Menu
Zavřít

8.12.2023 Nejkompaktnější SUV značky Volkswagen je ještě lepší než dosud: Zákazníci mohou nový T-Cross již objednávat

Nový T-Cross přijíždí na start s výrazně rozšířenou sériovou výbavou a velkou technickou modernizací. Základní cena v České republice začíná od 519 900 Kč. Nově navržený interiér přesvědčí vysokou kvalitou materiálů a novou generací informačních a zábavních systémů. Ještě atraktivnější design s novými LED světlomety a zadní LED světla v sériové výbavě.

Praha - Volkswagen spouští předprodej vizuálně a technicky zdokonaleného modelu T-Cross. Výrazný vnější design tohoto SUV je nyní ještě atraktivnější. Nově navrženy byly sériově dodávané LED světlomety a zadní LED svělta. Interiér kromě toho obdržel novou přístrojovou desku se zušlechtěnými povrchy a novou generaci informačních a zábavních systémů. Volkswagen současně rozšířil sériovou výbavu modelu T-Cross, jehož bylo za pouhé tři roky prodáno cca 1,2 milionu vozů. Nejkompaktnější SUV značky Volkswagen se znovu vyznačuje mimořádně výhodným poměrem cena/výkon. T-Cross přijíždí na start s cenou 519 900 Kč.

Nový T-Cross ve žluté barvě "Grape Yellow"

Nový T-Cross bude nabízen se třemi hospodárnými přeplňovanými motory TSI, které dosahují nejvyššího výkonu 70 kW (95 k)2, 85 kW (115 k)3 nebo 110 kW (150 k)4. Zákazníci mají na výběr také čtyři stupně výbavy: "T-Cross", "Life" a dvě vrcholné verze "Style" (designový) a "R-Line" (sportovní vzhled). Nově byly do nabídky zařazeny tři barvy karoserie: žlutá "Grape Yellow", metalická modrá "Clear Blue" a metalická červená "Kings Red".

Všestranný a prostornýzázrak pro rodinu a volný čas. Interiér modelu T-Cross ohromí snadným ovládáním, vyváženou nabídkou prostoru pro až pět osob, zadními sedadly podélně posuvnými v rozsahu 140 mm a maximálně variabilním zavazadlovým prostorem. Jsou-li všechna sedadla obsazena, nabízí T-Cross objem zavazadlového prostoru 385 až 455 litrů, měřeno do výšky opěradel zadních sedadel. Po sklopení zadních sedadel (dělených v poměru 60:40) vznikne rovná ložná plocha, nad níž se rozkládá zavazadlový prostor o objemu až 1281 litrů (do výšky opěradel předních sedadel). Kromě toho se od výbavové linie "Life" sériově dodává sklopné opěradlo sedadla spolujezdce vpředu. Jeho sklopením se délka úložného prostoru prodlouží na 2398 mm, a umožní tak přepravovat uvnitř vozu i velmi dlouhé předměty od surfového prkna až po středně velký žebřík.

Navýšená nosnosttažného zařízení nabízí větší rezervu pro přepravu elektrokol. Volkswagen u modelu T-Cross výrazně zvýšil nejvyšší přípustné svislé zatížení tažného zařízení, a to z 55 kg na 75 kg. Nárůst o 20 kg zvyšuje maximální hmotnost, která může působit shora na odnímatelné tažné zařízení (výbava na přání). Nový T-Cross nabízí větší rezervy pro jízdu s těžkým přívěsem. Zároveň také vzrostla nejvyšší přípustná hmotnost jízdních kol, která si může posádka vzít na cestu s sebou na nosiči připevněném k tažnému zařízení - to je důležité především pro přepravu elektrokol.

"Travel Assist"6 nabízí zásadní zvýšení komfortu. T-Cross může být jako celosvětově jeden z mála modelů ve své třídě vybaven na přání asistenčním systémem "Travel Assist"6 , který nabízí asistované řízení vozu v podélném i příčném směru. V závislosti na vpředu jedoucích vozidlech a povolené rychlosti dokáže T-Cross regulovat svou rychlost jízdy automatickým zrychlováním a brzděním. "Travel Assist" přitom dokáže v rámci svých systémových limitů zohledňovat také omezení rychlosti jízdy, zatáčky a kruhové objezdy. "Lane Assist" současně udržuje tento model značky Volkswagen ve svém jízdním pruhu. Je-li nový T-Cross vybaven převodovkou DSG, dokáže automaticky absolvovat popojíždění v dopravní koloně.

Varianty výbavy modelu T-Cross, cena od 519 000 Kč:

Již výrazně vylepšená základní verze "T-Cross"1 je vybavena novými prvky, mezi něž patří mimo jiné LED světlomety (místo halogenových), zadní LED světla, asistent pro rozpoznávání dopravních značek, digitální panel sdružených přístrojů "Digital Cockpit" s úhlopříčkou 20,3 centimetru (8,0 palce), nyní z přístrojové desky vyčnívající displej informačního a zábavního systému (rovněž s úhlopříčkou 20,3 centimetru), rozhraní USB-C a parkovací asistent "Park Assist" (senzory vpředu a vzadu). Základní verze modelové řady T-Cross je vybavena motorem TSI o výkonu 70 kW.

O stupeň výš stojí verze "Life"1. Mezi nové prvky její rozšířené sériové výbavy patří 16" kola z lehké slitiny typu "Nottingham", projekce světla z krytů vnějších zpětných zrcátek na zem a integrace aplikací z chytrého telefonu prostřednictvím systému App-connect. Také ve verzi T-Cross Life zajišťuje sériově pohonná jednotka TSI o výkonu 70 kW. Základní cena této verze je 571 900 Kč.

Top verze "Style"1 má nyní ve své sériové výbavě poprvé pro model T-Cross nabízené "světlomety IQ.LIGHT - LED Matrix" ("R-Line": sériová výbava pouze v Německu) s funkcemi světel pro odbočování za každého počasí. Mezi nové osvětlovací funkce patří navíc promítání abstraktního loga na vozovku. Obě verze kromě toho sériově disponují novými 17" koly z lehké slitiny s příslušným specifickým designem ("Manila" pro "Style", "Valencia" pro "R-Line"), vnějším ambientním osvětlením a zadními LED světla s animovanými funkcemi ukazatelů směru a brzdových světel. Nový T-Cross Style sází spíše na eleganci a design, zatímco T-Cross R-Line umocňuje svůj sportovní charakter nárazníky v designu "R".

K příplatkové výbavě informačního a zábavního systému obou výše zmíněných verzí patří dotykový displej s úhlopříčkou 23,4 cm (9,2 palce), digitální panel sdružených přístrojů "Digital Cockpit Pro" s úhlopříčkou 25,4 cm (10 palců), App-Connect pro Apple CarPlay a Android Auto (App-Connect Wireless) pro připojení bezdrátově a telefonní rozhraní.

Obě verze jsou sériově vybaveny jednotkou TSI o výkonu 85 kW (na přání se 7stupňovou převodovkou DSG5). T-Cross Style je k dispozici za cenu od 655 900 Kč. T-Cross R-Line lze pořídit od 667 900 CZK. Verze "Life", "Style" a "R-Line" mohou zákazníci na přání objednávat také s motorem TSI o výkonu 110 kW, který je sériově dodáván v kombinaci se 7stupňovou převodovkou DSG.

1.      Všechny ceny (včetně 21procentní daně z přidané hodnoty) a údaje o výbavě se vztahují k modelové řadě nabízené v České republice.

2.      T-Cross 1.0 TSI s výkonem 70 kW - kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 5,9-5,7 kombinované emise CO2 v g/km: 135-127.

3.      T-Cross 1.0 TSI s výkonem 85 kW - kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 5,9-5,6; kombinované emise CO2 v g/km: 133-128.

4.      T-Cross 1.5 TSI DSG s výkonem 110 kW - kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 6,1-5,9; kombinované emise CO2 v g/km: 139-135.

5.      T-Cross 1.0 TSI DSG s výkonem 85 kW - kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 6,1-5,8; kombinované emise CO2 v g/km: 139-132.

Údaje o spotřebě paliva a emisích jsou pro tento model k dispozici již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU. Uvedené údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 jsou závislé na zvolené výbavě vozidla.

6.      V rámci systémových limitů: Řidič musí být kdykoli připraven zasáhnout a převzít od asistenčního systému řízení v plném rozsahu. Řidič není v žádném okamžiku zbaven odpovědnosti za bezpečné řízení vozidla.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích.  V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Polo, T-Roc, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen