Menu
Zavřít

29.1.2024 Volkswagen nabídl na akci Ice Race v Zell am See první pohled na nový Golf R

Po světové premiéře následuje veřejné představení: Nový Golf1 vyvolává nadšení u návštěvníků tradičního závodu na ledu v Rakousku. Minulost, současnost a budoucnost – Volkswagen R prezentuje sportovní modely Golf včetně budoucí verze Golf R. Driftování na ledu a sněhu předvádí legenda motoristického sportu Hans-Joachim Stuck a šestinásobný mistr světa v rallycrossu Johan Kristoffersson.

Praha - Volkswagen vstoupil do jubilejního roku Golfu mimořádně sportovní a divácky atraktivní účastí na akci Ice Race v rakouském městě Zell am See. Nový Golf, který bude letos uveden na trh přesně v den svého 50. výročí, zažil svou veřejnou premiéru na tradičním podniku na sněhu a ledu pro fanoušky motoristického sportu. Volkswagen přitom přítomným umožnil také první pohled na svůj nejsportovnější model: Golf R - maskovaný, s pohonem všech kol a v nezaměnitelném stylu R. Připravovaná vrcholná verze moledu Golf oslaví světovou premiéru v polovině roku 2024.

Ice Race v Zell am See: Volkswagen nabízí první pohled na nový Golf R

Tradiční podnik Ice Race byl ideálním místem pro oslavu historie, současnosti a budoucnosti sportovních variant modelu Golf. Trať na sněhu a ledu se stala velkolepým pódiem pro spektakulární a trochu divoké představení. Hans-Joachim Stuck, legenda motoristického sportu, a šestinásobný mistr světa v rallycrossu Johan Kristoffersson předváděli s různými vozy Volkswagen působivé jízdy na limitu - mimo jiné s modelem Golf I GTI, který oslavil premiéru v roce 1975, a s modelem Golf IV R32 z roku 2002, předchůdcem všech vysokovýkonných variant s označením R. Volkswagen se navíc prezentoval dalšími exponáty s bohatou historií: soutěžní variantou modelu Golf I GTI a dvěma soutěžními verzemi modelu Golf II.

Reinhold Ivenz, vedoucí značky Volkswagen R, k působivé prezentaci říká: "Volkswagen R je značka prémiových, vysokovýkonných vozů Volkswagen, která již více než 20 let ztělesňuje sportovnost a dynamiku. Zde na akci Ice Race se potkává minulost s budoucností. Už se nemůžeme dočkat, až letos v létě oslaví svou premiéru zde ještě zamaskovaný Golf R."

Nový Golf v akci

Návštěvníci a diváci v Zell am See si mohli nový model Golf prohlédnout ve čtyřech variantách - a to nejen jako vystavené exponáty, ale také v plné akci. Součástí nabídky byly kromě verze Golf R také varianty Golf GTI1,

Golf eHybrid1 a Golf GTE1.

Hans-Joachim Stuck k tomu říká: "Ice Race je opravdu vzrušující podívaná. Tam, kde ostatní montují sněhové řetězy, začíná pro nás závodní jezdce opravdové potěšení." Stuck je dvojnásobným vítězem 24h závodu v Le Mans, bývalým závodním jezdcem Formule 1 a sportovních vozů a mistrem německého mistrovství cestovních vozů DTM. "Na akci Ice Race se setkávají opravdoví fanoušci motoristického sportu, ale také lidé, kteří jinak přicházejí s motoristickým sportem do kontaktu jen vzácně - pak se ale domů vracejí s velkým nadšením," dodává Stuck.

Johan Kristoffersson uvedl: "Rád řídím výkonné vozy s pohonem všech kol na ledu a sněhu - a dvojnásob to platí v případě, že se jedná o model R." Švédský jezdec oslavil pět ze svých šesti titulů mistra světa v rallycrossu se značkou Volkswagen. Kristoffersson navíc prozrazuje: "Bylo pro mě velkým potěšením sedět poprvé ve zcela novém Golfu. K tomu mohu říci jen to, že ačkoli se nám Golf R ještě neukázal v celé své kráse, pod maskovací fólií je ukrytý opravdový sportovní vůz, na který se fanoušci značky R mohou již těšit."

Závod Ice Race

Ice Race navazuje na dlouhou tradici, jež začala skijöringem, tedy odvážnou kratochvílí severských a alpských sedláků, kteří se nechávali koni tahat na lyžích po ledu. Skijöring se stal sportem, ale současně dostával také ještě odvážnější podoby, protože koně nahradily motocykly a automobily. V roce 1937 byla pro tyto závody poprvé připravena trať v Zell am See, od roku 1952 bylo pořádání této události znovu obnoveno a do roku 1974 byla pravidelnou podívanou pro fanoušky motoristického sportu. Ve své současné podobě je Ice Race již druhým znovuzrozením. V roce 2019 byla tato akce uspořádána poprvé od roku 1974 a v roce 2024 prezentoval čtvrtý ročník moderního podniku Ice Race nejen tradiční skijöring, ale také obdivuhodné závodní a sériově vyráběné vozy na ledu a sněhu.

Volkswagen R

Volkswagen R je značka prémiových vysokovýkonných vozů Volkswagen, která nese odpovědnost za nejsportovnější vozy doplňující produktovou paletu. V současnosti vyvolává mezi zákazníky nadšení pět sériově vyráběných zušlechtěných modelů se zvýšeným výkonem - od extrémně dynamického modelu Golf R2 až po vrcholný model značky, Touareg R eHybrid3. Rok 2023 byl s více než 35 000 vyrobenými vozidly pro Volkswagen R rekordní. Celkem bylo od roku 2002 dodáno již více než 300 000 modelů R. Pro budoucnost mění Volkswagen R své směřování. Na základě čtyř pilířů - sportovních výkonů, designu, inovací a vysoké kvality - bude portfolio do roku 2030 postupně přecházet na zcela elektrické modely R.

1) Nový Golf/nový Golf R/nový Golf GTI/nový Golf eHybrid/nový Golf GTE - vozy v podobě blízké sériově vyráběným modelům.

2) Golf R - spotřeba paliva v l/100 km: kombinovaná 8,2-7,8; emise CO2 v g/km: kombinované 185-178

3) Touareg R eHybrid - spotřeba paliva v l/100 km: kombinovaná 2,6-2,1; spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: kombinovaná 24,6-23,7; emise CO2 v g/km: kombinované 59-48.

Údaje o spotřebě paliva, resp. elektrické energie a emisích CO2 jsou pro tyto modely k dispozici již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU. Uvedené údaje o spotřebě paliva, resp. elektrické energie a emisích CO2 jsou závislé na zvolené výbavě vozidla.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích.  V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Polo, T-Roc, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen