Menu
Zavřít
 

1.2.2021 Zahájení sériové výroby modelu ID.3: Skleněná manufaktura v Drážďanech se stane rodištěm elektromobilů Volkswagen ID.

Spuštění sériové výroby modelu ID.3 je milníkem nového strategického směřování. Globálně čtvrtý závod pro výrobu elektromobilů Volkswagen na základě platformy MEB. Od poradenství přes spoluúčast na výrobě až po předání vozu z rodiny modelů ID.: Středem pozornosti jsou komplexní zážitky pro zákazníky. Další těžiště: Inovační závod značky Volkswagen pro řešení v oblastech automatizace a digitalizace. Vedoucí výrobního závodu Danny Auerswald: „Jsme výrobním závodem, návštěvnickým magnetem, místem konání společenských akcí, zkušební laboratoří a centrem pro předávání vozidel zákazníkům – všechno v jednom.“

Další informace
 

27.1.2021 Elektromobily Volkswagen ID.3 jezdí ve službách příspěvkových organizací v Ústeckém kraji

Pracovníci sociálních služeb a dětských domovů v Ústeckém kraji mají od společnosti ČEZ k dispozici flotilu 13 elektromobilů ID.3. Elektromobily slouží především k přepravě klientů a dětí do zdravotnických zařízení, ale i na různé akce a soutěže. Volkswagen dodal pro tento projekt společnosti ČEZ již 20 elektromobilů včetně předchozích 7 vozů e-Golf.

Další informace
 

26.1.2021 Volkswagen sbírá medaile v soutěži flotilových vozů

ID.3 se stal Flotilovým elektroautem roku 2021 na základě hlasování odborné poroty. Modely ID.3 a Golf bodovaly druhými místy v kategoriích Ekologické vozy a Referentské vozy. Prestižní anketa o nejlepší flotilové automobily se uskutečnila již poosmé.

Další informace
 

22.1.2021 Značka Volkswagen osobní vozy splnila s velkými rezervami evropské cíle pro rok 2020 v oblasti flotilových emisí CO2

Průměrná hodnota emisí CO2 flotily nových osobních vozů v Evropě je o šest milionů gramů nižší než legislativou stanovené limity – oproti roku 2019 došlo k poklesu o 22 procent. Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen osobní vozy: „Volkswagen je i nadále v čele transformace automobilového průmyslu.“ Volkswagen v roce 2020 ztrojnásobil počet dodaných elektromobilů. Elektrická ofenziva bude v roce 2021 pokračovat dalšími novými modely.

Další informace
 

13.1.2021 Značka Volkswagen ztrojnásobila v roce 2020 počet dodaných elektromobilů

Značka Volkswagen osobní vozy zvýšila počet elektromobilů dodaných zákazníkům na celém světě o 197 procent, u všech vozů s elektrifikovaným pohonem došlo k meziročnímu nárůstu o 158 procent. Volkswagen byl v roce 2020 lídrem německého trhu s elektricky poháněnými vozy. 68 800 objednávek v roce 2020: ID.31 byl v prosinci nejprodávanějším elektromobilem na mnoha evropských trzích. Předseda představenstva Ralf Brandstätter: „Rok 2020 byl pro elektromobilitu bodem obratu".

Další informace
 

13.1.2021 Volkswagen je partnerem soutěže pro zákazníky OMV

Hlavní cenou je zapůjčení vozu Arteon Shooting Brake na jeden rok včetně paliva. Vítězem se může stát každý, kdo používá prémiová nebo běžná paliva OMV. Avantgardní Arteon Shooting Brake spojuje praktičnost a prostornost kombi s dynamickým charakterem automobilu „gran turismo".

Další informace
 

12.1.2021 Volkswagen ID.3 postupuje do finálového kola prestižní ankety Car of the Year 2021

Mezinárodní porota složená z renomovaných motoristických novinářů vybrala sedm finalistů ankety Car of the Year 2021 a vítěze vyhlásí 1. března 2021. Revoluční Volkswagen ID.3 ukazuje cestu k trvale udržitelné mobilitě s nulovými emisemi v rámci strategie Way to Zero. V ulynulém desetiletí se evropským „Autem roku staly“ modely Polo, Golf a Passat.

Další informace
 

11.1.2021 Volkswagen zakončil rok 2020 jako jednička mezi importéry

V České republice bylo v roce 2020 registrováno 16 767 nových osobních vozů Volkswagen. Pětice nejúspěšnějších modelů: Golf, Tiguan, Passat, Touran a Polo. Úspěšné zahájení prodeje elektromobilu ID.3 se 101 registracemi.

Další informace
 

11.1.2021 Golf byl v roce 2020 znovu nejoblíbenějším vozem Němců i Evropanů

Golf je „mistrem Evropy“ 2020: nejprodávanějším vozem v Německu i v Evropě. Výrazný nárůst objednávek od dokončení generační obměny s osmi verzemi modelu Golf – v současnosti má každý třetí Golf hybridní pohon. Šéf Volkswagenu Ralf Brandstätter: „Golf zaujal v roce 2020 pozici, která mu náleží".

Další informace
 

24.12.2020 Konec výroby modelu e-Golf: Volkswagen připravuje Skleněnou manufakturu Drážďany na produkci ID.3

Dne 23. prosince 2020 skončila výroba modelu e-Golf2: Od března 2017 bylo v Drážďanech vyrobeno 50 401 vozů. Po rekonstrukci výrobního zařízení sjedou na konci ledna z montážní linky první vozy ID.3​​​​​​​1. Vedoucí závodu Danny Auerswald: „Volkswagen zdůrazňuje výrobou modelu ID.3 v Drážďanech význam saských závodů v koncernové elektrické ofenzivě."

Další informace
 

23.12.2020 Před 75 lety ve Wolfsburgu: Zahájení sériové výroby modelu Volkswagen Brouk

Krátce po Vánocích 1945 byla spuštěna civilní sériová výroba. Britský major Ivan Hirst umožnil výrobu vozidel v rekordně krátké době díky velké improvizaci. VW Brouk se stal symbolem „německého hospodářského zázraku“.

Další informace
 

21.12.2020 Brouci v krabicích: Volkswagen připomíná 70 let vývozu automobilů v podobě rozložených sad CKD

„Completely Knocked Down“: Značka Volkswagen osobní vozy vyváží od roku 1950 vozidla rozložená na jednotlivé díly a v zahraničí je znovu montuje. Cílem je získávání nových trhů a propojování globální výrobní sítě Volkswagen. Ročně putuje 25 000 námořních kontejnerů do 27 montážních závodů v deseti zemích. Dodnes bylo vyvezeno 200 milionů vozidel. Náročnou logistiku v současnosti optimalizuje technicky vyspělá robotika a umělá inteligence.

Další informace
 

21.12.2020 Z luxusní třídy do kompaktního segmentu: Head-up-Display s rozšířenou realitou

Složitý název, fascinující funkce: Informace se promítají do zorného pole řidiče. Šipky pro odbočování a další označení překrývají reálné okolí a přispívají k novým zážitkům z jízdy. Volkswagen zavádí novou technologii jako první mainstreamový výrobce do kompaktního segmentu ve výbavě modelů ID.3 1 a ID.4 2.Šéf vývoje Frank Welsch: „Přinášíme do kompaktní třídy opravdové inovace - právě to je pro Volkswagen typické."

Další informace
 

17.12.2020 Volkswagen přijímá objednávky na pět nových variant elektrického SUV ID.4

Pět nových verzí SUV ID.4 se sadou akumulátorů o kapacitě 77 kWh umožňující dojezd až 520 km (WLTP) střídá v nabídce speciální edici ID.4 1ST a ID.4 1ST Max. Pevně nakonfigurovanou výbavu lze individualizovat volbou exteriéru a interiéru, několika pakety, vybranými prvky výbavy na přání a příslušenstvím. Ceny již od 1 167 900 Kč, další varianty budou následovat v příštím roce.

Další informace
 

15.12.2020 Čisté a kultivované: Motory 2.0 TDI s novou emisní normou Euro 6d

Nejdůležitější vznětový motor značky se prezentuje v nové nejlepší formě. Twindosing: Dva katalyzátory SCR snižují emise oxidů dusíku. Široké využití v modelech, jakými jsou Golf1/2, Tiguan, Passat a Arteon.

Další informace
 

10.12.2020 Brzdění, nebo setrvačná jízda? Inteligentní koncept rekuperace modelu ID.4

Strategie se zaměřuje na maximální energetickou hospodárnost. V provozním režimu D znamená uvolnění pedálu plynu většinou setrvačnou jízdu. Rekuperace zajišťuje zpomalení až 0,13 g, při brzdění až cca 0,3 g. Výkonné třecí brzdy, vzadu s brzdovým obložením koncipovaným pro celou životnost vozu.

Další informace
 

9.12.2020 Motory TSI evo se zdvihovým objemem 1,0 a 1,5 litru jsou kompaktní a všestranné

Dva základní motory pro mnoho modelů od malého vozu up!1 až po Passat2: tři nebo čtyři válce, 66 kW (90 k) až 110 kW (150 k)6​​​​​​​, na přání na zemní plyn nebo mild hybridní technologie. Vysoký potenciál a maximální hospodárnost: Golf 1.0 eTSI3 s 98 g CO2 na km. Mnoho prvků ze světa high-tech: účinný spalovací proces s vysokým kompresním poměrem, turbodmychadlo VTG, deaktivace válců, hliníkový blok s plazmovou povrchovou úpravou stěn válců.

Další informace
 

7.12.2020 Volkswagen se stal v listopadu opět jedničkou mezi importéry

V listopadu bylo v České republice registrováno 2227 nových vozů Volkswagen, od začátku ledna dosáhl počet registrací 14 657. Listopadovým bestsellerem je nový Golf, třetí nejoblíbenější model na českém trhu, a velkému zájmu se těší také inovativní elektromobil ID.3. Volkswagen zůstává pro zákazníky jistotou, na kterou se mohou spolehnout i v době koronavirové pandemie, mimo jiné díky nově spuštěnému online prodeji.

Další informace
 

23.11.2020 Volkswagen výrazně zvýhodnil skladové vozy objednané online

Zákazníci, kteří si rezervují vůz online, získají atraktivní ceny. Rezervace vozu platí čtyři dny, online slevy činí až 40 000 Kč a celkové zvýhodnění dosahuje až šestimístných částek. Široký výběr skladových vozů za speciální online ceny na www.volkswagen.cz/slevy.

Další informace
 

23.11.2020 Podvozek nového modelu ID.4 je vyvážený a současně sportovní

Náročná konstrukce náprav, kompaktní pětiprvkové zavěšení vzadu. Aerodynamicky optimalizovaná kola, pneumatiky různých rozměrů vpředu a vzadu a výkonné brzdy. Systém řízení jízdní dynamiky zvyšuje v roli centrální řídicí jednotky agilitu a stabilitu. Vrcholný model ID.4 Max s progresivním řízením a regulací podvozku DCC.

Další informace
 

16.11.2020 Koncern Volkswagen zvýší investice do budoucích technologií na 73 miliard eur

69. kolo cyklického plánování stanovilo výši věcných investic a výdajů na vývoj elektromobility, hybridizace a digitalizace v příštích pěti letech. Podíl investic do budoucnosti na celkových výdajích 150 miliard eur vzrostl na 50 procent ze 40 procent v předchozím kole cyklického plánování. Investice do digitalizace se zdvojnásobí na 27 miliard eur.

Další informace
 

9.11.2020 Koncern Volkswagen a Řecko vytvoří na ostrově vzor pro klimaticky neutrální mobilitu

Průkopnický projekt: Středomořský ostrov Astypalaia přechází na elektromobilitu, inteligentní řešení pro mobilitu a ekologickou výrobu elektrické energie. Volkswagen podepsal s Řeckem memorandum o shodě. Předseda řecké vlády Mitsotakis: „Ambiciózní projekt je výsledkem těsného partnerství.“ Předseda představenstva Diess: „E-mobilita a inteligentní řešení pro mobilitu zvýší kvalitu života a současně přispějí k budoucnosti s neutrálním vlivem na klima.“

Další informace
 

9.11.2020 Nové modely Volkswagen Arteon a Arteon Shooting Brake přijíždějí k českým prodejcům

Nový modely Arteon a Arteon Shooting Brake jsou připraveny k testovacím jízdám. Nabídku rozšíří inovativní Arteon eHybrid s plug-in hybridním pohonem a sportovní Arteon R. Ceny začínají již od 851 900 Kč včetně DPH.

Další informace
 

4.11.2020 Nový Golf R přijíždí na start: Světová premiéra nejvýkonnějšího sériového Golfu všech dob

TSI o výkonu 235 kW (320 k): Golf R zrychlí z klidu na 100 km/h za pouhých 4,7 sekundy. R-Performance Torque Vectoring: Golf R sériově s novým pohonem všech kol. Nový etalon jízdní dynamiky: Pohon všech kol a podvozek jsou poprvé síťově propojeny.

Další informace
 

4.11.2020 Volkswagen Servisní balíčky: „Na 5 let máte vystaráno!“

Volkswagen Servisní balíčky zajistí pět let spolehlivého a bezproblémového provozu. Servisní balíček s 50% zvýhodněním při financování nového vozu od Volkswagen Financial Services Rychlé a jednoduché pořízení Volkswagen Servisního balíčku online jak pro vozy nové, tak i ty před první předepsanou prohlídkou.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen