eTSI: Benzinový TSI motor s podporou elektromotoru

Naše technologie Mild-Hybrid

eTSI je označení technologie Mild-Hybrid se značkou Volkswagen

Elektrifikace našich pohonných jednotek je důležitým krokem na cestě k mobilitě bez emisí. A tak i když nechcete v budoucnosti přejít kompletně na elektromobilitu, můžete přesto projevit svůj uvědomělý postoj k ochraně klimatu. Naše technologie totiž zajišťují, že všechny typy motorů vozů Volkswagen budou hospodárnější. A s pohonem eTSI⁵ jsme vyvinuli zcela novou formu pohonné jednotky, která kombinuje výkon a efektivitu.

Naše pohony Mild-Hybrid se skládají z motoru TSI s objemem 1,5 litru, který je doplněn elektrickým systémem s napětím 48 voltů, a 7stupňové dvouspojkové převodovky DSG. Mimořádnou vlastností tohoto pohonu je, že výkon benzinového motoru je podporován startovacím generátorem s napětím 48 voltů, který je s benzinovým motorem propojen řemenem. Součástí systému je také 48V lithium-ion baterie. Model s pohonem eTSI tak může jet bez zpomalování i s vypnutým spalovacím motorem. Při zpomalování navíc dochází k rekuperaci uvolněné kinetické energie, která je ukládána do 48V baterie. Díky oběma těmto vlastnostem je pohon eTSI ve srovnání s konvenčním TSI motorem značně úspornější.

Nižší spotřeba, vyšší výkon a vyšší komfort díky využití lithium-ion baterie s napětím 48 V.

Větší úspory a více radosti

Model s pohonem eTSI³ je nejenom hospodárnější, ale jízda s ním přináší navíc i větší radost z jízdy - a to zejména v městských aglomeracích, typických častým zastavováním a rozjížděním. Každá zastávka před semaforem totiž znamená i následný rozjezd, při kterém zažijete zcela nový pocit radosti z jízdy. Důvodem je, že eTSI se 48voltovým elektrickým systémem při rozjíždění od samého počátku zrychluje dynamicky a s vysokým výkonem. Komfortnější je i opětovné nastartování motoru. Pohon eTSI Vás tak při rozjíždění díky elektrickému Boostu posouvá do nejrychlejšího jízdního pruhu.

Model Golf

Zavřít
Menu
Zavřít
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen