Menu
Zavřít
 

16.12.2021 Komfortní, konektivní a trvale udržitelná: Nová řešení pro nabíjení elektrických modelů Volkswagen

Plug & Charge brzy udělá z nabíjecích karet minulost. Obousměrné nabíjení přemění elektromobily na mobilní úložiště energie. Nový software pro lepší plánování nabíjení a rychlejší nabíjení. Volkswagen nabízí s více než 270 000 nabíjecími stanicemi přístup k jedné z největších a nejrychleji rostoucích nabíjecích sítí v Evropě. Nabíjení a energie se zařadily mezi klíčové obchodní oblasti značky Volkswagen.

Další informace
 

15.12.2021 Možnost výrazného snížení emisí CO2: Nejnovější vznětové motory jsou schváleny pro používání paliv vyráběných ze zbytkových a recyklovaných materiálů

Nafta s bio složkami výrazně vylepšuje bilanci emisí CO2, používání tohoto paliva je zajímavé především pro fleetové zákazníky. Nejnovější vznětové čtyřválce splňují evropskou normu EN 15940, a díky tomu mohou spalovat paliva z obnovitelných zdrojů. Volkswagen kromě rozšiřování produktového portfolia v oblasti elektromobility pokračuje ve zdokonalování vozidel se spalovacími motory s cílem snižovat jejich emise.

Další informace
 

13.12.2021 K prodejcům značky Volkswagen přijíždí elektrické SUV kupé ID.5

První elektrické SUV kupé značky Volkswagen zaujme expresivním designem a velkorysým vnitřním prostorem. Elektronická platforma se softwarem generace 3.0 a aktualizacemi „Over-the-Air“. Vrcholná verze ID.5 GTX nabízí pohon všech kol a nejvyšší výkon 220 kW (299 k). Ceny na českém trhu již od 1 311 900 Kč.

Další informace
 

7.12.2021 Nové Taigo je již k dispozici u prodejců

Nové SUV kupé je již v showroomech značky Volkswagen. Nové ovládací a asistenční systémy zvyšují úroveň komfortu a konektivity. Nový model je připraven oslovit další skupiny zákazníků v segmentu malých vozů.

Další informace
 

19.11.2021 Volkswagen vyvíjí podvozek budoucnosti

Softwarové kompetence urychlují vývoj podvozkových systémů pro vysoce automatizovanou jízdu. Software bude nabízet mnohem více možností, jak utvářet charakter vozu. "Innovation Talk – Driving dynamics“ nabízí na toto téma velké množství informací ze zákulisí.

Další informace
 

18.11.2021 Nový Volkswagen T-Roc: Výrazný design a inovativní technologie

Modernizované verze modelů T-Roc, T-Roc R a T-Roc Cabriolet budou u prodejců od jara 2022. Kompaktní crossover používá technologie z vyšších automobilových tříd: funkce pro částečně automatizovanou jízdu a IQ.LIGHT LED Matrix. Velmi kvalitní interiér s nově navrženou přístrojovou deskou, displejem informačního a zábavního systému a sériově dodávaným digitálním panelem Digital Cockpit. Pokračování úspěšné historie: Během čtyř let přesáhl globální prodej hranici jednoho milionu vozů.

Další informace
 

9.11.2021 Volkswagen představí na veletrhu e-SALON 2021 nový model ID.5 a koncept ID.LIFE

Volkswagen představí české veřejnosti na veletrhu čisté mobility e-SALON v pražských Letňanech nejnovější členy rodiny modelů ID. Poprvé bude v České republice k vidění sportovní elektrické SUV ID.4 GTX s pohonem všech kol dvěma elektromotory, krátce po světové premiéře budou moci návštěvníci expozice značky Volkswagen na výstavišti v Letňanech obdivovat zcela nový model ID.5 a výhled do budoucnosti městské elektromobility nabídne inovativní studie malého crossoveru ID. LIFE. Portfolio elektromobilů Volkswagen na e-SALONu završí bestseller ID.3. Volkswagen kromě toho připravil panelovou diskusi, v níž se budou probírat zkušenosti s provozováním elektromobilů ve vozových parcích českých firem.

Další informace
 

4.11.2021 Volkswagen Service přiváží výhody na letošní zimu

Levnější zimní komplety kol. Bezplatná PneuGarance: záruka 3 roky na poškození a výrobní vady. Zvýhodněná nabídka Originálního příslušenství Volkswagen®. Lepší výhled: při výměně stírátek dostanete litr koncentrátu zimní směsi za 1 Kč. Sezonní nabídka Volkswagen v platnosti do 31. 12. 2021.

Další informace
 

3.11.2021 Úspěšná rodina ID. se rozrůstá: Nový model ID.5 je první elektrické SUV kupé značky Volkswagen

Volkswagen rozšiřuje na své „cestě k nulovým emisím“ („Way to ZERO“) úspěšnou rodinu ID. o nový model ID.5. Společnost tak urychluje elektrifikaci své flotily nových vozů a navíc vstupuje do nového tržního segmentu. Elegantní a expresivní elektricky poháněné SUV kupé disponuje novým ID.Softwarem 3.0, který přináší mimo jiné vylepšený nabíjecí výkon a hlasové ovládání. Volkswagen kromě toho činí další krok k automatizované jízdě využíváním kolektivních dat a nejnovější generace asistenčních systémů.

Další informace
 

2.11.2021 Úspěšná rodina ID. se rozrůstá: Světová premiéra modelů ID.5 a ID.5 GTX

Světová premiéra modelů ID.5 a ID.5 GTX

Další informace
 

20.10.2021 Cesta k chytré továrně: Volkswagen testuje sítě 5G ve výrobě

Pilotní projekt v hlavním závodě Wolfsburg: Volkswagen zprovoznil ve výrobě lokální síť 5G. Skleněná manufaktura Drážďany testuje ovládání bezobslužných přepravních systémů prostřednictvím sítě 5G. Rychlý a spolehlivý přenos dat zvýší výkonnost a flexibilitu výroby. Vlastní uspořádání a provozování infrastruktury 5G zaručuje bezpečnost dat a přinese speciální znalosti, které zvýší konkurenceschopnost společnosti.

Další informace
 

7.10.2021 Bestseller mezi elektrickými vozy, model ID.3, přivedl během prvního roku prodeje ke značce Volkswagen 70 000 zcela nových zákazníků

Od zahájení prodeje si zákazníci objednali již více než 144 000 vozů ID.3 – přibližně 50 procent z nich jsou noví zákazníci značky Volkswagen. Nejprodávanější elektromobil v Evropě v srpnu 2021. Klaus Zellmer, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za prodej: „ID.3 je opravdovým hitem a pro značku Volkswagen získává nové skupiny zákazníků.“Nejčastěji uváděné důvody koupě: Ohleduplnost vůči klimatu, inovace, masivní prodejní síť. Volkswagen je díky rodině modelů ID lídrem elektromobilového trhu v Evropě.

Další informace
 

5.10.2021 Nové Taigo vstupuje na českém trhu do předprodeje

Zákazníci mohou první SUV kupé značky Volkswagen již objednávat u českých autorizovaných prodejců. Nový lifestylový crossover je k dispozici se třemi motory a třemi stupni výbavy. Ceny kompaktního modelu s rozsáhlou výbavou začínají již od 484 900 Kč.

Další informace
 

29.9.2021 Silné kombi s všestranným talentem – nový Golf R Variant

Novou sportovní verzi modelu Golf Variant1 lze již objednávat. Inovativní pohon všech kol 4MOTION s funkcí Torque Vectoring pro vynikající agilitu. Atraktivní vzhled s typickým výrazně sportovním designem modelů R. Silné rodinné kombi se dodává dokonce i s tažným zařízením.

Další informace
 

23.9.2021 Volkswagen přichází s novým E-shopem

Volkswagen představuje nový E-shop eshop.volkswagen.cz. Široká nabídka Originálního příslušenství a sortimentu Volkswagen Lifestyle. Doručení do 3 dnů, platba kartou a bezplatné vrácení do 14 dnů. Moderní design, jednoduchý výběr, intuitivní ovládání webu.

Další informace
 

14.9.2021 Nové akumulátorové laboratoře: Volkswagen činí další krok k vývoji a výrobě vlastních akumulátorových článků

Nejmodernější laboratorní centrum pro akumulátorové články bylo otevřeno v německém Salzgitteru. Posílení oblasti elektromobility v Německu: Volkswagen Group Components investuje dalších 70 milionů eur do rozšíření výzkumu akumulátorů a vytvoří 250 pracovních míst pro technické specialisty. Know-how ve vývoji, výrobě a recyklaci: Areál v Salzgitteru se postupně změní ve vůdčí akumulátorové centrum v Evropě. Thomas Schmall: „Důsledně realizujeme svůj technologický plán. Volkswagen se díky tomu stává významným hráčem v oblasti akumulátorové technologie.“

Další informace
 

13.9.2021 Volkswagen zavádí bezdrátové aktualizace OTA pro všechny modely ID.

Volkswagen pokračuje v procesu transformace na softwarově orientovaného poskytovatele mobility. Nyní jsou již k dispozici bezplatné aktualizace pro modely ID.31, ID.42 a ID.4 GTX3. První aktualizace přinese zákazníkům benefity v podobě optimalizovaného rozpoznávání okolí, intuitivnějšího ovládání informačního a zábavního systému a dalších nových funkcí. Předseda představenstva značky Volkswagen Brandstätter: „Naše aktualizace ‚Over-the-Air‘ jsou klíčovým milníkem v naší strategii ACCELERATE, protože nám umožňují pokládat základy pro nové digitální obchodní modely.“

Další informace
 

6.9.2021 Výhled do světa elektromobility: Světová premiéra studie ID. LIFE

Volkswagen představuje na mezinárodním autosalonu IAA MOBILITY 2021 v Mnichově studii kompaktního crossoveru. ID. LIFE1 ztělesňuje trvalou udržitelnost, digitální technologie, nadčasový design a inovativní uspořádání interiéru. Studie důsledně zohledňuje požadavky uživatelů a je výhledem na městskou mobilitu budoucnosti. Volkswagen urychluje strategií ACCELERATE elektrickou ofenzivu: Rodina ID. bude od roku 2025 rozšířena o model v segmentu malých vozů.

Další informace
 

3.9.2021 Volkswagen spouští novou informační platformu zaměřenou na budoucnost mobility

Nové mezinárodní webové stránky nabízejí reportáže, rozhovory a podrobné technické informace o budoucnosti mobility. Spuštění u příležitosti autosalonu IAA MOBILITY v Mnichově včetně živých přenosů a podcastů. Rychlejší a intuitivnější přístup k informacím na všech zařízeních. Shaping Mobility Hub: www.shaping-mobility.volkswagen.com

Další informace
 

3.9.2021 Volkswagen živě a interaktivně na IAA MOBILITY 2021

Další informace
 

26.8.2021 Nové Polo GTI přijíždí na startovní rošt

Volkswagen spustil předprodej modernizované sportovní ikony mezi malými vozy. Nové Polo GTI disponuje dvoulitrovým motorem TSI o výkonu 152 kW (207 k). Základní cena vrcholné verze modelové řady Polo byla stanovena na 670 900 Kč.

Další informace
 

9.8.2021 Spojení elegantní sportovnosti s hospodárností: Volkswagen představí na IAA SUV kupé ID.5 GTX

Plně elektrický crossover ID.5 GTX1 bude v Mnichově vystaven jako maskovaný koncept blízký sériově vyráběnému modelu. Volkswagen prezentuje své první elektrické SUV s elegantní siluetou kupé. Pohon všech kol se dvěma elektromotory, dojezd až 497 km2.

Další informace
 

29.7.2021 Nové Taigo slaví evropskou premiéru

První SUV kupé značky Volkswagen vstupuje do segmentu s velkými objemy prodeje. Nový lifestylový crossover vychází vstříc aktuálním trendům. Zcela digitální a nepřetržitě připojený: sériově dodávaný „Digital Cockpit“ a on-line informační a zábavní systémy nejnovější generace. Systémy z vyšší třídy: světlomety „IQ.LIGHT LED Matrix“ a asistenční systémy IQ.DRIVE Travel Assist, Lane Assist a ACC.

Další informace
 

14.7.2021 NEW AUTO: Bezemisní a autonomní budoucnost mobility koncernu Volkswagen otevírá cestu k dalšímu zvýšení hodnoty společnosti

Koncern Volkswagen prezentuje strategii NEW AUTO do roku 2030. Kombinace silných značek, modulárních technických platforem a nových nabídek služeb přinese synergie, zvýší výnosy a zpřístupní nové zdroje zisku. Cílový rozsah pro provozní ziskovost v roce 2025 byl zvýšen ze 7 až 8 procent na 8 až 9 procent a vytvoří základ pro další kolo cyklického plánování. Uzavření dohody se společností Gotion High-Tech o industrializaci výroby akumulátorových článků v Německu; Španělsko potvrzeno jako možná lokalita pro třetí „gigatovárnu“. Předseda představenstva Herbert Diess: „Automobily a individuální mobilitu čeká zářivá budoucnost. Koncern Volkswagen se připravuje se svými inovativními značkami a nejmodernějšími platformami na to, že bude hrát v novém světě mobility vůdčí roli.“

Další informace
 

8.7.2021 Nový Golf R Variant: Více výkonu, více dynamiky, více emocí, více prostoru

Silné kombi: 235 kW (320 k)1, 420 N.m, z nuly na 100 km/h za 4,9 sekundy. Výrazný vzhled: Působivý, sportovní design R. Vynikající agilita: Pohon všech kol 4MOTION se systémem R-Performance Torque Vectoring, vysokovýkonný brzdový systém. Paket R-Performance2: Dva nové jízdní módy „Special“ a „Drift“, nejvyšší rychlost 270 km/h. Digitální a síťově propojený: „Digital Cockpit Pro“ ve specifické verzi R, rozsáhlá nabídka asistenčních systémů, nejnovější informační a zábavní systém „MIB3“. Každodenní provoz a volný čas: Tažné zařízení2 pro přívěsy o hmotnosti až 1,9 tuny, maximální objem zavazadlového prostoru 1642 litrů. Zákazníci si již mohou vůz objednat u autorizovaných prodejců VW. Základní cena modelu pro český trh je 1 225 900 Kč.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen