Menu
Zavřít

Levnější než jste si mysleli Celkové náklady na vlastnictví elektromobilu

Elektromobilita
s příznivou základní cenou

Baterie je i přes ohromný pokrok zaznamenaný v posledních letech stále nejdražší komponentou elektromobilu. Díky modulární platformě pro elektromobily však nyní máme k dispozici standardizovanou základnu pro celou rodinu vozů ID., která nám umožňuje velmi efektivní sériovou výrobu. Snížené výrobní náklady pak umožňují dosažení atraktivní základní ceny, a to již od přibližně 800 000 Kč. Naším cílem je totiž elektromobilita dostupná pro masový trh.

Nízké provozní náklady
Vaše výhoda

Provozní náklady v sobě zahrnují náklady na palivo/energii, silniční daň, náklady na údržbu, náklady na díly podléhající opotřebení a pojištění. Při sečtení všech těchto nákladů vychází elektromobil levněji než automobil s konvenčním spalovacím motorem. Patrné je to zejména při porovnání nákladů na pohonné hmoty a elektrickou energii. Cena elektřiny je totiž za normálních okolností nižší než cena paliva. Rovněž při porovnání silniční daně vychází elektromobil mnohem lépe, protože čistě elektrické vozy jsou od této daně v ČR osvobozeny.

Náklady na údržbu dosahují u modelu ID.3 pouze 30 až 40 % nákladů srovnatelného vozu se spalovacím motorem. To je způsobeno zejména tím, že u elektromobilu již není nutná pravidelná výměna oleje.

Žádné nevýhody nelze předpokládat ani u pojištění. Pojištění pro model ID.3 by mělo být podobné s pojištěním srovnatelný vůz se spalovacím motorem.

Náklady na díly podléhající opotřebení představují u rodiny vozů ID. zejména velké pneumatiky se sníženým valivým odporem. Díky nim je dosahována větší dojezdová vzdálenost; jsou však o něco dražší než pneumatiky používané u modelů se spalovacím motorem.

Porovnání nákladů u vozu se spalovacím motorem* a elektromobilu (od shora dolů v jednotlivých případech): 
Náklady na palivo/energii, silniční daň**, náklady na údržbu, náklady na díly podléhající opotřebení a pojištění
*Spalovací motor: třída A, hatchback, benzinový motor
**Elektromobily jsou od silniční daně osvobozeny

Trvale udržitelná mobilita
budoucnosti

Zachování ceny elektromobilu závisí v podstatě na svou faktorech: konkurenceschopné dojezdové vzdálenosti a životnosti baterie. U nového modelu ID.3 můžete být u obou těchto faktorů bez obav.

ID.3 totiž ve srovnání s předchozími modely elektromobilů nabízí prodlouženou dojezdovou vzdálenost, která plně dostačuje k zajištění každodenních potřeb a v následujících letech bude plně konkurenceschopná. U všech modelů ID. je navíc poskytována na 8 let nebo 160 000 km².

V budoucnosti rovněž předpokládáme, že zůstatková hodnota Vašeho modelu ID.3 bude na úrovni srovnatelného vozu se spalovacím motorem.

Zůstatková hodnota vozu se spalovacím motorem* a modelu ID.3 po 3 letech (15 000 km/rok): přibližně 50 % kupní ceny.
Vůz se spalovacím motorem: třída A, hatchback

Trvale udržitelná mobilita
při srovnatelných nákladech

Celkové náklady na vlastnictví modelu ID.3 lze díky příznivé ceně, nabídkám leasingu, vysoké zůstatkové hodnotě a nízkým provozním nákladům očekávat na úrovni srovnatelného vozu se spalovacím motorem nebo budou dokonce nižší.

K tomu se navíc přidává i dobrý pocit, že jste výrazně přispěli k ochraně životního prostředí, což přinese radost nejenom Vám, ale zejména budoucím generacím.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen