Menu
Zavřít
Start Video

Čistě elektrické SUV
ID.4

Světové auto roku 2021

 

Světové auto roku 2021

Cena od (vč. DPH)
1 222 900,-
Spotřeba
17 - 18,6
kWh/100km

Stvořené pro velké věci

Zcela nová koncepce prostoru, která Vám dává spoustu svobody. Elektrický výkon, který je zdrojem inspirace. Intuitivní ovládání, díky němuž je vše snadné. To je nové ID.4: Silné jako SUV, ohleduplné k životnímu prostředí jako ID.

Pomáhá, je připojené do sítě a otevřené novým možnostem

Start Video

S elektřinou dojedete dále

Ráno rychle odvezete děti do školy a pak pokračujete pohodlně do kanceláře - bez problémů, na jedno nabití baterie.¹ Na výběr přitom máte baterii s kapacitou 52 kWh ve výbavové linii Pure² nebo 77 kWh a výkon 150 kW ve výbavové linii Pro. 

e-Technologie

Tažné zařízení

Vybaven pro Vaši výbavu

Potřebujete přepravovat větší náklad? S vozem ID.4 to není žádný problém, jelikož lze na přání vybavit tažným zařízením s vysokou maximální hmotností přívěsu. A když tažné zařízení není potřebné, lze je velice jednoduše sklopit a ukrýt pod zadní nárazník.

Komfort

Panoramatické střešní okno

Nebeské výhledy

Volitelné panoramatické střešní okno, které se rozprostírá téměř přes celou šíři střechy, je díky své enormní ploše samo o sobě prvkem, který na sebe přitahuje pozornost. Ještě krásnější je však výhled z interiéru vozu na nebe. Tónované sklo navíc zajišťuje uvnitř vozu příjemnou teplotu. Před ostrými slunečními paprsky Vás pak ochrání roleta, kterou můžete velmi praktickým způsobem ovládat např. pomocí hlasových pokynů. Stačí jen říci: "Ahoj ID, ukaž mi hvězdy." a roleta se otevře.

Komfort

 

e-Technologie

Výkon & dojezdová vzdálenost

S elektřinou dojedete dále

Ráno si zajdete zasportovat a po práci s potřebnou výbavou vyrazíte na víkendový výlet - s modelem ID.4 to nepředstavuje žádný problém. Modely 1ST i 1ST Max jsou vybavené baterií s kapacitou 77 kWh a jejich výkon 150 kW je možné upgradovat. Dojezdová vzdálenost obou modelů dosahuje 360-522 km¹.

Nabíjení

Zdroje pro nabíjení jsou k dispozici všude

Velkou výhodou elektromobilů je, že je lze nabíjet všude. Doma můžete elektromobil nabíjet z běžné elektrické zásuvky nebo z volitelné nabíječky ID. Charger⁴ s nabíjecím výkonem až 11 kW. Mnoho veřejných nabíjecích stanic u stávajících čerpacích stanic nebo na dálnicích pak nabízí možnost rychlého nabíjení stejnosměrným proudem.

 

Nabíjení doma s nabíječkou ID. Charger

Wallbox pro domácí použití: ID. Charger

Nabíječka ID.Charger je Vaší domácí čerpací stanicí. Ráno tak můžete nastoupit do vozu s nabitou baterií a odstartovat plní energie do nového dne. Tankujete tedy v době, kdy spíte. ID. Charger se dodává ve třech variantách, které se liší konektivitou a inteligentními vlastnostmi. ID.Charger může být vybaven např. také wifi, LTE a elektroměrem. Inteligentní funkce nabíječky je možné řídit prostřednictvím služby We Charge, která je součástí aplikace We Connect ID.

Díky instalačnímu servisu Vám rovněž maximálním způsobem zpříjemníme instalaci nabíječky⁵. Vše pro Vás bude pohodlné a od jednoho dodavatele. Otevřená je samozřejmě také možnost instalace nabíječky ID.Charger Vámi vybranou firmou. Požadovanou variantu nabíječky i její instalaci můžete pohodlně objednat prostřednictvím Vašeho prodejce automobilů Volkswagen.

Více o nabíječce ID.Charger

Nabíjení na Vašich cestách se službou We Charge

Snadné nabíjení

Od teď si už s nabíjením nemusíte dělat téměř žádné starosti. Díky službě We Charge máte po celé Evropě k dispozici více než 150 000 nabíjecích stojanů⁶, včetně celé sítě rychlonabíjecích stanic IONITY. Služba We Charge, která je součástí aplikace We Connect ID., se propojí s nabíjecí stanicí a Vy můžete čerpat exkluzivní cenové výhody a využívat benefity, které zajišťuje nabíjení Vašeho modelu ID.4 z rychlonabíjecích veřejných stanic.⁴

Více informací o We Charge

Pohon

Vší silou vpřed

Od teď se každé zastavení na červenou promění na nový start, při kterém pocítíte doposud nepoznanou radost z jízdy. Elektromotor ID.4 totiž dynamicky zrychluje od samého počátku s maximálním krouticím momentem. S modely odvozenými od verze Pro Performance se systémovým výkonem 150 kW tak z 0 na 100 km/h zrychlíte za pouhých 8,5 sekundy - bez řazení a bez přerušení přenosu hnací síly. Vnímáte pouze plynulé zrychlování, při kterém Vám naskakuje husí kůže.

e-Sound

Toto auto také nově zní

Jak tichý je elektromobil, záleží pouze na něm. Pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu je Váš model ID.4 až do rychlosti 30 km/h ve svém interiéru tišší a zvenku naopak o trochu hlučnější. Díky tomu je lépe slyšitelný pro chodce. Futuristická hluková kompozice podtrhuje vizionářskou identitu modelu ID.4; uměle generovaný zvuk automobilu pak současně slouží jako slyšitelná indikace téměř neslyšného elektromobilu pro chodce a cyklisty.

Tepelné čerpadlo

Působivá dojezdová vzdálenost: tepelné čerpadlo ve voze ID.4

Volitelné tepelné čerpadlo zajišťuje v novém, čistě elektrickém ID.4 efektivní vyhřívání interiéru. Z baterie vozu se tak pro tento účel spotřebovává méně energie.

Více informací

Konektivita

Plné propojení
s vaším ID.4

Digitální služba We Connect Start mění ID.4 na zcela propojené auto, protože váš vůz může být online prostřednictvím vestavěné eSIM karty. K dispozici jsou tak dopravní informace v reálném čase nebo nabíjecí stanice se stavem obsazenosti, aktuálními cenami a otevírací dobou. Díky mobilní aplikaci We Connect ID. můžete na svém smartphonu vidět zbývající dojezd svého vozidla, nastavit klimatizaci a spustit či zastavit proces nabíjení. Službu We Connect Start lze v ID.4 používat zdarma po dobu tří let.

Více o konektivitě
Stáhnout We Connect ID. na Google Play (pro Android)
Stáhnout We Connect ID. na App Store (pro iPhone)

Design

Uvítání

Uvítá Vás osobním pozdravem

Nové ID.4 bezpečně poznáte. Jakmile se k němu přiblížíte s klíčem od vozu a v případě, že je vybaveno volitelným zamykacím a startovacím systémem Keyless Access, přivítá Vás rozsvícením světlometů IQ.LIGHT LED Matrix, které jsou součástí volitelné výbavy. Funkce světel Leaving home a Coming home se světelnou projekcí pak zajistí, abyste za tmy bezpečně došli k Vašemu vozu nebo k domovním dveřím. V interiéru Vás pak interaktivní ID. Light přivítá ještě před tím, než ve Vás decentní zvuk při nastartování probudí touhu okamžitě vyrazit na cestu. Když následně Vaše ID.4 opustíte, rozloučí se s Vámi prostřednictvím světelné a zvukové signalizace.

Exteriér

Funkčnost ve své nejkrásnější podobě

Městské SUV s fantastickým designem a průměrem otáčení malého vozu. Nové ID.4 je důkazem toho, jak atraktivně může elektromobil vypadat. Jeho design charakterizují dokonale tvarovaná kola z lehké slitiny - buď 18", nebo volitelně v rozměrech 19" až 21", podélné střešní nosníky pro upevnění dalších přepravovaných předmětů, zapuštěná madla dveří zlepšující aerodynamiku, volitelná 3D-LED zadní světla s dynamickými směrovými světly a další zcela mimořádný detail - volitelná světlená linie, která se jak vpředu, tak i vzadu táhne až k nově navrženému logu Volkswagen.

Interiér

Vítejte v Open Space

Interiér nového ID.4 je navržen tak inteligentním a velkorysým způsobem, aby Vám i Vaší rodině zajistil úžasný pocit z velkého prostoru. Tento pocit získáte již při nastoupení: Spousta místa pro nohy, variabilní středová konzola a pohodlná sedadla, jež mohou být na přání vybavena elektrickým nastavením a funkcí paměti. Dalším detailem je centrální dotykový displej s úhlopříčkou až 12 palců (30,5 cm), stejně jako multifunkční volant s dotykovým ovládáním a zpětnou vazbou v podobě jemné vibrace. Útulnost pak umocňuje ambientní osvětlení ve Vámi preferované barvě. K dokonalému pohodlí pak přispívá volitelné panoramatické střešní okno.

Ilustrace se může lišit v závislosti na verzi softwaru

Ambientní osvětlení

Světlo pro téměř každou náladu

Vaše ID.4 může získat ještě více individuality: Sériově máte na výběr deset barev (volitelně lze paletu barev rozšířit až na 30), díky nimž se interiér vozu ponoří do měkkého světla. Jeho zdroje jsou mimo jiné na palubní desce, v odkládací přihrádce na mobilní telefon a ve dveřích. Ať už se rozhodnete pro světlo studené nebo teplé, vždy to bude pouze Vaše volba.

Ilustrace se může lišit v závislosti na verzi softwaru

Barevný design

Je prostě nezaměnitelný

Volitelný paket Exterior Style Vám otevírá spoustu prostoru, aby Vaše nové ID.4 mohlo zazářit také zvenku, např. ve Vaší oblíbené barvě. Specialitou je, že Vámi vybraný metalický lak (volitelná výbava) lze kombinovat s kontrastní černou barvou střechy, stříbrným střešním rámem a C-sloupky karoserie - vznikne tak barevná kompozice, která si hraje s kontrastem. Stejně jako samotné ID.4.

Výbavové linie

Pro
Od Kč 1 222 900,-
GTX
Od Kč 1 451 900,-

Pro

70 kW (174 - 204 k)
Automatická převodovka
Elektro
Spotřeba: 17 - 17,1 kWh/100km
Emise CO₂: 0 g/km
Kapacita baterie 77 kWh
 • Nabíjení 11 kW AC, 125 kW DC
 • Pohon zadních kol
 • 19" ocelová kola s ozdobnými plastovými kryty
 • Tepelné čerpadlo
 • Navigace Discover Pro s 10" displayem
 • Telefonní rozhraní Comfort s indukčním nabíjením
 • App-Connect Wireless
 • LED přední světlomety a LED zadní světla
 • Asistent nouzového brzdění Front Assist
 • Adaptivní tempomat ACC
 • Lane Assist (systém pro udržování vozu v jízdním pruhu)
 • Automatická klimatizace Climatronic (3-zónová)
 • 4x vstup USB-C
 • Vyhřívaná přední sedadla
 • Vyhřívané čelní sklo
 • Multifunkční vyhřívaný volant v kůži
 • Nabíjecí kabely pro domácí zásuvku i veřejné dobíjecí stanice
Konfigurovat

GTX

77 kW (170 k)
Automatická převodovka
Elektro
Spotřeba: 18,6 kWh/100km
Emise CO₂: 0 g/km
Kapacita baterie 77 kWh, výkon 220 kW (299k)
 • Nabíjení 11 kW AC, 125 kW DC
 • Pohon 4MOTION (4x4)
 • 20" kola z lehkých slitin "Ystad"
 • Tepelné čerpadlo
 • Navigace Discover Pro s 10" displayem
 • IQ.Light LED Matrix přední světlomety
 • 3D LED zadní světla s animací
 • LED osvětlení lišty mezi světlomety
 • App-Connect Wireless
 • Adpativní tempomat ACC
 • Lane Asisst (systém pro udržování vozu v jízdním pruhu)
 • Automatická klimatizace Climatronic (3-zónová)
 • Vyhřívaná přední sedadla
 • Multifunkční vyhřívaný volant v kůži
 • Vyhřívané čelní sklo
 • Akustický parkovací systém ParkPilot (senzory vpředu i vzadu)
 • Ambientní osvětlení interiéru (30 barev)
 • Nabíjecí kabely pro domácí zásuvku i veřejné dobíjecí stanice
Konfigurovat

Komfort

Panoramatické střešní okno

Nebeské výhledy

Volitelné panoramatické střešní okno, které se rozprostírá téměř přes celou šíři střechy, je díky své enormní ploše samo o sobě prvkem, který na sebe přitahuje pozornost. Ještě krásnější je však výhled na nebe. Tónované sklo navíc zajišťuje uvnitř vozu příjemnou teplotu. Před ostrými slunečními paprsky Vás pak ochrání roleta, kterou můžete velmi praktickým způsobem ovládat, např. pomocí hlasových pokynů. Stačí jen říci: "Ahoj ID, ukaž mi hvězdy." a roleta se otevře.

Head-up displej s rozšířenou realitou

Progresivní navigace

V novém ID.4 budete mít vše důležité stále před očima. Volitelný Head-up displej s rozšířenou realitou promítá důležité informace přímo do zorného pole na předním skle. Díky technologii rozšířené reality vnímáte navigační symboly tak, jako by ležely přímo na vozovce, přesně tam, kam máte jet nebo kam máte odbočit. Do cíle své cesty tak dojedete ještě pohodlněji a přitom budete stále sledovat situaci před vozem.

Ilustrace se může lišit v závislosti na verzi softwaru

ID. Light

Osvícená komunikace

Prostřednictvím ID. Light s Vámi Vaše ID.4 komunikuje také vizuálně. V kombinaci s navigačním systémem Vám pak pomůže, abyste pohodlněji propluli hustou dopravou. Auto Vás pozdraví a převede upozornění infotainmentu a asistenčních systémů na světelné signály, které Vám usnadní orientaci v provozu. Jakmile použijete hlasové ovládání, ID. Light Vám na Váš hlasový pokyn dá zpětnou vazbu. A když Vaše ID.4 opustíte, ID. Light Vás na rozloučenou pozdraví - pomocí světelného signálu.

Hlasový asistent

Řekněte Vašemu ID.4 „Ahoj ID.“

V průběhu jízdy se už nemusíte nechat rozptylovat tím, že budete ovládat tlačítka nebo ovladače. Můžete tak stále sledovat dění na vozovce a např. rádio, volitelný navigační systém nebo telefon zcela jednoduše řídit intuitivně svým hlasem. Prostě jen řekněte "Ahoj ID." a systém Vám bude rozumět.

Ilustrace se může lišit v závislosti na verzi softwaru

Keyless Access

Komfortní nastoupení

Díky volitelnému systému Keyless Access rozpozná ID.4 klíč od vozu ve Vaší kapse a jakmile přiblížíte svou ruku k madlu dveří, odemkne se. Volitelná funkce Easy Open & Close pak zajistí otevření nebo zavření dveří zavazadlového prostoru. Stačí k tomu pouze malý pohyb nohou pod zadním nárazníkem vozu. Jak vidíte, s inovativními technologiemi je vše snazší.

Tažné zařízení

Vybaven pro Vaši výbavu

Potřebujete přepravovat větší náklad? S vozem ID.4 to není žádný problém, jelikož lze na přání vybavit tažným zařízením s vysokou maximální hmotností přívěsu. A když tažné zařízení není potřebné, lze je velice jednoduše sklopit a ukrýt pod zadní nárazník.

Ještě více informací o ID.4

ID.4 okouzlí svým inteligentním vzhledem projevujícím sílu. A to jak řidiče, spolucestující i okolní pozorovatele.

ID.4 vlastnosti

IQ.DRIVE

Zpět na přehled

Konektivita

Zpět na přehled

Infotainment

Jste připraveni na elektromobilitu?

Stáhnout z Google Play Store

Stáhnout z App Store


Prostřednictvím naší nové aplikace Volkswagen EV Check můžete analyzovat Vaše chování za volantem a dozvíte se, zda jste připraveni na elektromobilitu. Současně také můžete zjistit, který elektromobil se značkou Volkswagen nejlépe splňuje Vaše potřeby.

Váš osobní profil Vám ukáže, jaké by to bylo, kdybyste jeli v novém ID.4, jak daleko s ním dojedete, kolik Vás to bude stát, kde je nejbližší nabíjecí stanice a jak dlouho trvá nabíjení baterie vozu.

S ID.4 se můžete také seznámit prostřednictvím rozšířené reality. Zní to jako science-fiction? Dnes je to však již realita. Jednoduše to vyzkoušejte.

Více o aplikace EV Check

1) Dojezdová vzdálenost modelu ID.4 Pro Performance, které dosáhne většina zákazníků, je 360-522 km. Skutečná dojezdová vzdálenost je v praxi závislá na jízdním stylu, rychlosti jízdy, použití komfortních a přídavných spotřebičů, vnější teplotě, počtu spolujezdců/zatížení a výškovém profilu trasy jízdy. Jedná se o orientační hodnotu pro příslušné vozidlo, která udává interval dojezdové vzdálenosti, které bez nutnosti nabíjení dosáhne v celoročním průměru 80 % našich zákazníků. Spodní hranice udávaného intervalu zde pokrývá také jízdy po dálnici při mírných rychlostech a jízdy při nízkých teplotách v zimním období.

2) Bude v nabídce později.

3) Při 12% stoupání.

4) Nabídka společnosti Volkswagen Group Charging GmbH.

5) Nabíječku ID. Charger lze volitelně objednat společně s vozem  Volkswagen ID. Není součástí sériové výbavy.

6) Více než 80 % veřejných nabíjecích stanic, které jsou k dispozici po celé Evropě.

7) Emise CO₂ jsou v co možná největší míře snižovány a eliminovány bezprostředně u společnosti Volkswagen. Ke snižování a eliminaci emisí CO₂ jsou zavázáni také všichni dodavatelé. Emise CO₂, které nelze eliminovat ani snížit ve společnosti Volkswagen a prostřednictvím závazných smluv ani v dodavatelském řetězci, jsou ve srovnatelné výši kompenzovány certifikovanými projekty na ochranu klimatu.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/interior (not final) Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.