Menu
Zavřít
 

16.4.2020 Volkswagen postupně obnovuje výrobu

Značka Volkswagen osobní vozy zahájí v týdnu od 20. dubna výrobu v Cvikově a Bratislavě. Od 27. dubna budou postupně obnovovat výrobu ostatní výrobní závody značky Volkswagen v Německu, Portugalsku, Španělsku, Rusku, Jižní Africe a Severní i Jižní Americe. Volkswagen Group Components postupně rozšiřuje výrobu. 100bodový plán pro maximální ochranu zdraví.

Další informace
 

6.4.2020 Touareg V8 TDI má velmi nízké emise NOx: V testu zůstal o 75 procent pod emisním limitem Euro 6

Touareg V8 TDI: Vlajková loď značky Volkswagen se vznětovým motorem má výjimečně nízké emise NOx mezi 10 a 20 mg/km, což je hluboko pod limitem emisní normy Euro 6 (80 mg/km). Zkušební metodika RDE: Emise NOx byly u modelu Touareg V8 TDI měřeny v silničním provozu nezávislými odborníky na testování a data ze společnosti „Emissions Analytics“.

Další informace
 

3.4.2020 Crossfit: Nejrozmanitější sportovní disciplína na světě ve spojení s všestrannými sportovními výkony

Sara Sigmundsdottir je ambasadorkou značky Volkswagen R.

Další informace
 

2.4.2020 Jarní servis Volkswagen: Ahoy! Jaro

Atraktivní nabídka všech servisních služeb od pneuservisu přes originální díly a příslušenství až po výhodné servisní úkony. Autorizované servisy zůstávají v omezeném provozu nadále otevřeny. Originální příslušenství Volkswagen zahrnuje nosiče jízdních kol i kajaků. Jarní servisní nabídka platí do 30. června 2020.

Další informace
 

19.3.2020 Značka Volkswagen před skokem do elektrické éry

Navzdory poklesu celkového trhu došlo v roce 2019 ke zvýšení počtu dodaných vozů ​​​​​​​na 6,3 milionu. Provozní ziskovost před zaúčtováním mimořádných položek vzrostla na 4,3 procenta. Zahájení realizace druhé fáze strategie TRANSFORM 2025+ se zaměřením na budoucí oblasti elektromobility a digitalizace. Provozní ředitel Ralf Brandstätter: „Rok 2019 byl pro značku Volkswagen úspěšný. Úspěšně jsme pracovali na všech velkých tématech. Naše strategie přináší výsledky.“ Prognóza dalšího obchodního vývoje je ztížena nejistotami v souvislosti s aktuální koronavirovou krizí.

Další informace
 

18.3.2020 Značka Volkswagen osobní vozy začne od čtvrtka omezovat výrobu kvůli koronavirové krizi

Montážní závody značky Volkswagen osobní vozy přeruší výrobu na dva týdny. Opatření se týká také výrobních závodů Volkswagen Group Components. Jako první přijmou opatření výrobní provozy ve Wolfsburgu, Emdenu, Drážďanech, Osnabrücku, Cvikově, Bratislavě (Slovensko), Pamploně (Španělsko), Palmele (Portugalsko), ale také závody na výrobu komponentů v Braunschweigu, Saské Kamenici, Hannoveru, Kasselu a Salzgitteru, jakož i společnost SITECH. Volkswagen reaguje především na stále rychlejší šíření infekce koronavirem a z toho vyplývající přerušení dodavatelských řetězců i dramatický pokles poptávky na automobilových trzích. Společnost realizuje další opatření na ochranu zaměstnanců.

Další informace
 

16.3.2020 Livestream: Výroční tisková konference Volkswagen AG 2020

Technické informace k živému přenosu.

Další informace
 

11.3.2020 Nový T-Roc Cabriolet: Potěšení s větrem ve vlasech na stisk tlačítka

Předprodej s cenou od 699 900 Kč v plném proudu již od prosince 2019. První vozy oficiálně na českém trhu: T-Roc Cabriolet bude u prodejců značky Volkswagen k dispozici zkraje května.

Další informace
 

4.3.2020 Volkswagen zajistí fanouškům mobilitu během turnaje UEFA EURO 2020™: Tričko je poukazem k použití elektrické koloběžky, jízdního kola a dalších služeb mobility

Fotbaloví fanoušci mohou pomocí natištěných kódů QR využívat výhodnější nabídky mobility. Jochen Sengpiehl, šéf marketingu značky Volkswagen: „Chtěli bychom, aby fotbaloví fanoušci v oblasti mobility vždy mysleli na Volkswagen.“ EURO má spojovat národy: Na tričkách je vyobrazen znak s mostem příslušného pořadatelského města.

Další informace
 

3.3.2020 Livestream: Po zrušení Ženevského autosalonu Volkswagen své novinky představí on-line

Světová premiéra modelu Touareg R a sportovních ikon rodiny Golf.

Další informace
 

3.3.2020 Volkswagen poskytuje konkrétní výhled na nové elektrické kompaktní SUV ID.4

Rozhodnutí o modelovém označení bylo přijato: ID.41 se v ČR začne prodávat od roku 2021. Až 500 km: Aerodynamika a hospodárnost pro dlouhý dojezd​. Globální automobil: ID.4 se bude vyrábět a nabízet v Evropě, Číně a USA.

Další informace
 

28.2.2020 „Všeuměl“ – 1stupňová převodovka

Volkswagen Group Components vyrábí převodovku pro všechny elektromobily platformy MEB v koncernu Volkswagen. Velmi kompaktní převodovka pokrývá všechny jízdní situace jedním převodovým stupněm.

Další informace
 

27.2.2020 Světové premiéry sportovních ikon v Ženevě: Nový Golf GTI, Golf GTD a Golf GTE

Golf GTI: Agilní, hospodárný a rychlý kompaktní sportovní vůz ze světa high-tech vstupuje do digitální éry s výkonem 180 kW (245 k). Golf GTE: S celkovým nejvyšším výkonem hybridní soustavy 180 kW (245 k) je stejně výkonný jako Golf GTI. Jeho hybridní pohon kombinuje velkou dynamiku s elektrickým provozem a dojezdem cca 60 km s nulovými emisemi. Golf GTD​​​​​​​: Nový Golf GTD se profiluje jako sportovní automobil pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Kromě výkonu 147 kW (200 k) nabízí velmi dlouhý dojezd.

Další informace
 

26.2.2020 Světová premiéra v Ženevě: Nový hybridní Touareg R

Hybridní pohon s možností externího nabíjení: Touareg R* o výkonu 340 kW (462 k) je novým hospodárným vrcholným modelem značky Volkswagen a první hybridní verzí v řadě modelů R. Částečně bez emisí: Touareg R dosahuje s elektrickým pohonem nejvyšší rychlosti 140 km/h a obvyklé vzdálenosti při dojíždění překonává s nulovými emisemi. Velmi praktický: Touareg R je připraven na každou výzvu díky nejvyšší přípustné hmotnosti přívěsu 3,5 tuny a trvalému pohonu všech kol (4MOTION). Touareg R je prvním vozem značky Volkswagen, jehož Travel Assist umožňuje asistovanou jízdu rychlostí až 250 km/h – a je navíc také prvním hybridním SUV s asistentem pro manévrování s přívěsem Trailer Assist.

Další informace
 

21.2.2020 Osmá generace ikony: Světová premiéra nového modelu Golf GTI se uskuteční v Ženevě

Design GTI: Otevřený přední nárazník s aerodynamickými prvky GTI a voštinovou mřížkou, na přání osvětlená horizontální lišta na masce chladiče, difuzor GTI s koncovkami výfukové soustavy na levé a pravé straně. GTI nové doby: „Digital Cockpit“, nový kůží obšitý, multifunkční, sportovní volant s dotykovým ovládáním, dekorační osvětlení s 32 barvami včetně specifického režimu GT. Časový plán GTI: Po světové premiéře v Ženevě uvede Volkswagen nový model Golf GTI na trh ve druhé polovině roku.

Další informace
 

17.2.2020 Světová premiéra v Ženevě: První pohled na Golf GTD

Motor nového modelu Golf GTD kombinuje vysoký výkon s maximální hospodárností. Emise NOx enormně snižuje systém Twindosing se dvěma katalyzátory SCR. Charismatický design nového modelu Golf GTD vyzařuje dynamiku a suverenitu.

Další informace
 

13.2.2020 Volkswagen Passat zvítězil v kategorii manažerských vozů v prestižní fleetové anketě

Passat uspěl v hlasování flotilových manažerů o nejlepší manažerský automobil. Volkswagen e-Golf se umístil na druhém místě v anketě o „Flotilové elektroauto roku 2020“ na základě hlasování nezávislé odborné poroty.

Další informace
 

27.1.2020 Petr Čech ambasadorem značky Volkswagen

Výrazné fotbalové osobnosti spojily své jméno se značkou Volkswagen. Petra Čecha v pozici ambasadora značky pro blížící se evropský šampionát doplní aktivní členové české fotbalové reprezentace: Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí a David Pavelka, kteří se stanou dlouhodobými tvářemi značky Volkswagen v Česku.

Další informace
 

17.1.2020 „Je mi zima“ – Nový Golf reaguje inteligentním řízením klimatizace

V novém menu „Smart Climate“ se aktivují funkce klimatizace, jakými jsou například „Zahřátí rukou“ nebo „Čerstvý vzduch“. „Smart Climate“ je součástí třízónové automatické klimatizace „Air Care Climatronic“ s filtrem alergenů, která se dodává pro nový Golf na přání. Klimatizační funkce lze v Golfu aktivovat také pomocí intuitivního hlasového ovládání, u něhož stačí vyslovit věty, jakými jsou například „je mi zima“ nebo „je mi horko“.

Další informace
 

14.1.2020 Nový Golf 8 lze již objednávat, ceny začínají od 479 900 Kč

Nová generace bestselleru sází na digitalizaci, konektivitu a intuitivní ovládání. Čtyři nové varianty výbavy s rozsáhlými možnostmi individualizace. Zpočátku jsou k dispozici čtyři motory, další verze budou následovat. Golf 1.5 TSI 130 k s výbavou Life je k dispozici již od 548 900 Kč, vstupní verze Golf stojí 479 900 Kč.

Další informace
 

9.1.2020 Zkušební úsek na dálnici A39 zprovozněn: Volkswagen sbírá anonymizovaná data pro autonomní jízdu

Sledování dopravy na sedmikilometrovém zkušebním úseku dálnice A39. Volkswagen profituje z části provozované Německým centrem pro letectví a kosmonautiku. Pro řidiče je důležité, že všechna zaznamenávaná data jsou anonymizována.

Další informace
 

20.12.2019 Touareg míří na legendární Rallye Dakar 2020

Proslulá dálková soutěž se přesouvá z Jižní Ameriky do Saúdské Arábie. Sériový Touareg čeká 9000 kilometrů v nejnáročnějších podmínkách. Touareg s přezdívkou „Vašek“ poveze reportážní tým Barth Racing.

Další informace
 

19.12.2019 Nejlepší známka pro nový Golf: Pět hvězd v testech Euro NCAP

Vynikající jednotlivá hodnocení ve všech zkušebních kategoriích. Nový Golf poskytuje nejvyšší možnou ochranu dospělým cestujícím i dětem. Velký počet asistenčních systémů v sériové výbavě.

Další informace
 

13.12.2019 Zvuk elektromobility: ID.3 na sebe upozorňuje specifickým zvukem

Volkswagen poprvé představuje zvuk jedoucího vozu ID.31 v berlínském komplexu DRIVE.Volkswagen Group Forum. Modely ID. budou vybaveny generátorem zvuku pro jízdu rychlostí až 30 km/h. Na zvukovém projevu pro ID.3 spolupracovali designéři značky Volkswagen a skladatel Leslie Mándoki.

Další informace
 

11.12.2019 Prodejci Volkswagen již přijímají objednávky na nový model T-Roc Cabriolet

Volkswagen navazuje s novým modelem T-Roc Cabriolet na dlouhou tradici otevřených kompaktních vozů pro potěšení z jízdy s větrem ve vlasech. Lifestylové SUV se skládací střechou se vyrábí v německém závodě Osnabrück, rodišti legendárních modelů Karmann Ghia a Golf Cabriolet. Nový T-Roc Cabriolet lze již objednávat za ceny od 699 900 Kč.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen