Menu
Zavřít
 

16.4.2021 2:0 pro Volkswagen: vítěz soutěže Zažij EURO se stane oficiálním nosičem turnajového míče Anglie–Česko a povečeří s „Čechínem“

Další informace
 

30.3.2021 Volkswagen čeká nový přírůstek do rodiny: Taigo je na cestě!

Volkswagen nabízí první pohled na nové sportovní SUV ve stylu kupé, které bude uvedeno na trh na konci letošního roku. Taigo rozšíří produktovou řadu SUV značky Volkswagen v segmentu malých vozů o sportovní crossover. Nový model se může pochlubit charismatickým designem, moderním konceptem ovládání a velkým počtem asistenčních systémů.

Další informace
 

24.3.2021 Ahoj Volkswagene: Jaro je tady!

Originální díly, příslušenství, pneuservis – vše je s jarem výhodnější. Epidemická situace omezila, avšak nezrušila provoz servisů. Top sezonní nabídka Volkswagen platí do 21. června 2021.

Další informace
 

24.3.2021 Nový Golf R stanovuje svými výkony měřítka

Nový systém „R-Performance Torque Vectoring“ zvyšuje úroveň jízdní dynamiky a poskytuje řidiči maximální potěšení z jízdy. Na přání dodávaný „paket R-Performance“ zahrnuje jízdní módy „Special“ a „Drift“.

Další informace
 

17.3.2021 Volkswagen pokládá základy pro úspěšný rok 2021

V koronavirovém roce 2020 investoval Volkswagen 2,7 miliardy eur do budoucích technologií. Prvních milníků při realizaci strategie ACCELERATE tak bude dosaženo již v roce 2021. Značný pokrok v oblasti elektromobility: V roce 2021 bude zákazníkům dodáno více než 450 000 elektrifikovaných vozidel – více než dvojnásobný počet oproti roku 2020. Obchodní model 2.0 pro zvyšování potenciálních dodatečných výnosů dosáhne v létě prvního milníku v podobě spuštění on-line prodeje automobilů a testů obchodních modelů na základě předplatného s variabilní nabídkou služeb. Výhled na rok 2021: Počet dodaných vozů, výnosy z prodeje a hospodářský výsledek nad loňskou úrovní, provozní ziskovost 3 až 4 procenta. Předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter: „Koronavirovou pandemii jsme úspěšně zvládli – přísnou disciplínou v oblasti nákladů a vynikajícími výkony v oblasti prodeje. Díky tomu jsme mohli i v tomto výjimečném roce intenzivně pokračovat v naší transformaci.“

Další informace
 

16.3.2021 Výroční tisková konference značky Volkswagen osobní vozy

Technické informace k on-line přenosu mezinárodní konference značky Volkswagen osobní vozy. Mezinárodní konference značky Volkswagen osobní vozy se koná 17. března 2021 od 9:00. Tématem konference budou výsledky značky za rok 2020 a plány na následující měsíce a roky.

Další informace
 

16.3.2021 Power Day: Volkswagen představuje plán technického vývoje akumulátorů a nabíjení do roku 2030

Unifikované akumulátorové články a synergie sníží náklady na akumulátory až o 50 procent. Poptávku po akumulátorech pokryje šest výrobních závodů, provozovaných v rámci partnerství, s celkovou kapacitou 240 GWh. Kapacita podniku „Northvolt Ett“ ve švédském městě Skellefteå se zvýší na až 40 GWh. V Salzgitteru se počítá s kapacitou výroby akumulátorů až 40 GWh. Integrace dodavatelských řetězců: Prohloubení spolupráce s dodavateli umožní až 95% recyklaci surovin. 18 000 přípojek pro rychlé nabíjení: Evropská síť se díky spolupráci s partnerskými společnostmi zpětinásobí. Ekosystém energie: Energetický management se stane novou obchodní oblastí. K dosažení strategických finančních cílů přispějí odstupňované investice s partnery. „Naším cílem je snížit náklady na akumulátory a složitost jejich výroby a současně prodloužit dojezd a zvýšit úroveň jejich provozních vlastností a výkonů,“ říká Thomas Schmall, člen představenstva odpovědný za technickou oblast. „Elektromobilita se tak stane definitivně cenově dostupnou a mezi technologiemi pohonu začne převažovat.“

Další informace
 

15.3.2021 Volkswagen AG – Výroční tisková konference

Technické informace k on-line přenosu mezinárodní konference. Mezinárodní konference Volkswagen AG se koná 16. března 2021 od 9:00. Tématem konference budou výsledky koncernu za rok 2020 a plány na následující měsíce a roky.

Další informace
 

15.3.2021 Volkswagen Power Day 2021

Technické informace k on-line přenosu. Tématem konference je strategie v oblasti baterií a nabíjecí infrastruktury v rámci Volkswagen Group.

Další informace
 

11.3.2021 Volkswagen zahájil prodej nových sportovních modelů Arteon R a Arteon Shooting Brake R

Nejvyšší úroveň jízdní dynamiky: Arteon R1 a Arteon Shooting Brake R2 kombinují jízdní vlastnosti sportovních a cestovních automobilů. TSI s high-tech: Vrcholné verze modelu Arteon s přeplňovaným motorem o výkonu 235 kW zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a spotřebují pouhých 7,7 – 7,9 l/100 km1/2. Nový pohon všech kol 4MOTION: Plynulé rozdělování hnací síly mezi zadní kola (Torque Vectoring) výrazně zvyšuje jízdní dynamiku.

Další informace
 

10.3.2021 Volkswagen ID.4 přijíždí k prvním českým zákazníkům

Volkswagen oficiálně zahájí prodej modelu ID.4 na českém trhu. Elektromobily ID.4 budou od příštího týdne k dispozici u prodejců ke zkušebním jízdám. Rodinné SUV s nulovými emisemi lze objednávat za ceny již od 991 900 Kč.

Další informace
 

8.3.2021 Projekt Trinity: Revoluční výroba sedanu s dlouhým dojezdem a extrémně rychlým nabíjením bude zahájena v roce 2026

Trinity bude vrcholem strategie ACCELERATE. Nová měřítka v oblastech dojezdu, rychlosti nabíjení a digitalizace. Obchodní model 2.0 bude generovat příjmy z digitálních služeb poskytovaných po dobu používání vozidla. Závod Wolfsburg se po zahájení výroby sériové verze stane výkladní skříní inovativních, síťově propojených výrobních procesů.

Další informace
 

5.3.2021 Volkswagen urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility

Strategie ACCELERATE: Volkswagen se intenzivně zabývá zásadními tématy budoucnosti – digitalizací, novými obchodními modely a autonomní jízdou. Integrace softwaru a digitální zážitky pro zákazníky se stanou klíčovými kompetencemi. Dalšími zdroji příjmů se stanou obchodní modely založené na datech. Do roku 2030 učiní Volkswagen autonomní jízdu dostupnou pro mnoho lidí. Další urychlení elektrické ofenzivy: Podíl elektromobilů na prodeji v Evropě vzroste do roku 2030 na více než 70 procent; v Číně a USA na více než 50 procent. Potvrzení finančních cílů: od roku 2023 provozní marže minimálně 6 procent, další snižování fixních nákladů a nákladů na materiál, zvyšování produktivity o 5 procent ročně. Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen: „Zvyšujeme tempo. Volkswagen projde v příštích letech dosud nevídanou proměnou. Se strategií ACCELERATE dostane nyní digitalizace další impulz.“

Další informace
 

4.3.2021 Volkswagen usiluje o vrcholné postavení v digitalizaci automobilu a v roce 2021 spustí pro modely ID. pravidelné aktualizace „Over-the-Air“

Modely ID.31 a ID.42 mohou být nyní v Evropě aktualizovány nejnovějším softwarem prostřednictvím bezdrátového připojení k internetu. První aktualizace „Over-the-Air“ budou pro majitele modelů ID. k dispozici již v létě 2021. ID.Digital, nová organizační jednotka společnosti Volkswagen pro rychlou realizaci digitálních projektů, koordinuje přípravu aktualizací a jejich přenos do vozidel zákazníků.

Další informace
 

1.3.2021 Ikona slaví narozeniny: Volkswagen uvádí na trh exkluzivní model Golf GTI „Clubsport 45“

Od roku 1976 nabízený Golf GTI slaví 45. narozeniny. Volkswagen připravil pro fanoušky speciální jubilejní edici Golf GTI „Clubsport 45“1. Základem exkluzivního modelu je verze „Clubsport“2 o výkonu 300 k. Oba modely nabízejí ještě více dynamiky díky uzávěrce předního diferenciálu, která je síťově propojená se systémem řízení jízdní dynamiky. Předprodej výjimečného modelu Golf GTI „Clubsport 45“ začíná 1. března. V konfigurátoru jej naleznete v rámci dodatečných paketů k verzi Clubsport.

Další informace
 

23.2.2021 Volkswagen rozšiřuje portfolio modelové řady ID.3 na českém trhu

Nové varianty City a Style o výkonu 110 kW nabízejí na jedno nabití dojezd cca 350 km podle metodiky WLTP. Verze City s nejmenší sadou akumulátorů (45 kWh) stojí méně než 900 000 Kč. Novinkou je také pětimístná verze Tour 5* s největší akumulátorovou baterií (77 kWh).

Další informace
 

19.2.2021 Tiguan eHybrid s elektrickým dojezdem až 50 km lze již objednávat

Volkswagen zahájil předprodej modelu Tiguan s plug-in hybridním pohonem za ceny od 1 055 900 Kč. Tiguan eHybrid nabízí sportovní dynamiku i mobilitu s nulovými emisemi. Zákazníci mají na výběr varianty výbavy Elegance a R-Line s rozsáhlou standardní výbavou.

Další informace
 

18.2.2021 Golf Variant s výhodnějším Originálním příslušenstvím Volkswagen®: „Vyladěno s 30% slevou“

Akční balíček Originálního příslušenství Volkswagen® s cenovým zvýhodněním 30 %. Set výbavy včetně kompletních zimních kol za výhodnou cenu 26 006 Kč. Praktické doplňky určené přímo pro Golf Variant zajišťují špičkovou funkčnost.

Další informace
 

16.2.2021 Všestranné SUV ID.4 lze v předprodeji pořídit za méně než milion korun

Úvodní limitovanou edici ID.4 1st střídají v předprodeji standardní modely. Druhý model z rodiny průkopnických elektromobilů ID. je na českém trhu k dispozici již od 991 900 Kč včetně DPH. Univerzální elektromobil s velkorysým vnitřním prostorem pro rodinu a volný čas.

Další informace
 

8.2.2021 Lukáš Hejlík mapuje gastronomickou scénu v České republice za volantem vozů Volkswagen

Lukáš Hejlík je novým ambasadorem značky Volkswagen. Volkswagen zajišťuje v rámci partnerství bezpečnou, komfortní a spolehlivou mobilitu. Lukáš Hejlík podniká první sérii výletů s Gastromapou za volantem vozu Arteon Shooting Brake.

Další informace
 

4.2.2021 Další impulz pro elektrickou ofenzivu značky Volkswagen: Globální vůz ID.4 míří na světové trhy

V Evropě a USA začíná předprodej dalších verzí modelu ID.4​​​​​​​1. Předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter: „Uvedení našeho globálního vozu na trh je pro značku důležitým strategickým milníkem“. Klaus Zellmer, člen představenstva, odpovědný za prodej: „ID.4 nadchne pro elektromobilitu ještě více lidí a dodá další impulz naší elektrické ofenzivě“.

Další informace
 

1.2.2021 Zahájení sériové výroby modelu ID.3: Skleněná manufaktura v Drážďanech se stane rodištěm elektromobilů Volkswagen ID.

Spuštění sériové výroby modelu ID.3 je milníkem nového strategického směřování. Globálně čtvrtý závod pro výrobu elektromobilů Volkswagen na základě platformy MEB. Od poradenství přes spoluúčast na výrobě až po předání vozu z rodiny modelů ID.: Středem pozornosti jsou komplexní zážitky pro zákazníky. Další těžiště: Inovační závod značky Volkswagen pro řešení v oblastech automatizace a digitalizace. Vedoucí výrobního závodu Danny Auerswald: „Jsme výrobním závodem, návštěvnickým magnetem, místem konání společenských akcí, zkušební laboratoří a centrem pro předávání vozidel zákazníkům – všechno v jednom.“

Další informace
 

27.1.2021 Elektromobily Volkswagen ID.3 jezdí ve službách příspěvkových organizací v Ústeckém kraji

Pracovníci sociálních služeb a dětských domovů v Ústeckém kraji mají od společnosti ČEZ k dispozici flotilu 13 elektromobilů ID.3. Elektromobily slouží především k přepravě klientů a dětí do zdravotnických zařízení, ale i na různé akce a soutěže. Volkswagen dodal pro tento projekt společnosti ČEZ již 20 elektromobilů včetně předchozích 7 vozů e-Golf.

Další informace
 

26.1.2021 Volkswagen sbírá medaile v soutěži flotilových vozů

ID.3 se stal Flotilovým elektroautem roku 2021 na základě hlasování odborné poroty. Modely ID.3 a Golf bodovaly druhými místy v kategoriích Ekologické vozy a Referentské vozy. Prestižní anketa o nejlepší flotilové automobily se uskutečnila již poosmé.

Další informace
 

22.1.2021 Značka Volkswagen osobní vozy splnila s velkými rezervami evropské cíle pro rok 2020 v oblasti flotilových emisí CO2

Průměrná hodnota emisí CO2 flotily nových osobních vozů v Evropě je o šest milionů gramů nižší než legislativou stanovené limity – oproti roku 2019 došlo k poklesu o 22 procent. Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen osobní vozy: „Volkswagen je i nadále v čele transformace automobilového průmyslu.“ Volkswagen v roce 2020 ztrojnásobil počet dodaných elektromobilů. Elektrická ofenziva bude v roce 2021 pokračovat dalšími novými modely.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen