Menu
Zavřít

Baterie elektromobilu:
Záruka a nabíjení

Díky dodržování pravidel při nabíjení baterie
dojedete dále

Jako vše na tomto světě, podléhá i lithium-ion baterie přirozenému procesu stárnutí a opotřebení. Dodržování pravidel při nabíjení však může rozhodujícím způsobem přispět k udržení jejího dobrého stavu a zachování její kapacity. Za tímto účelem jsme proto připravili několik tipů, jak se správně starat o vysokonapěťovou baterii Vašeho elektromobilu. Při jejich respektování budete dlouhodobě dosahovat velkou dojezdovou vzdálenost a současně zachováte vysokou hodnotu Vašeho vozu Volkswagen.

Tři zlatá pravidla
pro dosažení větší dojezdové vzdálenosti

Péče o vysokonapěťovou baterii Vašeho vozu je poměrně snadná. To nejdůležitější pro zachování velké dojezdové vzdálenosti je dodržování následujících tří zlatých pravidel:

  1. V případě, že vozidlo využíváte pro jízdy na krátké vzdálenosti, nenabíjejte baterii v průměru na více než 80 % její kapacity.
  2. Jestliže vozidlo bude stát více než 12 hodin, měla by jeho baterie být nabita na 30 až 80 % kapacity.
  3. Při nabíjení baterie na plnou kapacitu (100 %) nastavte časovač ve správci nabíjení na dobu odjezdu a v tomto čase se vydejte na cestu.

Správce nabíjení
Vám usnadní život

Aby před každou jízdou byla vysokonapěťová baterie Vašeho vozu ID.3 optimálně nabita, doporučujeme využít inteligentního správce nabíjení, kterého lze jednoduchým způsobem ovládat prostřednictvím dotykového displeje infotainment systému. Jeho pomocí tak můžete nastavit limit nabití baterie, určit místo nabíjení nebo zvolit, zda chcete spustit nabíjení okamžitě nebo se zpožděním.

Různé způsoby nabíjení
pro různé způsoby využívání

Pro zvolení správného způsobu nabíjení je rozhodující zejména jeden faktor, a to využití vozu. Způsob, jakým Váš elektromobil využíváte (každodenní jízdy na krátké vzdálenosti nebo dlouhé jízdy po dálnici) má totiž rozhodující vliv na optimální způsob nabíjení baterie s ohledem na úroveň nabití, čas a intenzitu.

Nastavení ve správci nabíjení

Krátké vzdálenosti
- každodenní dojíždění do práce
- každodenní nakupování
- požadována krátká dojezdová vzdálenost

Dlouhé vzdálenosti
- plánované jízdy na dovolenou
- cestování na dlouhé vzdálenosti po dálnici
- požadována co možná nejdelší dojezdová vzdálenost

Horní nabíjecí limit

80 %

100 % (minimalizujte dobu, po kterou bude vůz stát)

Dolní nabíjecí limit

20 % v létě / 40 % v zimě

40 %

Nabíjecí proud

a. Omezený - při nabíjení střídavým proudem přes noc
b. Zvýšený - při nabíjení střídavým proudem a nedostatku času

a. Omezený - při nabíjení střídavým proudem přes noc
b. Zvýšený - při nabíjení střídavým proudem a nedostatku času

Rychlé nabíjení

Vyhněte se každodennímu nabíjení stejnosměrným proudem

V průběhu jízdy na dlouhé vzdálenosti využívejte nabíjení stejnosměrným proudem

Vaše jistota:
Záruka a životnost

Životnost a výkon lithium-ion baterie závisí také na vnějších faktorech, jako např. okolní teplotě. Společnost Volkswagen AG poskytuje zákazníkům, kteří si pořídili nové elektromobily s pohonem na energii z baterie, osmiletou záruku (nebo ujetí 160 000 km, podle toho, co nastane dříve), že využitelná kapacita baterie neklesne pod 70 % kapacity nové baterie. Pro uplatnění záruky je nutné správné využívání vozu v souladu se stanovenými podmínkami. To Vám dává jistotu pro budoucnost a současně to ukazuje, jak důležitá je pro nás mobilita zítřka.

Systém ochrany baterie
Aby se zabránilo nežádoucímu a škodlivému přebití baterie nebo naopak jejímu hlubokému vybití, jsou v systému baterie zabudovány dvě bezpečnostní zóny v podobě nezbytných rezerv. Vy tak ve výjimečných případech sice nemáte k dispozici plnou kapacitu využitelné energie, můžete si však být jisti, že nedojde k žádnému poškození Vaší vysokonapěťové baterie.

  1. Celková kapacita
  2. Využitelná kapacita
  3. Ochrana proti přebití (4%)
  4. Ochrana proti hlubokému vybití (6%)
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen