Menu
Zavřít

Vize současnosti: NONOTAK Studio

Vize současnosti: NONOTAK Studio

Umění tvořené prostorem, světlem, zvukem a pohybem

Hra se světlem

NONOTAK Studio bylo založené ilustrátorkou Noemi Schipfer a bývalým architektem a muzikantem Takami Nakamotem v roce 2011 v Paříži. Dva roky poté začali pracovat se světelnými a zvukovými efekty a vytvořili současný charakteristický styl studia NONOTAK. Následovala celá řada projektů ve formě imerzivních snových prostor, které byly komplexním spojením Nakamotova pojetí prostoru a zvuku a Schipferové znalosti kineticko-vizuálního designu. Jejich úžasné a mysteriózní instalace jsou dnes k vidění nejen jako výsledek spolupráce s renomovanými mezinárodními značkami, ale také na mnoha uměleckých festivalech a festivalech mappingu po celém světě.

 

"Celé léto jsme strávili ve tmě s cílem porozumět světlu.

 

 NONOTAK Studio

Cílem poslední instalace studia NONOTAK byla hra s vjemy a odhalení modelu ID.4 tak, jak ještě žádné jiné vozidlo nebylo doposud prezentováno - progresivním způsobem, v mnoha různých úhlech a nových neobvyklých perspektivách. "Líbí se nám pocit jízdy v autě s kamufláží, ale především si myslíme, že bez ohledu na to, co navrhujeme nebo vytváříme, je důležité plně pochopit potěšení uživatele a pokusit se ho vtáhnout do našeho světa."

Kamufláž prototypu ID.4 představovala mimořádnou výzvu. Otázkou bylo, zda jasné barvy a organický vzor budou harmonicky ladit s minimalistickým a geometrickým uměním světla. Nikdo to nevěděl, dokud vzor nebyl na vůz konečně nainstalován. Je vzrušující upnout se k vizi, aniž by bylo zřejmé, co z toho nakonec vyjde. Ve finále se však vyplatilo ponechat NONOTAK Studiu u tohoto projektu neomezenou svobodu. Především kontrast oblých tvarů a geometrie, divokých barev a čistého světla, stojícího auta a pohyblivé choreografie vytváří u této instalace jedinečné napětí.

 

Malými kroky k velkému cíli

Při pohledu do jejich malého studia v Paříži je těžké uvěřit, že minimalistické umění NONOTAK Studia skutečně pochází z tohoto místa. V každém bodě prostoru je něco umístěno, vše je označeno a uspořádáno určitým způsobem. Místnost je plná přístrojů a kreativních překvapení. Nebylo ani zdaleka jasné, že by to mohlo dojít tak daleko. Když se Noemi Schipfer a Takami Nakamoto rozhodli vložit celé své srdce i duši do studia NONOTAK, znamenalo to zpočátku spoustu strádání a nejistoty. Takami šel dokonce tak daleko, že přerušil studium architektury. Opuštění zažitého a bezpečného způsobu života pro následování své vlastní vize vyžaduje mimořádnou vnitřní sílu. Dnes však studio NONOTAK cestuje po světě a podle svých uměleckých představ vytváří světelné a zvukové instalace. Období deprivace a nejistoty tak už patří minulosti.

"Myslím, že prostor v autě se stává součástí osobního prostoru, a to zejména pokud jde o mobilitu v přeplněném městě.

 

 NONOTAK Studio

Nová podoba síly

Při respektování tohoto principu byl navržen také model ID.4. Plně elektrické SUV, které je všestranné a vhodné pro každodenní využití, současně je to však také člen rodiny vozů ID. Koncepce ovládání, vzrušující design a radost z jízdy lokálně bez emisí - ID.4 ztělesňuje sílu nové epochy: Mobilitu bez kompromisů a silný pohon splňující požadavky na udržitelný rozvoj a moderní hodnoty.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.