Menu
Zavřít

Gastrovýlet #7
S Golfem Alltrack a rodinou na Berounsku

Alltrack hravě zvládne jakýkoliv terén, od městské divočiny až po nezpevněné cesty. A nově se o tom přesvědčil i náš ambasador Lukáš Hejlík, který v něm vyrazil do Berouna za jeho vyhlášenou burgrárnou, dobrým kafem ale i na výlet do nedalekého lomu Velká Amerika.

 

KAFE, CHLEBY, ATD.:

 

Barevný bufet

Husovo nám. 41, Beroun

 

Víchovi mají v Berouně na náměstí bioobchod Šťastná koza a vedle kavárnu a bistro Barevný bufet. Vaří bez masa z lokálních surovin, často bez lepku a pro vegany, a skvěle pracují s výběrovým kafem. Nemůžete nezkusit některý z jejich obložených žitných chlebů.

VÝLET:

 

 Lom Velká Amerika

Mořina, Středočeský kraj

 

Ano, tohle je opravdu takový český Grand Canyon. Na jednu stranu romanťárna, však se tu filmoval Limonádový Joe, na druhou stranu přesně tady taky končili nepohodlní političtí vězni. To všechno jsou vápencové lomy Velká a Malá Amerika. Kdo se vydá na Karlštejn, měl by si udělat procházku až sem. Lom je 800 metrů dlouhý a až 100 metrů hluboký. Na jeho dně se nacházejí dvě navzájem propojená jezírka s průzračnou vodou. Ale pozor, sestup po skalách je přísně zakázaný! 

BURGER:

 

Black Dog

Česká 140, Beroun

 

Black Dog byl jedním z prvních zásadních míst, kde do hry nastoupily poctivé řádné burgery. Tehdy musela majitelka Eva Van Wagenen přemlouvat lidi, ať je zkusí, dnes se za nimi do Berouna sjíždějí. Se stejnou vášní se teď věnují pravému BBQ.

A JEŠTĚ JEDEN VÝLET:

 

Tetín

Středočeský kraj

 

Historicky Tetín patří k nejstarším vesnicím v České republice. Místo bylo osídleno již v paleolitu a době hradištní. Počátky Tetína jsou v pověstech spojovány s Krokovou dcerou Tetou, ale archeologicky je datován do poloviny 10. století. Počátkem 10. století zde byl dřevěný knížecí dvorec, který byl vdovským sídlem kněžny sv. Ludmily, která zde byla 15.září roku 921 zavražděna. Její tělo bylo pohřbeno dle legendy na starém hřbitově u kostela sv. Jana Nepomuckého. V roce 925, poté, co se stal knížetem sv. Václav (tj. její vnuk), tak její ostatky byl převezeny a pohřbeny v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.