Menu
Zavřít

20 000 kilometrů po Německu za volantem ID.3

20 000 kilometrů po Německu za volantem ID.3

20 000 kilometrů křížem krážem po celém území Německa: Když řidič z povolání Rainer Zietlow nastoupí v rámci svých pracovních povinností do auta, většinou nestihne být doma na večeři. Při své aktuální maratónské jízdě testoval nejenom kvality modelu ID.3 při jízdách na dlouhé vzdálenosti, ale hledal také odpověď na otázku, zda je Německo připravené na elektromobilitu.

ID.3 představuje začátek nové éry, éry elektromobility se značkou Volkswagen. Současně s tím vyvstává také otázka, zda je čistě elektrická mobilita na německých silnicích možná z hlediska každodenního využití. S rostoucí nabídkou elektromobilů se totiž musí po celé zemi rozvíjet také infrastruktura nabíjecích stanic. Specialista pro jízdy na dlouhé vzdálenosti a držitel světového rekordu Rainer Zietlow společně se svým spolujezdcem, kterým byl Dominic Brüner, uskutečnili jedinečný praktický test.

Cíl: Efektivně projet co možná nejvíce koutů Německa

Trasa cesty ve voze ID.3 Pro S s kapacitou baterie 77 kWh (spotřeba energie (kWh/100 km): od 13,5 do 14,1; emise CO₂ (g/km): 0; energetická třída: A+) s dojezdovou vzdáleností až 549 km (WLTP²) procházela celým Německem a trvala více než dva měsíce. Přesněji, začala v nejjižnějším hotelu nedaleko Oberstdorfu a skončila na konci listopadu na nejsevernějším parkovišti u obce List na ostrově Sylt. Aby se zjistilo, zda je Německo na celém svém území připraveno na elektromobilitu, vypočítal Institut dopravní logistiky (ITL) na Technické univerzitě v Dortmundu nejefektivnější trasu přes co nejvíce koutů celé země. Výsledkem byla trasa dlouhá 20 000 kilometrů. Pro dobíjení baterie vozu byla téměř výlučně využívána energie z obnovitelných zdrojů. Bezproblémové vyhledávání a navigaci k přibližně 650 veřejným nabíjecím stanicím zajišťovala služba Volkswagen We Charge. Dokumentaci celé jízdy o délce 20 000 kilometrů, se kterou Rainer Zietlow podporuje také SOS dětskou vesničku v Bernburg an der Saale, najdete na adrese www.id3-deutschlandtour.com.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.