Menu
Zavřít

Dojezd a nabíjení elektromobilu - otázky a odpovědi

Dojezd a nabíjení elektromobilu - otázky a odpovědi

Rozhodujícími faktory při nákupu elektromobilu jsou dojezdová vzdálenost a zdroj energie pro jeho nabíjení. Zde najdete odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkající se výběru správné kapacity baterie, potřebné dojezdové vzdálenosti a nabíjení elektromobilu při každodenním využití.

Jaká je dojezdová vzdálenost elektromobilu?

Modely Volkswagen ID. představují novou generaci elektromobilů, s nimiž lze na jedno nabití baterie ujet i delší vzdálenosti. Díky atraktivní nabídce baterií s různou kapacitou a celoevropskému přístupu k infrastruktuře veřejných nabíjecích stanic můžete využívat všechny výhody elektromobility, aniž byste museli přistupovat na kompromisy.

Jakou kapacitu musí mít baterie elektromobilu?

Nezáleží na tom, zda cestujete na krátkou, střední nebo na dlouhou vzdálenost: Pro elektromobily jsou k dispozici baterie s různou kapacitou pro různou dojezdovou vzdálenost, kterou navíc můžete ovlivnit svým chováním v průběhu jízdy.

Jak mohu nabíjet elektromobil?

Výhodou elektromobilu je, že jej lze nabíjení téměř kdekoli - ať už na cestách u veřejné nabíjecí stanice, nebo pohodlně doma. Aby pro Vás bylo nabíjení co nejkomfortnější, nabízí Volkswagen vše, co je potřebné pro každodenní využívání elektromobilu - od přístupu k infrastruktuře veřejných nabíjecích stanic, včetně sítě rychlonabíjecích stanic IONITY, až po domácí wallbox a elektřinu z obnovitelných zdrojů.

Kde je nejbližší nabíjecí stanice pro můj elektromobil?

Pomocí aplikace We Charge od společnosti Volkswagen můžete najít nabíjecí stanice ve svém okolí a pohodlně plánovat cesty tak, abyste měli vždy k dispozici energii pro dobití baterie z veřejné nabíjecí sítě. Kromě informací o adrese, otevírací době a provozovateli vybraných nabíjecích stanic se zobrazují také informace o dostupných typech připojovacích konektorů a možnostech autentizace.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen