Menu
Zavřít
 

26.8.2020 Rekordní dojezd: ID.3 dojel z Cvikova do Švýcarska na jedno nabití

Elektrický Volkswagen absolvoval trasu dlouhou 531 kilometrů bez doplňování elektrické energie. Oficiální dojezd podle metodiky WLTP byl překonán o více než 100 kilometrů. Jízda proběhla na veřejných silnicích a dálnicích. Praktická ukázka potenciálu elektromobilů při velmi hospodárné jízdě.

Další informace
 

21.8.2020 Volkswagen pokračuje v elektrické ofenzivě: Závod Cvikov zahájil sériovou výrobu modelu ID.4

Po modelu ID.31 vstupuje do sériové výroby druhý model rodiny ID. První výhradně elektricky poháněné SUV značky Volkswagen se v Cvikově vyrábí s neutrální bilancí emisí CO2. Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen: „Volkswagen rozšiřuje svou nabídku ve třídě kompaktních SUV, která je celosvětově největším růstovým segmentem, o elektromobil ID.42.“

Další informace
 

7.7.2020 Výrobní závod Emden vstupuje do nové éry elektromobily

Zahájení rekonstrukce závodu v rámci přechodu na elektromobilitu: Vzniká nová výrobní hala pro elektromobily. Do výrobního závodu bude investována přibližně jedna miliarda eur. Od roku 2022 se bude na pobřeží Severního moře vyrábět kompaktní SUV ID.41 s výhradně elektrickým pohonem. Předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter: „Urychlujeme systémovou změnu – Emden je důležitým pilířem naší elektrické strategie“. Andreas Tostmann, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za výrobu a logistiku: „Jeden z nejmodernějších výrobních závodů v automobilovém průmyslu“. Předseda ústřední podnikové rady Bernd Osterloh: „Silný produktový mix pro silný výrobní závod“.

Další informace
 

1.7.2020 Elektrifikovaný a dynamičtější: Nový Tiguan slaví světovou premiéru

Nový Tiguan nyní i s externě nabíjitelným hybridním pohonem: Tiguan eHybrid1 může jet s výhradně elektrickým pohonem, a tedy s nulovými lokálními emisemi, rychlostí až 130 km/h. Nový model R: Volkswagen R vyvinul nejsportovnější verzi Tiguanu od debutu této modelové řady: Tiguan R1. Nový pohon všech kol: Systém 4MOTION s variabilním rozdělováním točivého momentu umožňuje modelu Tiguan R dosahovat nové úrovně jízdní dynamiky v segmentu SUV. Nové informační a zábavní systémy: Modulární platforma pro informační a zábavní systémy2 třetí generace (MIB3) nabízí v modelu Tiguan nejlepší možnou konektivitu a připojení k internetu.

Další informace
 

29.6.2020 Transformace pokračuje: Cvikovský závod vyrábí už pouze elektromobily

Po 116 letech: Ukončením výroby modelu Golf Variant se uzavírá historie vozidel se spalovacími motory z Cvikova. Made in Zwickau: Od roku 1990 bylo vyrobeno 6 049 207 vozů Volkswagen. Přeměna v největší evropský závod na výrobu elektromobilů: V roce 2021 bude vyrábět šest elektricky poháněných modelů značek Volkswagen, Audi a SEAT. Plánovaná roční kapacita vzroste až na 330 000 vozů.

Další informace
 

24.6.2020 Dvě verze místo jedné: Nové modely Arteon1 a Arteon Shooting Brake1 slaví světovou premiéru

Sedan se splývavou zádí a Shooting Brake – Arteon bude nabízen ve dvou karosářských verzích. Shooting Brake je zcela novou interpretací konceptu kombi Variant. Celá modelová řada byla po technické stránce rozsáhle modernizována. Volkswagen nabízí pro modelovou řadu Arteon poprvé plug-in hybrid. Vrcholnou verzí modelové řady bude Arteon R

Další informace
 

23.6.2020 Zátěžový test v každodenním provozu: Zaměstnanci v Sasku zahájili provoz flotily 150 vozů ID.3

Rozsáhlá zkušební fáze se zaměřením na praktičnost v každodenním provozu přispěje k zajištění nejvyšší kvality modelu ID.31 před uvedením na trh. Systematické vyhodnocování provozních dat po dobu několika měsíců. Člen představenstva Ulbrich: „Rozmanité provozní profily před uvedením modelu ID.3 na evropský trh jsou pro nás extrémně cenné a otvírají potenciál pro další optimalizace.“

Další informace
 

22.6.2020 Zvýhodněná nabídka příslušenství „Vylaďte si svůj Golf 8. generace“

Majitelé nového Golfu si nyní mohou pořídit paket praktického příslušenství se zvýhodněním 35 procent. Paket zahrnuje sadu hliníkových kol se zimními pneumatikami a řadu ochranných prvků. Zvýhodněný balíček příslušenství je k dispozici do vyprodání zásob

Další informace
 

15.6.2020 První vozy ID.3 1st budou zákazníkům předány na začátku září

Čekání prvních zákazníků, kteří si vůz rezervovali, je u konce: ID.3 1st Edition lze objednávat od 17. června. Ceny speciální edice u příležitosti uvedení na trh začínají pod hranicí 1 000 000 Kč.

Další informace
 

9.6.2020 Ralf Brandstätter povede značku Volkswagen

Posílení vedoucích funkcí koncernu a značky. Ralf Brandstätter byl jmenován předsedou představenstva značky Volkswagen.

Další informace
 

3.6.2020 První fakta o novém modelu Arteon před jeho virtuální světovou premiérou 24. června 2020

Modernizovaná verze dynamického čtyřdveřového vozu se splývavou zádí bude uvedena na trh společně s druhou karosářskou variantou Arteon Shooting Brake. Rozsáhlá modernizace modelové řady zahrnuje nové technicky vyspělé pohony a inteligentní komfortní a asistenční systémy.

Další informace
 

26.5.2020 Volkswagen spustil výprodej skladových vozů

Zákazníci mohou při pořízení nového vozu Volkswagen ušetřit až 344 920 Kč. Akční nabídka zahrnuje většinu modelů, od nového Golfu až po Touareg. Zvýhodnění mj. obsahuje „Povinné ručení za 1 Kč měsíčně po dobu financování“ od Volkswagen Financial Services nebo servisní balíček.

Další informace
 

18.5.2020 Golf GTI s novým systémem řízení jízdní dynamiky

Síťově propojený systém řízení jízdní dynamiky přináší další zvýšení jízdních výkonů. Nový Golf GTI má sebejistý sportovní design. Nové tlačítko „Engine/Start/Stop“ pulzuje před spuštěním motoru.

Další informace
 

14.5.2020 Patricie jezdí v novém Volkswagenu Golf

Česká ambasadorka značky Volkswagen převzala klíčky od nového modelu Volkswagen Golf osmé generace s mild hybridním pohonem e-TSI. Populární česká herečka a současná porotkyně televizního pořadu SuperStar 2020 jezdila v minulosti s vozy Golf, T-Roc a T-Cross.

Další informace
 

12.5.2020 Volkswagen nabízí aplikaci EV Check také v češtině

Nová mobilní aplikace zjistí připravenost uživatele na elektromobilitu. Porovnání reálných jízd s vybraným elektromobilem značky Volkswagen. Vyhledání vhodného elektromobilu na základě chytré analýzy provozního profilu uživatele.

Další informace
 

5.5.2020 Volkswagen ID.3 získal prestižní ocenění za design

ID.3 triumfoval v soutěži „Automotive Brand Contest 2020“ dvěma nejvyššími hodnoceními. Také nový Golf a ID. SPACE VIZZION obdržely ocenění v prestižní mezinárodní designérské soutěži pro automobilové značky.

Další informace
 

30.4.2020 Volkswagen prodlužuje na celém světě záruku na nový vůz i prodlouženou záruku o tři měsíce

Značka Volkswagen osobní vozy prodlužuje dobu záruky na nový vůz o tři měsíce. Nové opatření platí pro všechna vozidla, vyrobená v Evropě nebo pro evropský trh, jejichž dvouletá záruka na nový vůz nebo prodloužená záruka končí v období od 1. března 2020 do 31. května 2020. Záruky se prodlužují na dobu tří měsíců od vypršení platnosti původní záruky na nový vůz, resp. prodloužené záruky.

Další informace
 

28.4.2020 Volkswagen obnovil výrobu ve Wolfsburgu

Prvním vyrobeným vozidlem je Golf. Výrobní počty se budou zpočátku pohybovat mezi 10 až 15 procenty celkové kapacity, v příštím týdnu vzrostou na 40 procent. Stobodový plán zajistí maximální ochranu zdraví zaměstnanců. Ralf Brandstätter, provozní ředitel značky Volkswagen osobní vozy: „Postupné obnovení výroby je pro zaměstnance, prodejce, dodavatele a ekonomiku celkově významným signálem.“ Předseda vlády Dolního Saska Stephan Weil navštívil výrobní závod v průběhu první směny: „Nyní musíme znovu rychle oživit prodej automobilů.“ Předseda podnikové rady Bernd Osterloh: „Při obnovení výroby stojí na prvním místě zdraví kolegyň a kolegů.“

Další informace
 

27.4.2020 Zdravotnický materiál pro lékaře a kliniky: Volkswagen daroval již více než pět milionů ochranných roušek a další pomůcky

Koncern Volkswagen daruje zdravotnický materiál v celkové hodnotě 40 milionů eur. Volkswagen objednal a dodá celkem 13 milionů roušek a 750 000 litrů dezinfekčního prostředku. Společnost kromě toho organizuje dodávky velkého počtu zdravotnických pomůcek, které objednala spolková vláda. Ministr hospodářství Dolního Saska Bernd Althusmann, člen představenstva společnosti Volkswagen, odpovědný za personalistiku, Gunnar Kilian a předseda koncernové podnikové rady Bernd Osterloh převzali na hannoverském letišti další zboží z Číny.

Další informace
 

17.4.2020 Celosvětový úspěch: Tiguan překonal hranici šesti milionů prodaných vozů

Jasná jednička: Tiguan se stal nejúspěšnějším modelem koncernu Volkswagen a nejprodávanějším SUV v Evropě. Neustále rostoucí poptávka: Volkswagen zvýšil od debutu modelu Tiguan v roce 2007 výrobu ze 120 000 na téměř 911 000 vozidel ročně. 2495 vozů denně: V uplynulém roce vyjel z bran výrobních závodů v Německu, Rusku, Číně a Mexiku jeden nový Tiguan každých 35 sekund.

Další informace
 

16.4.2020 Volkswagen postupně obnovuje výrobu

Značka Volkswagen osobní vozy zahájí v týdnu od 20. dubna výrobu v Cvikově a Bratislavě. Od 27. dubna budou postupně obnovovat výrobu ostatní výrobní závody značky Volkswagen v Německu, Portugalsku, Španělsku, Rusku, Jižní Africe a Severní i Jižní Americe. Volkswagen Group Components postupně rozšiřuje výrobu. 100bodový plán pro maximální ochranu zdraví.

Další informace
 

6.4.2020 Touareg V8 TDI má velmi nízké emise NOx: V testu zůstal o 75 procent pod emisním limitem Euro 6

Touareg V8 TDI: Vlajková loď značky Volkswagen se vznětovým motorem má výjimečně nízké emise NOx mezi 10 a 20 mg/km, což je hluboko pod limitem emisní normy Euro 6 (80 mg/km). Zkušební metodika RDE: Emise NOx byly u modelu Touareg V8 TDI měřeny v silničním provozu nezávislými odborníky na testování a data ze společnosti „Emissions Analytics“.

Další informace
 

3.4.2020 Crossfit: Nejrozmanitější sportovní disciplína na světě ve spojení s všestrannými sportovními výkony

Sara Sigmundsdottir je ambasadorkou značky Volkswagen R.

Další informace
 

2.4.2020 Jarní servis Volkswagen: Ahoy! Jaro

Atraktivní nabídka všech servisních služeb od pneuservisu přes originální díly a příslušenství až po výhodné servisní úkony. Autorizované servisy zůstávají v omezeném provozu nadále otevřeny. Originální příslušenství Volkswagen zahrnuje nosiče jízdních kol i kajaků. Jarní servisní nabídka platí do 30. června 2020.

Další informace
 

19.3.2020 Značka Volkswagen před skokem do elektrické éry

Navzdory poklesu celkového trhu došlo v roce 2019 ke zvýšení počtu dodaných vozů ​​​​​​​na 6,3 milionu. Provozní ziskovost před zaúčtováním mimořádných položek vzrostla na 4,3 procenta. Zahájení realizace druhé fáze strategie TRANSFORM 2025+ se zaměřením na budoucí oblasti elektromobility a digitalizace. Provozní ředitel Ralf Brandstätter: „Rok 2019 byl pro značku Volkswagen úspěšný. Úspěšně jsme pracovali na všech velkých tématech. Naše strategie přináší výsledky.“ Prognóza dalšího obchodního vývoje je ztížena nejistotami v souvislosti s aktuální koronavirovou krizí.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen