Menu
Zavřít
 

3.3.2020 Volkswagen poskytuje konkrétní výhled na nové elektrické kompaktní SUV ID.4

Rozhodnutí o modelovém označení bylo přijato: ID.41 se v ČR začne prodávat od roku 2021. Až 500 km: Aerodynamika a hospodárnost pro dlouhý dojezd​. Globální automobil: ID.4 se bude vyrábět a nabízet v Evropě, Číně a USA.

Další informace
 

3.3.2020 Livestream: Po zrušení Ženevského autosalonu Volkswagen své novinky představí on-line

Světová premiéra modelu Touareg R a sportovních ikon rodiny Golf.

Další informace
 

28.2.2020 „Všeuměl“ – 1stupňová převodovka

Volkswagen Group Components vyrábí převodovku pro všechny elektromobily platformy MEB v koncernu Volkswagen. Velmi kompaktní převodovka pokrývá všechny jízdní situace jedním převodovým stupněm.

Další informace
 

27.2.2020 Světové premiéry sportovních ikon v Ženevě: Nový Golf GTI, Golf GTD a Golf GTE

Golf GTI: Agilní, hospodárný a rychlý kompaktní sportovní vůz ze světa high-tech vstupuje do digitální éry s výkonem 180 kW (245 k). Golf GTE: S celkovým nejvyšším výkonem hybridní soustavy 180 kW (245 k) je stejně výkonný jako Golf GTI. Jeho hybridní pohon kombinuje velkou dynamiku s elektrickým provozem a dojezdem cca 60 km s nulovými emisemi. Golf GTD​​​​​​​: Nový Golf GTD se profiluje jako sportovní automobil pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Kromě výkonu 147 kW (200 k) nabízí velmi dlouhý dojezd.

Další informace
 

26.2.2020 Světová premiéra v Ženevě: Nový hybridní Touareg R

Hybridní pohon s možností externího nabíjení: Touareg R* o výkonu 340 kW (462 k) je novým hospodárným vrcholným modelem značky Volkswagen a první hybridní verzí v řadě modelů R. Částečně bez emisí: Touareg R dosahuje s elektrickým pohonem nejvyšší rychlosti 140 km/h a obvyklé vzdálenosti při dojíždění překonává s nulovými emisemi. Velmi praktický: Touareg R je připraven na každou výzvu díky nejvyšší přípustné hmotnosti přívěsu 3,5 tuny a trvalému pohonu všech kol (4MOTION). Touareg R je prvním vozem značky Volkswagen, jehož Travel Assist umožňuje asistovanou jízdu rychlostí až 250 km/h – a je navíc také prvním hybridním SUV s asistentem pro manévrování s přívěsem Trailer Assist.

Další informace
 

21.2.2020 Osmá generace ikony: Světová premiéra nového modelu Golf GTI se uskuteční v Ženevě

Design GTI: Otevřený přední nárazník s aerodynamickými prvky GTI a voštinovou mřížkou, na přání osvětlená horizontální lišta na masce chladiče, difuzor GTI s koncovkami výfukové soustavy na levé a pravé straně. GTI nové doby: „Digital Cockpit“, nový kůží obšitý, multifunkční, sportovní volant s dotykovým ovládáním, dekorační osvětlení s 32 barvami včetně specifického režimu GT. Časový plán GTI: Po světové premiéře v Ženevě uvede Volkswagen nový model Golf GTI na trh ve druhé polovině roku.

Další informace
 

17.2.2020 Světová premiéra v Ženevě: První pohled na Golf GTD

Motor nového modelu Golf GTD kombinuje vysoký výkon s maximální hospodárností. Emise NOx enormně snižuje systém Twindosing se dvěma katalyzátory SCR. Charismatický design nového modelu Golf GTD vyzařuje dynamiku a suverenitu.

Další informace
 

13.2.2020 Volkswagen Passat zvítězil v kategorii manažerských vozů v prestižní fleetové anketě

Passat uspěl v hlasování flotilových manažerů o nejlepší manažerský automobil. Volkswagen e-Golf se umístil na druhém místě v anketě o „Flotilové elektroauto roku 2020“ na základě hlasování nezávislé odborné poroty.

Další informace
 

27.1.2020 Petr Čech ambasadorem značky Volkswagen

Výrazné fotbalové osobnosti spojily své jméno se značkou Volkswagen. Petra Čecha v pozici ambasadora značky pro blížící se evropský šampionát doplní aktivní členové české fotbalové reprezentace: Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí a David Pavelka, kteří se stanou dlouhodobými tvářemi značky Volkswagen v Česku.

Další informace
 

17.1.2020 „Je mi zima“ – Nový Golf reaguje inteligentním řízením klimatizace

V novém menu „Smart Climate“ se aktivují funkce klimatizace, jakými jsou například „Zahřátí rukou“ nebo „Čerstvý vzduch“. „Smart Climate“ je součástí třízónové automatické klimatizace „Air Care Climatronic“ s filtrem alergenů, která se dodává pro nový Golf na přání. Klimatizační funkce lze v Golfu aktivovat také pomocí intuitivního hlasového ovládání, u něhož stačí vyslovit věty, jakými jsou například „je mi zima“ nebo „je mi horko“.

Další informace
 

14.1.2020 Nový Golf 8 lze již objednávat, ceny začínají od 479 900 Kč

Nová generace bestselleru sází na digitalizaci, konektivitu a intuitivní ovládání. Čtyři nové varianty výbavy s rozsáhlými možnostmi individualizace. Zpočátku jsou k dispozici čtyři motory, další verze budou následovat. Golf 1.5 TSI 130 k s výbavou Life je k dispozici již od 548 900 Kč, vstupní verze Golf stojí 479 900 Kč.

Další informace
 

9.1.2020 Zkušební úsek na dálnici A39 zprovozněn: Volkswagen sbírá anonymizovaná data pro autonomní jízdu

Sledování dopravy na sedmikilometrovém zkušebním úseku dálnice A39. Volkswagen profituje z části provozované Německým centrem pro letectví a kosmonautiku. Pro řidiče je důležité, že všechna zaznamenávaná data jsou anonymizována.

Další informace
 

20.12.2019 Touareg míří na legendární Rallye Dakar 2020

Proslulá dálková soutěž se přesouvá z Jižní Ameriky do Saúdské Arábie. Sériový Touareg čeká 9000 kilometrů v nejnáročnějších podmínkách. Touareg s přezdívkou „Vašek“ poveze reportážní tým Barth Racing.

Další informace
 

19.12.2019 Nejlepší známka pro nový Golf: Pět hvězd v testech Euro NCAP

Vynikající jednotlivá hodnocení ve všech zkušebních kategoriích. Nový Golf poskytuje nejvyšší možnou ochranu dospělým cestujícím i dětem. Velký počet asistenčních systémů v sériové výbavě.

Další informace
 

13.12.2019 Zvuk elektromobility: ID.3 na sebe upozorňuje specifickým zvukem

Volkswagen poprvé představuje zvuk jedoucího vozu ID.31 v berlínském komplexu DRIVE.Volkswagen Group Forum. Modely ID. budou vybaveny generátorem zvuku pro jízdu rychlostí až 30 km/h. Na zvukovém projevu pro ID.3 spolupracovali designéři značky Volkswagen a skladatel Leslie Mándoki.

Další informace
 

11.12.2019 Prodejci Volkswagen již přijímají objednávky na nový model T-Roc Cabriolet

Volkswagen navazuje s novým modelem T-Roc Cabriolet na dlouhou tradici otevřených kompaktních vozů pro potěšení z jízdy s větrem ve vlasech. Lifestylové SUV se skládací střechou se vyrábí v německém závodě Osnabrück, rodišti legendárních modelů Karmann Ghia a Golf Cabriolet. Nový T-Roc Cabriolet lze již objednávat za ceny od 699 900 Kč.

Další informace
 

10.12.2019 Volkswagen osobní vozy zavádí nový koncept údržby

Golf 8 je první, všechny ostatní modely budou následovat v roce 2020. Servisní interval se v Evropě1 zdvojnásobí na 24 měsíců. Dosavadní formát bude nahrazen novou standardní servisní prohlídkou. Achim Schaible, vedoucí oddělení After Sales & Dealer Network: „Vysoká kvalita našich vozidel nám umožňuje prodloužit servisní interval v Evropě na 24 měsíců, tedy dvojnásobek. Výrazně tím zjednodušujeme náš koncept údržby. Jsme tak jednou z mála mainstreamových značek, jejíž zákazníci nebudou muset tak často do servisu.“

Další informace
 

6.12.2019 Klíčový komponent pro novou éru – akumulátorový systém

Volkswagen Group Components vyrábí vysokonapěťový akumulátorový systém pro všechny elektromobily koncernu Volkswagen na základě platformy MEB1. Sériová výroba v závodě Braunschweig již byla zahájena.

Další informace
 

5.12.2019 Personální změny v designérských odděleních koncernu Volkswagen

Klaus Bischoff převezme vedení designu v rámci celého koncernu. Jozef Kabaň bude šéfdesignérem značky Volkswagen. Michael Mauer se bude moci soustředit na své úkoly na pozici šéfdesignéra značky Porsche.

Další informace
 

5.12.2019 Výroba modelu T-Roc Cabriolet byla zahájena v Osnabrücku

Jediný kabriolet značky Volkswagen sjíždí od 4. prosince z montážní linky. Do efektivní výroby modelu T-Roc Cabriolet1 byla investována vysoká osmimístná částka v eurech. Volkswagen plánuje v Osnabrücku další investice podobného rozsahu.

Další informace
 

29.11.2019 Mobility Makers a spolujízda: Co Volkswagen plánuje pro Mistrovství Evropy ve fotbale 2020

Volkswagen je oficiálním partnerem turnaje UEFA EURO 2020™ pro mobilitu. 13 000 dobrovolníků, tzv. Volkswagen Mobility Makers, poskytne fotbalovým fanouškům v místech konání fotbalových zápasů poradenství a podporu v oblasti mobility. Fanoušci fotbalu budou moci v mnoha pořadatelských městech ME bezplatně využívat službu spolujízdy, nabízenou značkou Volkswagen.

Další informace
 

28.11.2019 Volkswagen předal zákazníkovi 100 000. vůz e-Golf

e-Golf1 byl uveden na trh v roce 2014 a v Evropě patří mezi nejúspěšnější elektromobily napájené z akumulátorů. Jubilejní vozidlo bylo vyrobeno a předáno ve Skleněné manufaktuře v Drážďanech. Na podzim 2020 bude v Drážďanech zahájena montáž nového modelu ID.32. Holger B. Santel, vedoucí prodeje a marketingu pro německý trh: „V rukách mnoha zákazníků je e-Golf důležitým příspěvkem k revoluci v oblasti mobility.“

Další informace
 

20.11.2019 Světová premiéra: Studie ID. SPACE VIZZION zaujala v Los Angeles dokonalou aerodynamikou a velkorysým vnitřním prostorem

Sedmá studie rodiny ID. byla představena v předvečer autosalonu v Los Angeles. ID. SPACE VIZZION1 definuje zcela nový segment vozidel: aerodynamikou cestovního automobilu kategorie „gran turismo“ a vnitřním prostorem SUV. Zcela nové řešení s vedením vzduchu přídí a střechou přispívá k vynikající aerodynamice s hodnotou cx = 0,24. ID. SPACE VIZZION je výhledem na budoucí sériově vyráběnou verzi pro Evropu a Severní Ameriku.

Další informace
 

19.11.2019 ID.3 se bude od podzimu 2020 montovat také ve Skleněné manufaktuře v Drážďanech

Volkswagen urychluje rozvoj elektromobility. Manufaktura se stane inovačním centrem s novými specializacemi. Gunnar Kilian, člen představenstva společnosti Volkswagen AG, odpovědný za personalistiku: „Výrobní závod v Sasku má zajištěnou budoucnost. Počet zaměstnanců zůstane stabilní.“

Další informace
 

19.11.2019 Nový Volkswagen e-up! lze již objednávat, prvních 50 vozů v nabídce za speciálních finančních podmínek

Modernizovaný e-up! s dojezdem až 260 km lze již objednávat. Limitovaná edice prvních 50 vozů e-up! je k dispozici za 449 000 Kč včetně DPH. Svěží design, atraktivní výbava a nová nabídka paketů.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen