 19 000 nezávisle ovládanými LED diodami jsou již ve stojícím voze zárukou jasného nadšení, a to díky světelné projekci Welcome & Goodbye, kterou prezentují před zahájením a po ukončení každé jízdy. Tyto světlomety jsou aktuálně dostupné u modelů Tiguan a Touareg.

Více o IQ.LIGHT HD-Matrix

 

Adaptivní regulace podvozku DCC Pro

Nezáleží na tom, zda jezdíte rádi sportovním způsobem nebo preferujete komfortní způsob jízdy: Nová volitelná adaptivní regulace podvozku DCC Pro Vám poskytuje ještě více možností jeho přizpůsobení Vašim aktuálním potřebám. DCC Pro je aktuálně dostupné pro modely Passat a Tiguan.

Více o DCC Pro

Volič jízdních zážitků

Změna nastavení ze sportovního na komfortní a zpět je dílem okamžiku. Díky voliči jízdních zážitků není nic jednoduššího. Tato funkce je aktuálně dostupná v modelu Tiguan.

Více o Voliči jízdních zážitků

Systém Night Vision

Systém Night Vision připomíná úspěšný hollywoodský film. Nyní díky němu nezažijete vzrušení, ale právě naopak - pocit uklidnění. Kamera v infračerveném spektru monitoruje prostor před vozem do vzdálenosti cca 120 metrů a reaguje na teplo, které je vyzařováno tělem. Night Vision je aktuálně dostupný pro model Touareg.

Více o systému Night Vision

 

Sledování dopravy v příčném směru

Asistent pro sledování dopravy v příčném směru využívá radarové senzory v přední partii vozu, které monitorují prostor před Vaším vozem a při rychlosti do 30 km/h varují prostřednictvím akustické a optické signalizace před rozpoznanými vozidly v příčném směru.

Více o sledování příčného směru

Innovision Cockpit

Digitální kombinovaný přístroj (tzv. digitální palubní deska) je pod společným skleněným krytem ("curved display") s displejem infotainment systému a tvoří tzv. Innovision Cockpit, jež je mírně skloněný směrem k řidiči. Jeho ovládání se uskutečňuje prostřednictvím dotyků, gest nebo hlasových pokynů a je tak velmi snadné; odpadají mechanické spínače, ovladače a tlačítka.

Více o Innovision Cockpit

Bezpečnost

Emergency Assist

Systém Emergency Assist částečně přebírá řízení automobilu v případě náhlé zdravotní indispozice řidiče. Aktivuje se v situaci, kdy asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assist neregistruje žádné pohyby volantu ani žádné reakce řidiče na varovné signály.

Více o Emergency Assist

 

Side Assist

Učí se to každý žák autoškoly - ohlédnutím přes rameno zjistí, zda se v tzv. "mrtvém úhlu" nenachází jiné vozidlo. Právě pro tyto případy je tu senzor, který prostřednictvím LED signalizace ve vnějším zpětném zrcátku okamžitě upozorňuje řidiče na potenciální nebezpečí, jakmile se do prostoru "mrtvého úhlu" dostane jiné vozidlo.

Více o Side Assist

 

Udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assist

Asistent Lane Assist přispívá v rámci možností daných systémem, k tomu, aby nedošlo k nehodě z důvodu ztráty koncentrace. Prostřednictvím kamery zabudované v držáku vnitřního zpětného zrcátka je zachycováno vodorovné dopravní značení jízdního pruhu a vyhodnocována aktuální pozice automobilu.

Více o Lane Assist

Automatická regulace odstupu ACC

V silničním provozu můžete být v klidu v případě, že máte dostatečný odstup od vpředu jedoucího vozu. Účinnou podporu přitom představuje automatická regulace odstupu ACC. ACC měří vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a také jeho relativní rychlost.

Více o systému ACC 

 

Asistent pro jízdu v koloně

Asistent pro jízdu v koloně využívá osvědčené systémy, jako např. automatickou regulaci odstupu ACC nebo asistenta pro udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assist, a umožňuje tak komfortní popojíždění ve váznoucí dopravě.

Více o systému pro jízdu v koloně

Front Assist

Věděli jste, že 22 procent všech nehod se zraněním osob představují vícenásobné kolize? Volkswagen proto vyvinul inovativního asistenta - Front Assist - s cílem následným kolizím zabránit. Front Assist je nedílnou součástí bezpečnostního systému.

Více o Front Assist

Rozpoznávání chodců

Jako řidič automobilu musíte rychle reagovat v situaci, kdy do jízdní dráhy bezprostředně před vozem náhle vstoupí chodec. Významnou podporu v takovém případě představuje systém rozpoznávání chodců, který situaci bleskově vyhodnotí a okamžitě prostřednictvím optické i akustické signalizace varuje řidiče.

Více o systému rozpoznávání chodců

 

Systém proaktivní ochrany cestujících PreCrash

Systém rozpozná potenciálně nebezpečné jízdní situace a automaticky přijme preventivní opatření. Automaticky se zavřou otevřená okna i panoramatické střešní okno až do úrovně malé štěrbiny, aby se zajistil optimální účinek hlavových a bočních airbagů.

Více o systému proaktivní ochrany cestujících

Systém sledování únavy

Představte si, že při cestování na dlouhé vzdálenosti po rovné monotónní trase Vás pomalu začíná zmáhat únava. Křečovitě držíte volant a ovládáte jej trhavými pohyby. Systém sledování únavy registruje toto atypické chování a bezprostředně na ně reaguje - pomocí akustické signalizace a upozornění na displeji multifunkčního ukazatele Vám doporučí přestávku na odpočinek.

Více o systému sledování únavy

Komfort

Digital Cockpit

Analogové přístroje patří minulosti. Klasické kruhové přístroje mohou být na přání nahrazeny displejem s vysokým rozlišením. Inovativní moderní kombinovaný přístroj Digital Cockpit Vám poskytne mnohem více informací než jen aktuální rychlost a stav paliva v nádrži. Díky digitálnímu panelu Digital Cockpit si můžete užívat výhody kombinovaného přístroje na barevném TFT displeji s velkou úhlopříčkou. U vybraných modelů lze v kombinaci s navigačním systémem Discover Pro zvolit paralelní zobrazení na obou displejích nebo pouze na jednom, tj. na panelu Digital Cockpit nebo standardně na displeji přístroje.

Více o Digital Cockpit

Systém monitorování okolí vozu Area View

Systém monitorování okolí vozu Area View Vám zajistí dokonalý přehled. Pomocné pohledy snímané čtyřmi kamerami jsou přenášeny na displej Vašeho infotainment systému.

Více o systému Area View

 

Dynamic Light Assist

Díky dynamické regulaci dálkových světel Dynamic Light Assist můžete jet s trvale zapnutými dálkovými světly. Systém se aktivuje automaticky při úplné tmě a při rychlosti nad 60 km/h.

Více o Dynamic Light Assist

Head-up-Display

Důležité informace, jako například rychlost, dopravní značky, aktivita asistenčních systémů stejně jako varovná hlášení či pokyny navigačního systému, jsou promítány na vysoce kvalitní panel přímo v zorném poli řidiče, jenž je tak můžete okamžitě číst, a přesto může být stále soustředěn na dění v dopravě.

Více o Head-up-Display

Asistent pro couvání s přívěsem Trailer Assist

Manévrování s přívěsem může být pro nezkušené řidiče náročnou zkouškou z trpělivosti, protože přívěs ne vždy reaguje podle představ - často zatáčí přesně opačným směrem. Pro přesné couvání je rozhodující správné natočení volantu. Asistent pro couvání s přívěsem Trailer Assist za Vás při couvání s přívěsem přebírá v rámci limitů systému ovládání volantu.

Více o Trailer Assist

Park Assist

Parkovací asistent Park Assist měří při jízdě mezery mezi stojícími vozidly po obou stranách silnice a najde pro Vás vhodné parkovací místo. Vzdálenost od okrajů silnice přitom musí být v intervalu od 0,5 do 1,5 metru a maximální rychlost jízdy 40 km/h.

Více o Park Assist

ParkPilot a zpětná kamera

Kolik místa ještě zbývá? Akustický parkovací systém ParkPilot usnadňuje prostřednictvím přerušovaných tónů manévrování v těsných parkovacích místech. Umožňují to senzory v předním a zadním nárazníku.

Více o ParkPilot a zpětné kameře

Chci více informací k asistenčním systémům
přímo od prodejce

Vyberte si svého prodejce. Ozve se Vám co nejdříve zpět.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen