Menu
Zavřít

Společně pro ochranu klimatu

Změna klimatu je jednou z největších výzev naší doby. Pro společné dosažení cílů Pařížské dohody o změně klimatu bude rovněž nutné snížení emisí CO₂ v odvětví dopravy.

Samozřejmě i my chceme přijmout tuto zodpovědnost. Volkswagen přijal cíl elektrifikovat celý modelový park, a proto investuje do komplexního přístupu - do mobility, která bude v budoucnu nejen elektrizující, ale také udržitelná.

Na cestě ke klimaticky neutrální mobilitě

Elektromobil je z energetického hlediska velmi efektivní. Věděli jste, že se stejným množstvím energie ujede třikrát až čtyřikrát¹ větší vzdálenost než automobil se spalovacím motorem? Na cestě k udržitelné mobilitě však stále stojí nové výzvy, které chceme společně s Vámi zvládnout:

Při výrobě elektromobilu, a zejména jeho baterie, je potřeba více energie než u vozu se spalovacím motorem. Potenciál úspor ve fázi jeho používání závisí na původu elektřiny, která je pro nabíjení baterie elektromobilu použita.

Abychom zajistili, že zvýšená potřeba energie v průběhu výroby nepovede k větší uhlíkové stopě při dodání elektromobilu, stanovili jsme si za cíl být prvním masovým výrobcem elektromobilů, který zákazníkovi předá vůz - náš nový model ID.3 - jako klimaticky neutrální. Již od začátku tedy cestujete s lepší bilancí CO₂.

Co děláme pro ochranu klimatu

Emise jsou generovány v průběhu celého životního cyklu elektromobilu.
Abychom je mohli trvale snížit, dodržujeme tuto zásadu:

Nejdříve se emisí vyvarovat, potom je snížit a nakonec nevyhnutelné emise kompenzovat - prostřednictvím projektů na ochranu klimatu na jiném místě.

Náš komplexní přístup začíná opatřeními pro zvýšení energetické účinnosti a využíváním elektřiny z obnovitelných zdrojů ve výrobním závodě ve Zwickau. Kromě toho jsme se našim dodavatelům zavázali používat při výrobě bateriových článků zelenou elektřinu.

Podíl emisí během fáze výroby, kterému nelze v krátkodobém horizontu zabránit, bude postupně snižován a průběžně kompenzován certifikovanými projekty na ochranu klimatu. To nám umožní dosáhnout našeho cíle - zajistit, aby Vaše bilance s modelem ID.3 byla klimaticky neutrální.

Co můžete pro ochranu klimatu udělat Vy

My jsme zodpovědní za klimaticky neutrální výrobu Vašeho elektromobilu. Vy jste zodpovědní za jeho klimaticky neutrální používání. Pro všechny scénáře nabíjení existuje řešení, které je šetrné ke klimatu:

1. Podporujeme budování zdrojů zelené elektřiny a příslušné infrastruktury (multifunkční nabíjecí kabel, wallboxy a DC nabíjecí stanice ) prostřednictvím značky Moon, která poskytuje hardwarové a softwarové řešení pro domácí i firemní nabíjecí stanice.

Zde můžete přispět tím, že budete u Vašeho zaměstnavatele aktivně prosazovat budování nabíjecích stanic využívajících zelenou elektřinu.


2. Na dálnicích můžete využít nejvýkonnější evropské sítě rychlonabíjecích stanic, které využívají elektřinu z obnovitelných zdrojů - pokud je v dané zemi k dispozici. Ty jsou budovány společností IONITY, jež je společným podnikem, který Volkswagen založil s dalšími výrobci automobilů.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen