Menu
Zavřít

9.6.2020 Ralf Brandstätter povede značku Volkswagen

Posílení vedoucích funkcí koncernu a značky. Ralf Brandstätter byl jmenován předsedou představenstva značky Volkswagen.

Koncern Volkswagen zavádí změny ve vedení značky Volkswagen i celého koncernu. Klíčovou značku Volkswagen osobní vozy povede od 1. července 2020 dosavadní provozní ředitel značky Ralf Brandstätter. Předseda představenstva koncernu Volkswagen Dr. Herbert Diess, který dosud nesl odpovědnost za obě funkce, tím získá více volnosti pro plnění svých úkolů v roli vedoucího koncernu. V představenstvu koncernu si ponechá celkovou odpovědnost za oblast Volkswagen osobní vozy a za skupinu mainstreamových značek. Cílem přijatých změn je umožnit členům vrcholného managementu koncernu a značky ještě intenzivnější zaměření na důležité úkoly v probíhající fázi transformace automobilového průmyslu. Dozorčí rada vzala změny na vědomí na svém včerejším zasedání.

Klíčovou značku Volkswagen osobní vozy povede od 1. července 2020 dosavadní provozní ředitel značky Ralf Brandstätter

Společnost Volkswagen se v uplynulých letech ve své strategii důsledně zaměřila na elektrickou mobilitu a vytváření struktur v souvislosti s digitalizací automobilu a nyní posiluje funkce na vrcholu koncernu a značky Volkswagen. Představenstvo koncernu proto na svém včerejším zasedání rozhodlo o jmenování Ralfa Brandstättera od 1. července 2020 předsedou představenstva značky Volkswagen osobní vozy.

"Ralf Brandstätter patří mezi nejzkušenější manažery naší společnosti. V uplynulých dvou letech již úspěšně vedl značku Volkswagen jako její provozní ředitel a na důležité pozici spoluutvářel transformaci značky," říká předseda představenstva koncernu Volkswagen Dr. Herbert Diess. "Mám proto radost, že Ralf Brandstätter bude nyní po dalekosáhlých strategických rozhodnutích uplynulých let intenzivně urychlovat rozvoj značky jako předseda jejího představenstva."

Po rekordním roce 2019 je značka skvěle připravena na budoucnost. Volkswagen již úspěšně dokončil první fázi strategie Transform 2025+. Společnost nyní vstupuje do další etapy. Rozsáhlá elektrická ofenziva bude patrná i na silnicích, po nichž budou ve stále větších počtech jezdit nové elektromobily. Volkswagen se tak vydává na cestu k bezemisní mobilitě pro všechny. Do roku 2025 se počítá s prodejem minimálně 1,5 milionu elektromobilů. Kromě elektrifikace bude značka v nadcházejících letech intenzivně rozvíjet také digitalizaci.

"Volkswagen má jasně stanovený směr budoucího vývoje. Na základě strategie Transform 2025+ se značka vyvíjí k vedoucímu poskytovateli mobility s neutrální bilancí emisí CO2 a je na cestě k digitální technologické společnosti. Děkuji celému týmu značky Volkswagen za velké pracovní nasazení. Společně půjdeme rozhodně dál po nastoupené cestě," říká Ralf Brandstätter.

Ralf Brandstätter se narodil 8. září 1968 v Braunschweigu. U společnosti Volkswagen v Braunschweigu se vyučil podnikovým zámečníkem a poté studoval ekonomii. V roce 1993 nastoupil do koncernu Volkswagen. V oddělení nákupu se na různých pozicích podílel na řízení mezinárodních projektů. Odtud přešel do ústředního sekretariátu společnosti Volkswagen AG, kde vykonával funkci referenta představenstva. V roce 1998 převzal vedení nákupu kovů pro komponenty podvozků a pohonů a v roce 2003 se stal vedoucím projektů nových vozidel. Od roku 2005 vedl ve španělské společnosti SEAT oddělení nákupu a v roce 2008 byl jmenován členem představenstva společnosti SEAT, odpovědným za nákup. V roce 2010 se Brandstätter stal vedoucím koncernového nákupu od externích dodavatelů. Od roku 2012 byl vedoucím koncernového nákupu pro fázi spuštění výroby nových produktů a v říjnu 2015 byl pověřen funkcí zplnomocněného zástupce společnosti Volkswagen AG. V prosinci 2015 následovalo povolání Brandstättera do představenstva, v němž nesl odpovědnost za nákup značky Volkswagen. Od 1. srpna 2018 je Brandstätter provozním ředitelem značky Volkswagen osobní vozy.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen