Menu
Zavřít

4.3.2021 Volkswagen usiluje o vrcholné postavení v digitalizaci automobilu a v roce 2021 spustí pro modely ID. pravidelné aktualizace „Over-the-Air“

Modely ID.31 a ID.42 mohou být nyní v Evropě aktualizovány nejnovějším softwarem prostřednictvím bezdrátového připojení k internetu. První aktualizace „Over-the-Air“ budou pro majitele modelů ID. k dispozici již v létě 2021. ID.Digital, nová organizační jednotka společnosti Volkswagen pro rychlou realizaci digitálních projektů, koordinuje přípravu aktualizací a jejich přenos do vozidel zákazníků.

Praha - Modely Volkswagen ID.3 a ID.4 již mohou v Evropě přijímat nové funkce a technická vylepšení prostřednictvím bezdrátového připojení k internetu lokálními sítěmi Wi-Fi nebo mobilními telekomunikačními sítěmi. Vozidlo zákazníka bude díky tzv. aktualizacím "Over-the-Air" vždy zrcadlit nejnovější stav digitálního vývoje. Od osmého kalendářního týdne jsou všechny nově vyráběné modely ID. sériově vybaveny verzí softwaru ID.2.1, která vytváří technické předpoklady pro "přenos aktualizací vzduchem".

"Volkswagen značně urychluje digitalizaci svých produktů a mění se v kompletního poskytovatele hardwaru, softwaru a služeb. Zavedení aktualizací 'Over-the-Air' je dalším důležitým krokem v naší transformaci na technologickou společnost a ve vývoji nových obchodních modelů," říká Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen.

Od léta bude Volkswagen majitelům vozů ID. poskytovat aktualizace každé tři měsíce. Jejich součástí budou kromě optimalizace softwaru také nové funkce a možnosti individuální dodatečné výbavy.

"Tímto způsobem zůstanou všechny zákazníkům předané modely ID. aktuální po celou dobu svého životního cyklu. Aktualizace 'Over-the-Air' se tak stanou v automobilech VW naprostou samozřejmostí. Jejich prostřednictvím budeme všechny zákazníkům dodané modely ID. udržovat z hlediska softwaru po mnoho let na úrovni nových automobilů," říká Thomas Ulbrich, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za technický vývoj.

ID.3 i ID.4 bude vždy na výši doby díky aktualizacím "Over-the-air"

Nově založená projektová jednotka ID.Digital bude přitom zajišťovat důsledné zdokonalování rodiny modelů ID. a koordinovat přenos aktualizací "vzduchem" do vozidel ID. Agilní pracovní metody projektového týmu stanoví v oblasti údržby softwaru nová měřítka krátkými aktualizačními cykly a flexibilním zohledňováním požadavků zákazníků.  Díky tomu bude možné rychle a nekomplikovaně realizovat rozhodnutí o nových digitálních službách a optimalizovat interakce se zákazníky.

Nový ID.Software 2.1, který umožní aktualizaci "vzduchem" je sériovou výbavou všech vozidel vyrobených od 8. kalendářního týdne. Zákazníci, kteří již své vozidlo ID. obdrželi, budou kontaktování svým prodejcem a nový software jim bude instalován dodatečně. Díky novému softwaru bude v mainstreamovém segmentu poprvé možné aktualizovat mimo jiné i řídicí jednotky vozidla, aniž by zákazník musel do servisu.

První aktualizace "Over-the-Air" byly již úspěšně testovány u více než 3000 služebních vozů, aby mohli zanedlouho i první zákazníci profitovat z průběžného vylepšování aktuálních funkcí a přidávání nových. Volkswagen tak dosáhl důležitého milníku ve vývoji vlastní elektronické architektury.

Software hraje ve snahách o odlišení produktu od konkurence stále významnější roli a na automobilovém trhu 21. století se stává rozhodujícím důvodem ke koupi vozidla.

1) ID.3 - Kombinovaná spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (EU): 17,7 - 14,5; kombinované emise CO2 v g/km: 0; třída hospodárnosti: A+.
2) ID.4 - Kombinovaná spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (EU): 16,9 - 15,5; kombinované emise CO2 v g/km: 0; třída hospodárnosti: A+.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 50 závodech ve 14 zemích.  V roce 2019 vyrobil Volkswagen 6,28 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 195 878 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen důsledně urychluje vývoj konstrukce automobilu. Elektrická mobilita, chytrá mobilita a digitální transformace značky jsou strategickými klíčovými tématy budoucnosti.

 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen