Menu
Zavřít

Vize současnosti Ekologický magazín Viertel Vor Mag

Vize současnosti Ekologický magazín Viertel Vor Mag

Lorem ipsum vix at error vocibus, sit at autem liber? Qui eu odio moderatius, populo pericula ex his. Mea hinc decore tempor ei, postulant honestatis eum ut. Eos te assum elaboraret, in ius fastidii officiis electram.

"Ticho nám přináší absolutní uvolnění. To je důvod, proč jsme tak rádi, že jsme tady venku." Navštívili jsme Annu a Marcuse na venkově a mluvili s nimi o jejich životě, ekologickém myšlení a jejich vztahu k mobilitě. Společně mají statek v Brandenburku. Pět ovcí a kočku, která se jmenuje Kočka. Přišli sem, aby pozorovali, jak roste ovoce a zelenina. Zde to můžete téměř slyšet - to dokazuje, jaké je zde v jejich druhém domově v Neuköllnu ticho ve srovnání s Berlínem vzdáleném pouhých 100 km.

Pravdou je, že Anna a Marcus mají stále rádi život ve městě a jsou zvyklí na hlučné bary, multikulturní restaurace a davy lidí. Prozrazují to také jejich bílé tenisky, které se na ekofarmě jeví zcela nepatřičně.

"Chtěli jsme prostě vypadnout z té záplavy dojmů a věcí", vysvětluje Anna. Méně domů, méně lidí, méně zbytečností. V jejich novém bydlení v Neuköllnu je minimalismus reprezentován obrovskou bílou stěnou. "Cítíte se zde svobodně, téměř jako v prostoru muzea," přikyvuje Marcus. Vyhlíží z okna farmy do zahrady o rozloze jeden hektar obklopenou nekonečnými poli. To je čistá svoboda. Více přírody, více rodiny, více koexistence. "Když jste tady, máte blízko ke změnám a procesům, ať už se jedná o roční období nebo o proměny zvířat z letní na zimní srst … zjistíte, kolik času tyto změny ve skutečnosti zaberou," vysvětluje.

Toto hodnocení, které podporuje jejich životní názor - "méně znamená více", nejenže charakterizuje soukromý život Anny a Marcuse, ale hraje také důležitou roli v jejich on-line časopise. "Viertel Vor Mag" je o všech aspektech udržitelného způsobu života. Ne, nejsou v něm žádné návody pro háčkování. Autoři místo toho kritizují naši současnou konzumní společnost a rychle se měnící módu a představují nové, inovativní značky a iniciativy. Anna a Marcus vědí, že v dnešní společnosti se udržitelný způsob života nepodaří prosadit přes noc.

Design, kvalita a udržitelnost

"Lidé už nekupují věci proto, aby je vlastnili. Lidé kupují věci jednoduše proto, že se jim právě teď líbí, a to je pravda. Je to vlastně hloupost," říká Anna a usrkává kávu. Namísto toho, aby naši planetu ještě více zanesli odpadem, chtějí mít výrobky s dlouhou životností, které zapůsobí i svým designem. "Věci se většinou kupují proto, že jsou hezké - proto je design tak důležitý." říká Marcus. Je-li produkt dobře navržen, lidem se líbí a jeho život je delší. A pokud je tento výrobek navíc ještě kvalitní, jedná se o skutečný přínos pro udržitelný způsob života, pokračuje Marcus. Přestože se jim líbí jejich idylický život na farmě, chybí jim kontakt s jejich přáteli. Aby získali to nejlepší z obou světů, jezdí Anna a Marcus často do Berlína a zpět. Svoboda pro ně znamená volnost pohybu.

To nejlepší pro každého

Jsou si však vědomi své ekologické stopy a stále hledají způsoby, jak tento vliv minimalizovat. "To první, co naše auto musí mít, jsou co možná nejnižší emise CO₂," říká Marcus. Jinými slovy tedy elektromobil. Nejlépe ten, který má velkou dojezdovou vzdálenost. Během našeho rozhovoru sedí, usmívá se a představuje nám svou budoucí vizi - spalovací motory jsou extrémně hlučné, zatímco auta na elektřinu elegantně a neslyšně plují za rohem. Ať už se vznášejí přes dlažební kostky v Neuköllnu nebo parkují hned vedle ovcí.

Marcus si navíc také přeje, aby elektromobily byly dostupné všem, nejenom těm s vyššími příjmy: "Pokud má společnost změnit způsob myšlení, musí být auto cenově dostupné." Anna se vrací do místnosti a přikývne na podporu vozidel s nízkými emisemi pro všechny. Oba jsou pevně přesvědčeni, že ekologický způsob života by neměl být luxusem.

Elektrická efektivita

"A hlavně si myslím, že pokud má společnost změnit způsob myšlení, musí být auto cenově dostupné. Zastávám obecně názor nebo my oba, že ekologický způsob života by neměl být luxusem."

Anna a Marcus pracovali mnoho let v komunikaci, ona jako novinářka, on jako fotograf / režisér videí. V roce 2016 se rozhodli jít svou vlastní cestou, kterou představuje online magazín Viertel Vor Mag. Představují v něm inovace, lidi a produkty, které ztělesňují jejich životní postoj "co je skutečně důležité".

Název Viertel Vor Mag odkazuje na symbolický časový údaj 15 minut, který nám lidem zbývá, abychom začali přemýšlet o tom, jak zacházíme s naší planetou.

@viertelvormag

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.