Menu
Zavřít

Jízda s čistě elektrickým pohonem na dlouhou vzdálenost: s ID.3 do Amsterdamu

Jízda s čistě elektrickým pohonem na dlouhou vzdálenost: s ID.3 do Amsterdamu

Konečně je to tady: Díky modelu ID.3 se budoucnost elektromobility stala realitou. I pro nás ve společnosti Volkswagen je to mimořádná událost. Dříve než bude ID.3 dodáván našim zákazníkům, jsme se ještě jednou chtěli přesvědčit o jeho kvalitách při absolvování dlouhé vzdálenosti, při testovací jízdě z Wolfsburgu do Amsterdamu dlouhé 460 kilometrů.

Ve Wolfsburgu je 9:00 ráno. Ideální čas na výlet v novém ID.3. Progresivní exteriér, zářící šedý lak, černé zadní sklo bez rámu: ID.3 je připravený pro jízdu do Amsterdamu. Naše zavazadla jsou uložena v zavazadlovém prostoru, při nastoupení nás okouzlí prostorný interiér se spoustou místa pro nohy. Sešlápnu brzdu a zařadím rychlost. Rozjezd lze přirovnat ke startu rakety. Žádné řazení, žádné přerušení tahu. Elektromotor vůz zrychluje od první otáčky s maximálním krouticím momentem.

Vedlejší účel cesty: Neohlášená návštěva u šéfa

Na silnici vnímáte, jak systém baterie uložený v podlaze vozu snižuje jeho těžiště. ID.3 se proto chová velmi dynamicky. Radost z jízdy umocňuje také malý poloměr otáčení. Přední kola lze totiž více vytočit, protože motor vozu je umístěn přímo na zadní nápravě. To je velmi příjemné při manévrování a my díky tomu můžeme optimálně zajet do parkovacího místa, když v 10 hodin dorazíme do Hannoveru. Zde máme za úkol splnit jednu malou misi: Navštívit našeho šéfa a ukázat jeho synovi, na čem jeho tatínek právě pracuje.

Oběd u nabíjecí stanice

V 10:30 pokračujeme v našem testu. Na cestě k další zastávce v Amersfoortu si znovu uvědomíme, jak tiše pracuje motor ID.3 - zejména při jízdě po dálnici je slyšet pouze minimální hluk způsobený obtékáním vzduchu a odvalováním pneumatik. Po ujetí zhruba 300 kilometrů zastavujeme ve 12:45 na oběd a tento čas využijeme také k tomu, abychom u rychlonabíjecího stojanu společnosti IONITY dobili baterii našeho ID.3. Po 30 minutách je vůz opět připravený ke startu. My však ještě pár minut potřebujeme…

Přes Amersfoort do Amsterdamu

Do Amersfoortu je to ještě 160 kilometrů. Do tohoto holandského města s jeho mnoha vodními kanály a kavárnami dojedeme v 16:00 a auto zaparkujeme v jedné postranní uličce. Slunce pálí a futuristické ID.3 stojí na kočičích hlavách historického starého města, kde se tak potkává to nejlepší ze dvou světů. V průběhu procházky po městě a malém pozdním obědě s kolegy na nás čeká náš elektromobil připojený k jednomu z mnoha nabíjecích stojanů. Ty jsou k dispozici na mnoha místech v centrech holandských měst.

Komfortní cestování a pohodový příjezd do cíle

Po dalších 45 minutách končí naše zkušební jízda v Amsterdamu. Náš závěr? Díky svému prostornému interiéru a dobré infrastruktuře nabíjecích stanic je ID.3 vhodný jak pro každodenní využití, tak i pro cestování do vzdálenějších měst. Jen tak na okraj - zastávka na dobití baterie je dobrou příležitostí k tomu, abyste poznali zajímavá místa nebo příjemné restaurace. S krátkými přestávkami při jízdách na dlouhé vzdálenosti navíc dojedete do cíle mnohem uvolněnější.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.