Menu
Zavřít

Barbora Mikulášová
Cítila jsem se jako v pětihvězdičkovém hotelu

Podnikatelka věnující se ruční výrobě mýdel a kosmetiky pro sportovce získala titul Živnostník roku 2022 Jihočeského kraje. Jednou z cen bylo i měsíční užívání vozu Volkswagen ID.3.

Barbora Mikulášová vystudovala všeobecné lékařství a po škole pracovala jako doktorka v nemocnici. Šťastná ale moc nebyla. "Ačkoli mě studium medicíny i práce lékařky bavily, cítila jsem, že to pro mě není to úplně pravé. Stále jsem postrádala nějaký důležitý element. Dnes už vím, že jsem hledala kreativitu, možnost vymýšlet nové věci a snad i řídit provoz firmy," vzpomíná. Navíc přiznává, že je od dětství těžká migrenička a bolest související s tímto onemocněním ji omezovala při výkonu lékařské profese.

Už během zaměstnání zkoušela vyrábět kosmetiku. "Učarovala mě výroba mýdel, zejména těch designových, která v té době v Česku ještě nebyla příliš rozšířena," popisuje své tvůrčí začátky. Časem sebrala odvahu, práci v nemocnici opustila a stala se podnikatelkou. Její sortiment, který začala nabízet pod značkou Nikko B., se úspěšně rozrůstal. Zlomem v podnikání se stala výroba pečující kosmetiky pro sportovce a do náročných podmínek.

"Ve volném čase lezu po skalách, a tak vím, jak je tento sport namáhavý pro ruce. Sportovci používají speciální vosky, aby si ruce ochránili, v Česku ale bývaly k sehnání hlavně ty zahraniční. Vycítila jsem díru na trhu a vyvinula jsem vlastní produkt pečující o ruce lezců," uvádí Barbora. Po pár letech se z vosku Rest Bar stal nejprodávanější produkt firmy a postupem času přibyly další výrobky pro sportovce a horaly.

Zprvu skepse, pak nadšení

Díky originálnímu portfoliu vlastních výrobků se stala Barbora Mikulášová Živnostníkem roku 2022 v Jihočeském kraji. Jednou z cen byla i nabídka měsíčního užívání elektromobilu Volkswagen ID.3 ze stáje partnera soutěže.

Úspěšná podnikatelka přiznává, že doposud byla spíše fanouškem starých aut, a tak byla sama zvědavá, jak se s elektromobilem sžije: "Běžně jezdím s benzinovou dvoulitrovou Hondou Accord v kombi verzi, protože ke svému podnikání i cestování se psy potřebuji velký úložný prostor." Barbora také přiznává, že doposud byla k elektromobilům spíše skeptická. Model ID.3 ale její skepsi rozptýlil. 

Během testování stihla vyzkoušet všechny vyspělé asistenty a funkce vozu. "Kdybych měla jejich užívání shrnout, řekla bych, že jsem se cítila jako v pětihvězdičkovém hotelu. Užívala jsem si luxusu, stále se o mě někdo staral a poskytoval mi veškerý servis," uvádí. 

Nejvíce ocenila, že si automobil sám hlídal rozestup od vozidla před ním, upozorňoval na nečekanou překážku a ohlídal si i správné řazení do pruhu. Systém také dokáže rozeznávat dopravní značky, což podle Barbory přispívá k bezpečnosti jízdy. V koloně nebo na červené se jí pak velmi hodil asistent rozjezdu do kopce. Třešničkou na dortu bylo osvětlení vozu pro navození té správné atmosféry. 

Díky asistentům si při jízdě odpočinula

"ID.3 je podle mě ideálním autem do města, když jezdíte na schůzky s klienty nebo dodavateli. Je to příjemně svižné auto a jízda v něm pro mě byla relaxací. Dokonce jsem se v něm díky používání různých asistentů cítila mnohem odpočatější než jindy, což je pro mě při nabitém pracovním programu důležitým hodnotícím kritériem," shrnuje své dojmy. 

Vůz pravidelně dobíjela u táborské firmy CB Auto. Na běžné popojíždění byl podle jejích zkušeností dojezd dostatečný, při delších pracovních či soukromých cestách by však už musela řešit dobíjení někde na trase, což by ji mohlo omezovat v jinak pečlivě naplánovaném programu.

"Elektromobil mě ale příjemně překvapil a změnil můj názor na tento druh pohonu. S jízdními vlastnostmi zapůjčeného modelu i s veškerými jeho funkcemi jsem byla maximálně spokojená. Dojezdová vzdálenost, kterou elektromobily zatím poskytují, by ale pro mé podnikání zatím nebyla dostatečná. Budu si muset počkat, až se kapacity baterie zvýší, a pak o jeho pořízení budu reálně uvažovat," dodává.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.