Menu
Zavřít

Fotbal anketa
Co vykoplo kariéry našich fotbalistů?

Fotbal anketa
Co vykoplo kariéry našich fotbalistů?

Naši fotbaloví ambasadoři Petr Čech, Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí i David Pavelka za své kariéry vděčí mnohému. A protože jako značka podporujeme i fotbalovou mládež, zeptali jsme se jich, co jim v úplných začátcích pomohlo ze všeho nejvíc.

Petr Čech

 

"Jednoznačně mi pomohla podpora rodičů, kteří mě vozili na všechny zápasy a tréninky. Bylo jich nepočítaně a moje povaha mi nedovolovala se na žádný vykašlat. V největším vedru i v absolutním mrazu jsem tak naše nutil k cestám do Plzně. Vděčím jim za všechno. Udělali ze mě člověka, jaký jsem dneska. Dalším zásadním aspektem bylo moje zapálení pro sport.

Vždy jsem sport miloval ve všech podobách. Chtěl jsem hrát a chtěl jsem vyhrávat.

Soutěživost mi byla vlastní. A mám štěstí, že jsem se narodil s takovou mentalitou. Nestačí mi průměr. Nesnáším cokoli dělat napůl nebo být druhý. To je motivace, která mě odmalička hnala přes překážky. A žene mě dál."

Pavel Kadeřábek

 

"Základním hnacím motorem byla pro mě rodina a její všeobjímající péče. A pak také láska k samotnému fotbalu. Míč a hřiště mě odjakživa přitahovaly jako magnet, moje fotbalové aktivity nikdy neohraničovaly začátky a konce tréninků. Společně s kamarády a spolužáky jsme s míčem fungovali prakticky nepřetržitě a rozvíjeli tak zároveň přirozenou soutěživost.

To vše ještě zesílilo ve Spartě, kdy se v mládežnickém týmu setkala spousta budoucích reprezentantů a zároveň kluků nesnášejících porážky.

Tolikrát jsme se na tréninku dokázali pokopat a pohádat, nikdo nechtěl prohrát byť jen malou dovednostní soutěž. A to nás samozřejmě formovalo také do soutěžních zápasů a dalších kariérních výzev. Základem bylo nikdy nic nevzdávat."

Ladislav Krejčí

 

"Obrovskou podporu jsem měl v rodině, která moje sportování podporovala ve všech směrech i za cenu vlastního času a pohodlí.

Ty tátovy kilometry za volantem auta cestou na trénink nebo množství mamčina kafe vypitého u hřiště během mládežnických turnajů už nikdo nikdy nespočítá.

Měl jsem štěstí na trenéry mládeže, kteří v nás vždycky podporovali hlavně chuť ke hře a lásku k fotbalu před samotnými výsledky. A v neposlední řadě to byli spoluhráči. Ve Spartě se v ročníku 1992 potkala opravdu velká spousta hráčů, která si následně zahrála za reprezentaci a na nádherných fotbalových adresách. Každý trénink tak člověk potkával velkou kvalitu, která ho nutila přidat a být pořád lepší. A že jsme zároveň byli a zůstali kamarády, je obrovský bonus navíc."

David Pavelka

 

"Pro mě byl největší nakopávač jednoznačně rodina. Jako malý kluk jsem si vybral, že budu profesionální fotbalista, a i když jsem na této cestě potkal spoustu skvělých trenérů a spoluhráčů, rozhodující pro mě byla podpora rodiny. Rodičů, bratra, ale i prarodičů. Pro můj sen obětovali spoustu času i vlastních zájmů.

Pamatuji si na složité logistické operace celé rodiny, které ly cíl dostat mě na trénink, na zápas, z turnaje domů nebo třeba za školními povinnostmi.

Mnohdy to všichni dělali s vědomím, že moje touha po fotbalové kariéře může být jen nenaplněným snem. A jako rodič řešící aktuálně každodenní plánování programu a cest dětí to oceňuji dvojnásobně."

Značka Volkswagen podporuje nejen fotbalový turnaj EURO 2020, ale chceme pozitivně přispívat i k rozvoji české fotbalové mládeže. I proto jsme se stali partnery Fotbalové školy Petra Čecha, soustředění pro děti od 7 do 15 let, kde pilují své dovednosti pod dozorem zkušených trenérů.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.