Menu
Zavřít

Gastrovýlet #5
Za jeden den toho Lukáš Hejlík stihne opravdu hodně

Gastrovýlet #5
Za jeden den toho Lukáš Hejlík stihne opravdu hodně

Schůzku, dva gastrotipy, výlet i premiéru filmu. Alespoň takový byl jeho itinerář v pátém dílu pořadu o objevování zajímavých gastromíst. Nakonec ale vše s přehledem stihl! Jak je to možné? Jako svého průvodce si tentokrát zvolil svižný elektromobil ID.4.

VÝLET:

Alšova vyhlídka

Únětice, Středočeský kraj

 

Mikoláš Aleš by asi zíral, kolik se tu dnes ve vzduchu řadí letadel k přistání na ruzyňském letišti. Nic se ovšem nezměnilo na tom, že skalnatý vrchol nad Únětickým potokem je stále úchvatné místo, odkud se můžete kochat výhledem na Kozí hřbety, únětické rybníky a část Tichého údolí. Tudy se podél bývalých mlýnů můžete vydat na romantickou procházku do další přírodní rezervace, Roztockého háje.

OBĚD:

MO's Bistro

Masarykova 1379, Roztoky

 

Příběh MO's Bistra začal setkáním Michala s Ondrou, oba měli zkušenosti ze zahraniční i pražské scény. Dnes si u nich v Roztokách dáte skvělý MO's burger, steak, asijskou nebo mexickou kuchyni a třeba i crêpes suzette. Menu se tu mění podle toho, co pánové vymyslí. Přes den jsou to jednodušší meníčková jídla, ale pokud sáhnete po chodech z pevné karty, bude to odměna, ať už je to chobotnice s fazolemi a chorizovou omáčkou nebo třeba kuřecí supreme s artyčoky a topinamburovým pyré.

KAFE:

Koroze

Nerudova 452, Roztoky

 

Každý den má krásná desingově prorezlá kavárna Koroze pro své hosty připravený nějaký dort a koláč, cheesecaky, makronky, tartaletky, větrníky, varianty pro bezlepkáře a vegany, slané quiche, na mlýnku kávu od Nordbeans nebo voňavé pečivo od Artisan Bakehouse. Můžete si tu dát také božské croissanty nebo loupáčky, a také posnídat míchačky nebo sázené vejce s křupavou slaninou.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.