Menu
Zavřít


Jak vybrat elektromobil pro děti


Jak vybrat elektromobil pro děti

Řízení elektromobilu přináší radost, a to nejen pro dospělé. I pro děti je na trhu stále více elektromobilů. Dříve než se však děti mohou prohnat přes dům nebo zahradu rychlostí až na šest kilometrů za hodinu, je na čase najít to nejlepší auto pro děti. Obzvláště důležitá jsou tři kritéria.

Dozvíte se:

 • Co je důležité pro bezpečnost malého řidiče.
 • Jaké doplňkové příslušenství je dobré pořídit.
 • Jak uspět při první jízdě. 
 • Na co si při nákupu dávat pozor.

1. Má dětský elektromobil bezpečnostní pás?

Dětské elektromobily jezdí rychlostí od 3 do 6 kilometrů za hodinu. To není příliš rychle, je to ale dostatečně rychle, abyste měli důvod vybavit jej bezpečnostním pásem. Ten nejenom chrání Vaše dítě, když náhodou narazí do zdi, ale rovněž zabrání tomu, aby dítě za jízdy z vozu vypadlo.

2. Je možné dětský elektromobil ovládat na dálku?

Dálkové ovládání Vám umožňuje určovat dráhu, po které se dětský elektromobil pohybuje. U základních modelů pro řidiče elektromobilů od dvou let, je dálkové ovládání obvykle součástí dodávky. Jiná je však situace u modelů pro děti od 3, resp. od 5 let. I v tomto věku může mít dálkové ovládání své opodstatnění. Před nákupem si proto dobře rozmyslete, jak dobrou koordinaci motorických schopností a zrakových vjemů Vaše dítě má, a zda pro všechny nebude větší zábavou, když máma nebo táta alespoň občas převezmou řízení. U některých modelů můžete pomocí dálkového ovládání zasahovat do řízení i v průběhu nezávislé jízdy.

3. Je dětský elektromobil vybaven automatickou brzdou?

Automatická brzda u dětského elektromobilu zajistí, že elektromobil začne brzdit v okamžiku, kdy Vaše dítě sundá nohu z akcelerátoru. Je to ten nejjednodušší způsob, jak brzdit, který pro ty nejmenší nepředstavuje žádný problém. Tato automatická ochrana navíc také chrání před kolizemi, když je dítě rozptýleno a zapomene brzdit.
 
Pokud jde o vlastní motor, nemusíte si s bezpečností dělat žádné starosti. Ten je v malých elektromobilech nainstalován uvnitř vozidla a je tak nepřístupný pro dětské ruce - a navíc je také vodotěsný. Chcete-li šetřit baterii, zaparkujte dětský elektromobil po poslední jízdě nejlépe na suchém místě. 

Start Video

Dětské elektromobily: nadstandardní výbava

Kromě bezpečnosti hraje samozřejmě důležitou roli také výbava. Mini verze elektromobilů jsou velmi blízké vzorům, od kterých jsou odvozeny. A stejně jako pro jejich velké exempláře, je i pro malé modely k dispozici spoustu doplňků:

 • Tak zní radost z jízdy: Většina elektromobilů pro děti má klakson - skvělý doplněk pro zábavu, přinejmenším pro děti za volantem. Na trhu jsou také dětské elektromobily s nebo bez hluku motoru. Když však dítě ví, že motor běží, nelekne se při akceleraci. Dává to smysl i proto, že tato funkce nemá téměř žádný vliv na cenu.
 • Koňská síla pro uši: Stejně jako automobily určené pro silniční provoz i mnoho elektromobilů pro děti je vybaveno mini audiosystémem. Elektromobil reprodukuje hudbu z SD karty, USB portu nebo přes kabel, jehož jack je zapojený zvukového vstupu (AUX). Můžete se rozhodnout, zda budou tyto systémy využívány v průběhu jízdy nebo spíše během odpočinku.
 • Pro jasné hlavy: LED světlomety jsou u mnoha dětských vozidel standardní výbavou. Stejně jako hluk motoru přispívají k autentičtějšímu zážitku z jízdy. Pokud Vám to nestačí, můžete se rozhodnout pro luxusní provedení - xenonové světlomety. Není to však nutné. Děti by beztak neměly být venku potmě na veřejných komunikacích. Existuje totiž příliš velké nebezpečí, že by je mohli přehlédnout cyklisté nebo motoristé.
 • Kulatá věc: plná kola nebo pneumatiky? Pokud to rozpočet dovolí, jsou gumové pneumatiky rozhodně lepší volbou pro bezpečnost i radost z jízdy. Levnější tvrdá plastová kola jsou mnohem hlučnější, hrozí, že poškrábou laminátovou podlahu a mají horší přilnavost na mokrých nebo hladkých površích.

Dětské e-auto: Na co byste si měli dát pozor před nákupem

Většina modelů není dodávána ve stavu, ve kterém jsou připraveny k jízdě. To znamená, že musíte před jízdou trochu šroubovat, např. připevnit kola nebo zrcátka sportovních vozů, SUV apod. A ještě jedno malé bezpečnostní upozornění: Budoucí závodní jezdci by měli své první řidičské zkušenosti získat doma. Elektromobil zpočátku představuje výzvu pro koordinaci motorických schopností a zrakových vjemů.

Zkoušky nezávislých zkušebních ústavů pro dětské elektromobily zatím nejsou k dispozici (stav: duben 2019). Kromě zmíněných bezpečnostních tipů můžete před nákupem věnovat pozornost také následujícím bodům:

 1. Lze baterii vozu vyměnit? Žádná baterie nevydrží věčně.
 2. Je nabíječka součástí dodávky nebo ji je nutné objednat zvlášť?
 3. Kolik míst k sezení auto má? Dvoumístný automobil je dobrou myšlenkou v případě sourozenců - předejdete tak hádkám.
 4. Lze nastavit výšku sezení? Radost z jízdy tak poroste s dítětem.
 5. Jak je model těžký? Modely, které mají hmotnost okolo 30 kg, je obtížné stěhovat nahoru a dolů v domech se schodištěm nebo při cestování.


A teď už jenom: na místa, připravit, vpřed!

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.