Menu
Zavřít

Za celou historii naší společnosti jsme před sebou ještě nikdy neměli tak velkou výzvu. Možná, že je to dokonce ta vůbec největší výzva v celé historii mobility: Přebíráme totiž odpovědnost za náš podíl na globálních emisích CO₂. Přihlásili jsme se k Pařížské dohodě o ochraně klimatu s cílem stát se do roku 2050 společností s neutrální bilancí¹ emisí CO₂. Abychom této mety mohli dosáhnout, musíme změnit spoustu věcí:

Půjdeme novou cestou.


A chceme, aby se tohoto procesu zúčastnili všichni - díky možnosti volby z naší nabídky inovativních pohonů. Ke snížení emisí si tak může každý najít svou vlastní cestu. Vytyčeného cíle můžeme totiž dosáhnout pouze společně. 

To je naše cesta k neutrální bilanci emisí CO₂, která začíná právě zde.

S využitím těchto modelů chceme uvést věci do pohybu

Budoucnost mobility by měla být bez emisí. A to nejenom pro jednotlivce, ale pro všechny. Díky široké nabídce elektrických a hybridních modelů nabízíme celou řadu pohonných jednotek využívajících elektřinu, které mají vyšší výkon a nižší spotřebu. Pro každý požadavek tak máme k dispozici tu správnou technologii.

Technologie pohonu čistě elektrických modelů

Všestranné elektromobily ze dvou různých tříd, jedinečná koncepce pohonu a zcela nový pocit z jízdy.

  • Výroba i předání vozu s neutrální bilancí¹ emisí CO₂
  • Maximální krouticí moment je k dispozici od první otáčky motoru a zajišťuje tak radost z jízdy bez kompromisů
  • Velký vnitřní prostor díky využití modulární platformy pro elektromobily MEB

Více informací o technologii MEB

Pohon Plug-in Hybrid


Zdvojený pohon našich Plug-in Hybrid⁷ modelů je zárukou radosti z jízdy s vysokou efektivitou.

  • Násobný výkon a snížená spotřeba paliva díky elektromotoru a motoru TSI
  • Efektivní jízda v E-Módu na čistě elektrický pohon. Dojezdová vzdálenost s čistě elektrickým pohonem pokrývá každodenní potřeby
  • Dvojnásobná radost z jízdy s vysokým krouticím momentem v GTE Módu - tzv. Boost, při spojení výkonu obou motorů

Více informací o technologii Plug-in Hybrid

Pohon Mild-Hybrid


Golf s technologií Mild-Hybrid⁸: Startovací generátor podporuje spalovací motor při rozjíždění vozu a při nízkých rychlostech. Při brzdění a zpomalování je pak kinetická energie vozu transformována na energii elektrickou, která je ukládána do lithium-ion baterie.

  • Hospodárnější jízda díky využívání uložené kinetické energie a funkci jízdy bez zařazeného převodového stupně
  • Komfortnější a dynamičtější pocity v téměř každé jízdní situaci
  • Větší radost z jízdy při rozjíždění díky připojení výkonu elektromotoru

Více informací o technologii Mild-Hybrid

Naše vozy dodávané s neutrální bilancí¹ emisí CO₂: čistě elektrické modely ID.

Čistě elektrické modely z naší rodiny vozů ID. jsou prvními vozy se značkou Volkswagen, které za dobu existence značky mají neutrální bilanci¹ emisí CO₂, a to nejenom pokud jde o fázi jejich výroby, ale také fázi předání zákazníkovi. Při výrobě se zaměřujeme na energetickou efektivitu a využívání elektřiny z obnovitelných zdrojů. Vzniku emisí bráníme všude, kde je to možné. Emise CO₂, které ve fázi výroby nelze krátkodobě eliminovat nebo snížit, jsou ve stejné výši kompenzovány certifikovanými projekty na ochranu klimatu.¹

Pro zajištění předání našich ID. modelů k zákazníkovi s neutrální bilancí emisí CO₂ podporujeme, kromě našich vlastních projektů, také různé projekty našich partnerů.

A po předání? Podporujeme Vás v tom, aby při dlouhodobém využívání Vašeho ID. vznikalo jen minimální množství emisí CO₂. Např. našimi flexibilními nabídkami nabíjení elektřinou z obnovitelných zdrojů, jako například od společnosti Elli na území spolkové republiky Německa nebo v síti rychlonabíjecích stanic IONITY. Společnost Volkswagen kromě toho podporuje také rozšiřování obnovitelných zdrojů energie v Evropě a tím dále přispívá ke zlepšení klimatické bilance ID. modelů. Pro Vás to znamená čistě elektrické zrychlení bez výčitek svědomí. Řízení automobilu nepřinášelo nikdy tolik radosti.

Chcete si vyzkoušet naše ID. modely v reálném provozu?

Pak si jednoduše vyberte jeden z našich modelů ID. a sjednejte si termín testovací jízdy. Nejbližší prodejce automobilů Volkswagen Vám rád vyjde vstříc.

Mapa prodejců

Společným úsilím za lepší ochranu klimatu

Na cestě k mobilitě bez emisí se počítá každý krok. Proto neustále pracujeme na snižování emisí v celém hodnotovém řetězci a vytváření nových standardů jak pro lidi, tak i pro životní prostředí.

Optimalizace našeho dodavatelského řetězce


Využívání energie z obnovitelných zdrojů a používání recyklovaných materiálů chceme podporovat také v předcházejícím dodavatelském řetězci. Vzhledem k velkému počtu součástí, dodavatelů a subdodavatelů se jedná o velmi komplexní úlohu, která od nás vyžaduje vynaložení enormního úsilí. Například naši dodavatelé baterií se museli zavázat, že při jejich výrobě budou využívat energii z obnovitelných zdrojů.
Za okamžité opatření pro kompenzaci emisí CO₂, které nelze v současnosti vyloučit, považujeme certifikované projekty na ochranu klimatu, které jsou současně dalším krokem na cestě k budoucnosti bez emisí.

Více informací

Energie z obnovitelných zdrojů pro naše továrny


Při výrobě automobilů je potřebná energie. Pracujeme na tom, abychom v našich výrobních provozech po celém světě dále snižovali emise CO₂. Naším cílem je snížení těchto emisí do roku 2025 ve srovnání s úrovní roku 2010 na polovinu. Způsobem, jak této mety dosáhnout v energeticky efektivních provozech, je například další zvýšení podílu energie z obnovitelných zdrojů. Krok za krokem se tak přibližujeme k našemu cíli - stát se společností s neutrální bilancí¹ emisí CO₂.

Více informací

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen