Menu
Zavřít

Gastrovýlet #2
S Arteonem na Vysočinu

Gastrovýlet #2
S Arteonem na Vysočinu

Už podruhé s oblíbeným moderátorem a hercem Lukášem Hejlíkem vyrážíme objevovat (nejen) gastronomické skvosty Česka. Tentokrát na Vysočinu. Podívejte se, která místa stojí za zastavení v tomhle kraji.

Ústa pravdy

Lipence nad Sázavou, Vysočina


Ano, v Lipnici nad Sázavou dopisoval Jaroslav Hašek Osudy dobrého vojáka Švejka a je tu jeden z nejmohutnějších českých hradů ze začátku 14. století. Jsou tu ale také mystické lomy. Kamenosochař Radomír Dvořák tady vytvořil tři úžasná díla, která jsou dnes součástí Národního památníku odposlechu. Začal obrovským uchem, pokračoval 3 metry vysokým reliéfem Ústa pravdy a posledním dílem vytesaným přímo do skály jsou Zlaté oči.

Kafe v parku

Husova 2621, Havlíčkův Brod

 

Aneta potkala Marka v pražské Esce. Přestěhovali se do Havlíčkova Brodu a na místě staré nemocniční vrátnice si otevřeli Kafe v Parku. Marek dělá snídaně, pěkná moderní obědová jídla, Aneta připravuje kafe od Nordbeans a vybírá skvělé víno.

Cafe 8smička

Kamarytova 97, Humpolec

 

8smička v Humpolci je díky Rýznerovým neskutečně zajímavé kulturní místo. A stejně velká pecka je Cafe 8smička, kde najdete cukrářské parády Báry Lamačové. Její mamka Ivana Tošerová tu peče skvělý chleba a táta Zdeněk běhá po place.

Jak se Lukášovi zamlouvá Arteon?

"Arteon je prostě už parťák. Je pohodlný, tichý, drží na silnici, je to rozhodně nejhezčí kombík, jakého jsem kdy viděl, a vlastně i to mi píšou lidi do storýček z cest. Baví mě, že to jede, ale pozor, baví mě taky zapnout všechny asistenty a absolutně se nenervovat. Je prostě krásná modrá loď, která s námi pluje Českem."

Sedlická přehrada

Sedlice, Kraj Vysočina

 

Tahle nádherná přehrada je jednou z nejstarších v zemi. Byla vybudována během let 1921 až 1927. Najdete ji na řece Želivce pod soutokem říčky Hejlovky a Jankovského potoka. Vidět ji především v době, kdy má krajina dostatek vody a přehradní hráz přetéká, je opravdu zážitek. Cestu sem můžete spojit třeba s výletem do nedalekého kláštera v Želivě.

Hotel Farma

Služátky 25, Pelhřimov

 

Nejen na kafe a nádherný dezert vyrazte do kavárny Hotelu Farma. Na mlýnku mají Julius Meinl Vienna XVI Blend, pro alternativní metody je tu výběrovka. V areálu Farma Poříčí je také hotel, restaurace a vyrábějí tady svou věhlasnou kapří paštiku, med, sirupy a džemy.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.