Menu
Zavřít

Gastrovýlet #3
S Tiguanem do víru velkoměsta

Gastrovýlet #3
S Tiguanem do víru velkoměsta

Lukáš Hejlík, dobré jídlo a vozy Volkswagen už potřetí. S naším ambasadorem jsme se zajeli podívat do třech skvělých podniků v Praze, které rozhodně stojí za pozornost.

Kastrol

Ohradské náměstí 2, Praha 5

 

Milujete českou? Pak milujete Kastrol! Tam je pod pokličkou vždy nějaká dobrota. Kančí se šípkovou, půlka kachničky, steak ze zvěřiny a na konec povidlové taštičky s cukrem, ořechy, máslem a šlehanou smetanou. Kuchařský tým Pavla Mencla se s tím v kastrolech opravdu mazlí. Tady se vaří kompletně na sádle. Že to znáte z Čakoviček z podobné hospůdky Na Pekárně? Správně, Kastrol je její mladší brácha. Oba mají stejného spolumajitele, bývalého bankovního ředitele, polovičního Francouze, Pierra Meme. Dost možná vám v Kastrolu otevře dveře.

Prokop Coffee & Croissants

Dlážděná 4, Praha 2

 

Prokop Šmahel propadl řemeslným croissantům. A to je dřina! Zvlášť když vezmete v potaz, že každý den hněte Prokop těsto ručně. To obnáší dvouhodinové cvičení, pak prokládání plátů těsta máslem, překládání, tvarování legendárních trojúhelníčků a pečení. Každý den jich prodá 150, v sobotu až 250. K tomu je tu vždy precizní výběrová káva a velmi se dbá na její přípravu. Říkat Prokopovým croissantům máslové je zbytečné, protože máslo tvoří většinu gramáže. Nebojte se i kreativních příchutí, kterými se snaží zákazníky nadchnout. Ale pozor, chystá se pekárna na Smíchově, k tomu strojový hnětač, vyšší produkce, kvalita však zůstane. 

Jak se Lukášovi zamlouvá nový Tiguan?

"Nejvíc nadšený jsem z překvapivé pohyblivosti modelu Tiguan. Abych se přiznal, takhle velké SUV řídím poprvé a rozhodně jsem nečekal tak akční jízdu. Moc se mi líbí barva a celková praktičnost vozu. Při dlouhých nezáživných cestách vítám širokou nabídku asistentů, které mi usnadňují monotónní jízdu. Baví mě i přizpůsobovat jízdní režimy podle druhu terénu. Tiguan vmých očích obstojí i při srovnání sArteonem, kterému však musím přiznat o něco vyšší jízdní komfort."

 

 

Gao Den

Tlumačovská 26, Praha 13

 

Bráchové Giang Ta Binh a Khanh Ta Quoc otevřeli Gao Den ve věžáku na pražském sídlišti Stodůlky. Khanh Ta vařil svému mladšímu bráchovi už jako malý, protože rodiče, jedni z prvních Vietnamců v Česku, kteří se poznali až tady v roce 1982, hodně pracovali. První rok tu bráchové byli sami. Až časem jim pár dobrých recenzí a zmínek pomohlo k tomu, aby lidé pochopili, že za poctivou vietnamskou kuchyní musí vyrazit do Stodůlek. A můžou to být třeba nem vit, nesmažené závitky s konfitovanou kachnou, maracujou a citrusovou omáčkou. Dneska mají bráchové i Taro na Andělu a nový Dian na Brumlovce.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.