Menu
Zavřít

Zahájení výroby modelu ID.4: budoucí generace SUV přijíždí

Zahájení výroby modelu ID.4: budoucí generace SUV přijíždí

Všestranné, dynamické a čistě elektrické: To jsou superlativy, jež charakterizovaly světovou premiéru modelu ID.4 - prvního SUV z rodiny vozů ID. ze sériové produkce. Volkswagen s tímto sportovním terénním vozem přináší elektrický pohon do aktuálně nejoblíbenější automobilové třídy a dokazuje, že ofenzíva v oblasti elektromobility právě započala.

Kompletně nově navržené SUV

Chcete jezdit v SUV a současně máte na paměti i udržitelnou mobilitu? V ID.4 to nemusí znamenat kompromis. Tento model totiž kombinuje všestrannost moderního SUV s výkonem elektromobilu, který je zárukou udržitelné mobility budoucnosti. Společně s ID.3 pak společnost Volkswagen uvádí do pohybu novou éru, éru elektromobility. Oba modely jsou postavené na modulární platformě pro elektromobily (MEB), která představuje jednotnou základnu, jež byla vyvinuta speciálně pro elektromobily. Tato platforma je významným přínosem pro vnitřní prostor, komfort i dojezdovou vzdálenost a představuje dokonalou základnu pro všechny automobilové třídy - od městského vozu až po dodávku. Další její výhodou je také mnohem efektivnější výroba.

"S modelem ID.4 Volkswagen rozšiřuje svou nabídku čistě elektrických vozů v největším růstovém segmentu na světě, ve třídě kompaktních SUV."

 

- Ralf Brandstätter
  CEO značky Volkswagen

Určuje měřítka udržitelné mobility

Aby výroba modelu ID.4 byla nejenom efektivní, ale aby se při ní také šetřily přírodní zdroje, bylo do výrobního závodu pro elektromobily ve Zwickau investováno 1,2 miliardy euro. V roce by 2021 by z jeho výrobních pásů mělo sjet až 300 000 elektromobilů postavených na modulární platformě pro elektromobily (MEB). Přípravy na zahájení výroby elektrického SUV již běží na plné obrátky. Mimořádnou zprávou také je, že ID.4, stejně jako ID.3, bude k zákazníkům dodáváno s neutrální bilancí¹ produkce emisí CO₂. Zejména energeticky velmi náročná výroba bateriových článků využívá 100% energii z obnovitelných zdrojů.

Plnou silou vpřed

Čistě elektrické SUV bude uvedeno na trh nejdříve s pohonem zadní nápravy. Elektrický pohon všech kol bude v nabídce později. K dynamickému zážitku z jízdy přispívá rovněž optimalizovaná aerodynamika a možnost výběru velikosti baterie, jež je umístěna v podlaze vozu. ID.4 tak dosahuje dojezdové vzdálenosti až 500 kilometrů (WLTP²). Kompaktní konstrukce platformy MEB pak v interiéru vozu zajišťuje doposud nebývalou nabídku místa. Digitální přístrojová deska a inteligentní hlasové ovládání pak přinášejí moderní komfort. Nejmladší člen rodiny vozů ID. je však zejména čistě elektrické SUV, které představuje velký krok na cestě k budoucnosti bez emisí se značkou Volkswagen.

¹ Všude, kde je to možné, jsou emise eliminovány a snižovány přímo v provozech společnosti Volkswagen. Odpovídajícím způsobem jsou ke snižování emisí zavázáni také všichni naši dodavatelé. Emise CO₂, které nelze eliminovat nebo snížit, jak v továrnách Volkswagen, tak i prostřednictvím odpovídajících závazků v dodavatelském řetězci, jsou ve stejné výši kompenzovány certifikovanými projekty na ochranu klimatu.

² Dojezdová vzdálenost je určena u základní výbavové varianty modelu ID.4 s kapacitou baterie 77 kWh a pohonem zadní nápravy (spotřeba energie (kWh/100 km): kombinovaný provoz od 16,2 do 16,9; emise CO₂ (g/km): 0) z hlediska dojezdu při absolvování jízdních cyklů podle celosvětově harmonizovaného standardu WLTP pro osobní a lehké užitkové vozy na testovací stanici. Skutečná dojezdová vzdálenost podle měřicího standardu WLTP se v praxi může lišit a je závislá na jízdním stylu, rychlosti jízdy, použití komfortních a přídavných spotřebičů, vnější teplotě, počtu spolujezdců a zavazadel a výškovém profilu trasy jízdy.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.