Menu
Zavřít

13.12.2023 Nejlepší hodnocení pro nové ID.7: Pět hvězd v testech bezpečnosti Euro NCAP

Vrcholný model z rodiny elektromobilů ID. dosáhl ve všech testech nezávislé zkušební organizace Euro NCAP vynikajících výsledků. Kromě ochrany dospělých cestujících a dětí přesvědčila limuzína také v kategorii „Ochrana nechráněných účastníků silničního provozu“. Výborného hodnocení se dostalo i sériově dodávaným asistenčním systémům.

Praha - Nový Volkswagen ID.71 obdržel v renomovaných testech bezpečnosti Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) nejlepší hodnocení s pěti hvězdami. V celkových výsledcích nezávislé evropské zkušební organizace tak patří zcela elektrická limuzína mezi nejlépe hodnocené modely roku 2023. ID.7 se s pěti hvězdami řadí po bok ostatních modelů ID., které dostaly rovněž nejvyšší ocenění.

Výsledek testů Euro NCAP: 5 hvězd pro ID.7

Hodnocení bezpečnosti Euro NCAP je složeno z výsledků ve čtyřech kategoriích. Model ID.7 dosáhl nejlepšího výsledku v kategorii "Ochrana dospělých cestujících", v níž byl ohodnocen 95 procenty. Elektromobil ID.7 dospěl k výborným výsledkům také v kategoriích "Ochrana dětí", "Ochrana nechráněných účastníků silničního provozu" a při testech sériově dodávaných asistenčních systémů.

Výborné známky pro asistenční systémy

Organizace Euro NCAP kromě ochrany cestujících také zkoumá, jak dobře dokážou automatické systémy nouzového brzdění při hrozící kolizi ochránit nechráněné účastníky silničního provozu, jakými jsou chodci nebo cyklisté. Zkušební technici navíc přikládají velký význam rovněž dalším sériově dodávaným asistenčním systémům. Výbava modelu ID.7 Pro zahrnuje následující systémy:

·        Funkce brzdění při odbočování a podpora při vyhýbacím manévru

·        Rozpoznávání nepozornosti a únavy řidiče

·        Adaptivní tempomat ACC s automatickým udržováním bezpečného odstupu od vozidla vpředu

·        Asistent řízení "Travel Assist", asistent pro jízdu v jízdním pruhu "Lane Assist" a asistent pro stav nouze

         "Emergency Assist"

·        Funkce paměti pro parkovacího asistenta

·        Asistent pro nouzové brzdění "Front Assist" s rozpoznáváním chodců a cyklistů

·        Parkovací asistent "Park Assist Plus" včetně parkovacích senzorů

·        Asistent pro změnu jízdního pruhu "Side Assist", asistent pro vyjetí z parkovacího místa a upozorňování na

         nebezpečí při vystupování

·        Prostorový kamerový systém "Area View" včetně zadní kamery "Rear View"

·        Rozpoznávání dopravních značek

Další technologií, kterou má ve své výbavě každý vůz ID.7, je Car2X. ID.7 si díky tomuto systému může s ostatními vozidly a dopravní infrastrukturou vyměňovat informace o nebezpečných úsecích v blízkém okolí.

Podrobné informace o testech Euro NCAP jsou veřejně dostupné na www.euroncap.com.

1) ID.7 - spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: kombinovaná 16,3-14,1; emise CO2 v g/km: kombinované 0. Údaje o spotřebě elektrické energie a emisích jsou pro tento model k dispozici již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU. Uvedené údaje o spotřebě elektrické energie a emisích CO2 jsou závislé na zvolené výbavě vozidla.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích.  V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Polo, T-Roc, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen