Menu
Zavřít

18.9.2023 Volkswagen osobní vozy otvírá půjčovnu elektromobilů ID. for all

ID. for all: firmy, podnikatelé i fyzické osoby si mohou zapůjčit elektromobil z rodiny ID. již od 899 Kč/den. Vozový park půjčovny nabízí nové ID.3, SUV ID.4 a SUV kupé ID.5. Zájemci si mohou elektromobil rezervovat on-line prostřednictvím formuláře.

Praha - Značka Volkswagen osobní vozy nabízí elektromobilitu pro všechny v rámci svého nového projektu půjčovny elektromobilů ID. for all. Zájemci si mohou půjčit a otestovat elektromobil ID.3, ID.4 nebo ID.5 včetně sportovních verzí GTX na dva dny, týden nebo až 30 dnů za mimořádně výhodných podmínek. Nájemné začíná již od 899 Kč/den. Záměrem projektu ID. for all je usnadnit zákazníkům rozhodování a poskytnout jim možnost vyzkoušet si elektromobilitu na vlastní kůži.

Nový Volkswagen ID.3 ve službách půjčovny elektromobilů ID. for all

"Těší mě, že můžeme našim zákazníkům nabídnout další bezkonkurenční službu - novou půjčovnu vozů ID.," říká Jakub Šebesta, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Naším novým projektem na podporu elektromobility se snažíme vycházet vstříc všem zájemcům o elektromobilitu a dát jim dostatek času a možností, aby si mohli provoz elektromobilu vyzkoušet ve svých vlastních podmínkách. Primárně očekáváme zájem malých i velkých firem a podnikatelů, ale naše nová půjčovna vozů ID. je tu pro všechny, tedy i pro fyzické osoby."

Půjčovna elektromobilů ID. for all umožní všem zájemcům získat zkušenosti s elektromobilitou z první ruky. Vozový park zahrnuje především nové modely ID.3, ale také SUV ID.4 a SUV kupé ID.5. Tyto elektromobily si lze vypůjčit za 999 Kč/den na 2 až 7 dnů nebo za 899 Kč/den při době pronájmu v rozsahu od 8 do 30 dnů. Celková cena pronájmu zahrnuje také 499 Kč za mytí a čištění a případně i 7 Kč za každý kilometr ujetý nad sjednaný limit. Fanoušci sportovní jízdy se mohou seznámit s modely ID.4 GTX a ID.5 GTX, pro něž platí stejné podmínky s výjimkou půjčovného, které je u nich stanoveno na 1999 Kč (2 až 7 dnů), resp. 1499 Kč za den (8 až 30 dnů).

Jak již bylo uvedeno, nejvíce je ve vozovém parku půjčovny ID. for all zastoupen nový Volkswagen ID.3. Elektrický bestseller značky Volkswagen, který prošel rozsáhlou modernizací v reakci na rychlý technický vývoj i přání zákazníků. Kromě výraznějšího exteriéru a ušlechtilejšího interiéru nabízí také nejmodernější software, nejnovější generaci komfortních a bezpečnostních asistenčních systémů a vyspělé funkce, které usnadní každodenní provoz s nulovými lokálními emisemi. Elektromotor poskytuje nejvyšší výkon 150 kW (204 k) a v kombinovaném cyklu WLTP spotřebuje v průměru 15,3 až 15,4 kWh/100 km. Sada akumulátorů o kapacitě 58 kWh (Pro), resp. 77 kWh (Pro S), umožňuje dojezd až 426 km (Pro), resp. 556 km (Pro S). Při rychlém nabíjení stejnosměrným proudem lze využívat nabíjecí výkon až 120 kW (Pro), resp. 170 kW (Pro S). Zákazníci si mohou nabíjení usnadnit také funkcí komfortního nabíjení Plug & Charge.  

Velkému zájmu zákazníků se těší také elektrické SUV Volkswagen ID.4, které bylo v roce 2022 se 170 000 dodanými vozy globálně nejprodávanějším elektromobilem nejen značky Volkswagen, ale celého koncernu. Oblíbené SUV je na českém trhu nabízeno ve variantách Pro s výkonem 128 kW (174 k), 150 kW (204 k) Performance nebo 195 kW (265 k) 4MOTION a ve sportovní verzi GTX s výkonem 220 kW (299 k) a pohonem všech kol 4MOTION. Modely ID.4 Pro a Pro Performance mají průměrnou spotřebu elektrické energie 16,7 až 17,3 kWh/100 km a na jedno nabití akumulátorové baterie o kapacitě 77 kWh ujedou až 526 km. Vrcholná verze ID.4 GTX si navzdory sportovním výkonům řekne jen o 17,7 kWh/100 km a umožní dojezd až 495 km. Díky nabíjecímu výkonu až 135 kW (Pro/Pro Performance), resp. 150 kW (GTX), je doplňování elektrické energie na delších cestách velmi rychlé.

Volkswagen ID.5 je první elektrické SUV kupé značky Volkswagen, které je zákazníky oceňováno pro svůj sofistikovaný design a nejmodernější technologie, mezi něž patří mimo jiné inteligentní parkovací asistent Plus pro automatické zaparkování vozu na místě uloženém do paměti. Model ID.5, nabízený ve výkonových stupních Pro 128 kW (174 k), Pro Performance 150 kW (204 k) a GTX 220 kW (299 k), je ideálním vozem pro komfortní cestování na dlouhé vzdálenosti s nulovými emisemi. Spotřeba elektrické energie ze sady akumulátorů s využitelnou kapacitou 77 kWh se pohybuje od 16,0 do 18,6 kWh/100 km, resp. od 16,8 do 19,3 kWh/100 km (GTX), a dojezd na jedno nabití může být 474 až 545 km (Pro), resp. 457 až 521 km (GTX).

Všechny elektromobily Volkswagen ID. lze výhodně financovat prostřednictvím produktů společnosti Volkswagen Financial Services s řadou doprovodných služeb, díky nimž může být do pravidelných splátek zahrnut například servis, pojištění nebo povinné ručení. Více informací o půjčovně elektromobilů ID. for all včetně jednoduchého rezervačního formuláře je k dispozici na: www.volkswagen.cz/pujcovna.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích.  V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Polo, T-Roc, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen