Menu
Zavřít

Sportovní elektrický výkon shrnutý do tří písmen: GTX

Sportovní elektrický výkon shrnutý do tří písmen: GTX

Elektrické modely Volkswagen GTX jsou sportovní jako GTI, pohodlné jako SUV a udržitelné jako ID. Zjistěte více o jejich výkonu a nabíjení.

Červená znamená sílu a intenzitu. To jsou dvě vlastnosti, které charakterizují čistě elektrické modely GTX. Barva exteriéru "King's Red" spolu s červeným ozdobným prošíváním v interiéru charakterizuje výkonnostní třídu GTX.

Modely GTX jsou výkonné jako ID. a zrychlují jako GTI. Naše tajemství: přidali jsme do vozu druhý elektromotor, pohonnou jednotku, která vytváří pohon všech kol. Čistě elektrický výkon vozu nás pozvedá na úroveň GTI. Do cíle můžete dojet ještě sportovněji. Velký vysokonapěťový akumulátor v podlaze karoserie vytváří optimální těžiště z hlediska jízdní dynamiky pro vyvážené jízdní vlastnosti a dobrou stabilitu v zatáčkách. Výsledkem je vyvážený pocit za volantem. A vozidlo má samozřejmě také dostatečný dojezd. V modelu ID.5 GTX (kombinovaná spotřeba a emise CO2: 17,1 kWh/100 km, 0 g/km) můžete na jedno nabití baterie ujet až 486 km. S maximální rychlostí 180 km/h můžete rychle hodit každodenní starosti za hlavu. Po celou dobu bude váš vůz poháněn elektromotory tichými jako šepot, které vás budou dynamicky vozit po silnici, aniž by cestou produkovaly jakékoli emise CO2.

Další silná stránka řady GTX: Nekompromisní výkon není vytvářen na úkor udržitelnosti. Jako členové rodiny ID. spojují modely GTX sportovní potěšení z jízdy s odpovědným přístupem ke klimatu. Tato vlastnost není pouze výsledkem použití unikátní modulární platformy pro elektromobily (MEB), což je prvek, který zahrnuje systém rychlého nabíjení baterií a plně využívá potenciál elektrické technologie. Výroba a dodávka vozidla jsou rovněž čistě uhlíkově neutrální. Když toto vše zkombinujete s nabíjecím proudem vyráběným z obnovitelných zdrojů energie, získáte jediné: zrychlení bez lokálních emisí CO2 a bez výčitek svědomí.

Všude, kde je to možné, se ve společnosti Volkswagen předchází vzniku emisí CO2 a snižují se. Dodavatelé v předcházejících fázích výroby jsou povinni se emisím vyhýbat a odpovídajícím způsobem je snižovat. Emise CO2, kterým se nelze vyhnout, nebo které nelze snížit, jsou ve stejném rozsahu kompenzovány certifikovanými projekty na ochranu klimatu.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen