Menu
Zavřít
 

4.11.2021 Volkswagen Service přiváží výhody na letošní zimu

Levnější zimní komplety kol. Bezplatná PneuGarance: záruka 3 roky na poškození a výrobní vady. Zvýhodněná nabídka Originálního příslušenství Volkswagen®. Lepší výhled: při výměně stírátek dostanete litr koncentrátu zimní směsi za 1 Kč. Sezonní nabídka Volkswagen v platnosti do 31. 12. 2021.

Další informace
 

3.11.2021 Úspěšná rodina ID. se rozrůstá: Nový model ID.5 je první elektrické SUV kupé značky Volkswagen

Volkswagen rozšiřuje na své „cestě k nulovým emisím“ („Way to ZERO“) úspěšnou rodinu ID. o nový model ID.5. Společnost tak urychluje elektrifikaci své flotily nových vozů a navíc vstupuje do nového tržního segmentu. Elegantní a expresivní elektricky poháněné SUV kupé disponuje novým ID.Softwarem 3.0, který přináší mimo jiné vylepšený nabíjecí výkon a hlasové ovládání. Volkswagen kromě toho činí další krok k automatizované jízdě využíváním kolektivních dat a nejnovější generace asistenčních systémů.

Další informace
 

2.11.2021 Úspěšná rodina ID. se rozrůstá: Světová premiéra modelů ID.5 a ID.5 GTX

Světová premiéra modelů ID.5 a ID.5 GTX

Další informace
 

20.10.2021 Cesta k chytré továrně: Volkswagen testuje sítě 5G ve výrobě

Pilotní projekt v hlavním závodě Wolfsburg: Volkswagen zprovoznil ve výrobě lokální síť 5G. Skleněná manufaktura Drážďany testuje ovládání bezobslužných přepravních systémů prostřednictvím sítě 5G. Rychlý a spolehlivý přenos dat zvýší výkonnost a flexibilitu výroby. Vlastní uspořádání a provozování infrastruktury 5G zaručuje bezpečnost dat a přinese speciální znalosti, které zvýší konkurenceschopnost společnosti.

Další informace
 

7.10.2021 Bestseller mezi elektrickými vozy, model ID.3, přivedl během prvního roku prodeje ke značce Volkswagen 70 000 zcela nových zákazníků

Od zahájení prodeje si zákazníci objednali již více než 144 000 vozů ID.3 – přibližně 50 procent z nich jsou noví zákazníci značky Volkswagen. Nejprodávanější elektromobil v Evropě v srpnu 2021. Klaus Zellmer, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za prodej: „ID.3 je opravdovým hitem a pro značku Volkswagen získává nové skupiny zákazníků.“Nejčastěji uváděné důvody koupě: Ohleduplnost vůči klimatu, inovace, masivní prodejní síť. Volkswagen je díky rodině modelů ID lídrem elektromobilového trhu v Evropě.

Další informace
 

5.10.2021 Nové Taigo vstupuje na českém trhu do předprodeje

Zákazníci mohou první SUV kupé značky Volkswagen již objednávat u českých autorizovaných prodejců. Nový lifestylový crossover je k dispozici se třemi motory a třemi stupni výbavy. Ceny kompaktního modelu s rozsáhlou výbavou začínají již od 484 900 Kč.

Další informace
 

29.9.2021 Silné kombi s všestranným talentem – nový Golf R Variant

Novou sportovní verzi modelu Golf Variant1 lze již objednávat. Inovativní pohon všech kol 4MOTION s funkcí Torque Vectoring pro vynikající agilitu. Atraktivní vzhled s typickým výrazně sportovním designem modelů R. Silné rodinné kombi se dodává dokonce i s tažným zařízením.

Další informace
 

23.9.2021 Volkswagen přichází s novým E-shopem

Volkswagen představuje nový E-shop eshop.volkswagen.cz. Široká nabídka Originálního příslušenství a sortimentu Volkswagen Lifestyle. Doručení do 3 dnů, platba kartou a bezplatné vrácení do 14 dnů. Moderní design, jednoduchý výběr, intuitivní ovládání webu.

Další informace
 

14.9.2021 Nové akumulátorové laboratoře: Volkswagen činí další krok k vývoji a výrobě vlastních akumulátorových článků

Nejmodernější laboratorní centrum pro akumulátorové články bylo otevřeno v německém Salzgitteru. Posílení oblasti elektromobility v Německu: Volkswagen Group Components investuje dalších 70 milionů eur do rozšíření výzkumu akumulátorů a vytvoří 250 pracovních míst pro technické specialisty. Know-how ve vývoji, výrobě a recyklaci: Areál v Salzgitteru se postupně změní ve vůdčí akumulátorové centrum v Evropě. Thomas Schmall: „Důsledně realizujeme svůj technologický plán. Volkswagen se díky tomu stává významným hráčem v oblasti akumulátorové technologie.“

Další informace
 

13.9.2021 Volkswagen zavádí bezdrátové aktualizace OTA pro všechny modely ID.

Volkswagen pokračuje v procesu transformace na softwarově orientovaného poskytovatele mobility. Nyní jsou již k dispozici bezplatné aktualizace pro modely ID.31, ID.42 a ID.4 GTX3. První aktualizace přinese zákazníkům benefity v podobě optimalizovaného rozpoznávání okolí, intuitivnějšího ovládání informačního a zábavního systému a dalších nových funkcí. Předseda představenstva značky Volkswagen Brandstätter: „Naše aktualizace ‚Over-the-Air‘ jsou klíčovým milníkem v naší strategii ACCELERATE, protože nám umožňují pokládat základy pro nové digitální obchodní modely.“

Další informace
 

6.9.2021 Výhled do světa elektromobility: Světová premiéra studie ID. LIFE

Volkswagen představuje na mezinárodním autosalonu IAA MOBILITY 2021 v Mnichově studii kompaktního crossoveru. ID. LIFE1 ztělesňuje trvalou udržitelnost, digitální technologie, nadčasový design a inovativní uspořádání interiéru. Studie důsledně zohledňuje požadavky uživatelů a je výhledem na městskou mobilitu budoucnosti. Volkswagen urychluje strategií ACCELERATE elektrickou ofenzivu: Rodina ID. bude od roku 2025 rozšířena o model v segmentu malých vozů.

Další informace
 

3.9.2021 Volkswagen spouští novou informační platformu zaměřenou na budoucnost mobility

Nové mezinárodní webové stránky nabízejí reportáže, rozhovory a podrobné technické informace o budoucnosti mobility. Spuštění u příležitosti autosalonu IAA MOBILITY v Mnichově včetně živých přenosů a podcastů. Rychlejší a intuitivnější přístup k informacím na všech zařízeních. Shaping Mobility Hub: www.shaping-mobility.volkswagen.com

Další informace
 

3.9.2021 Volkswagen živě a interaktivně na IAA MOBILITY 2021

Další informace
 

26.8.2021 Nové Polo GTI přijíždí na startovní rošt

Volkswagen spustil předprodej modernizované sportovní ikony mezi malými vozy. Nové Polo GTI disponuje dvoulitrovým motorem TSI o výkonu 152 kW (207 k). Základní cena vrcholné verze modelové řady Polo byla stanovena na 670 900 Kč.

Další informace
 

9.8.2021 Spojení elegantní sportovnosti s hospodárností: Volkswagen představí na IAA SUV kupé ID.5 GTX

Plně elektrický crossover ID.5 GTX1 bude v Mnichově vystaven jako maskovaný koncept blízký sériově vyráběnému modelu. Volkswagen prezentuje své první elektrické SUV s elegantní siluetou kupé. Pohon všech kol se dvěma elektromotory, dojezd až 497 km2.

Další informace
 

29.7.2021 Nové Taigo slaví evropskou premiéru

První SUV kupé značky Volkswagen vstupuje do segmentu s velkými objemy prodeje. Nový lifestylový crossover vychází vstříc aktuálním trendům. Zcela digitální a nepřetržitě připojený: sériově dodávaný „Digital Cockpit“ a on-line informační a zábavní systémy nejnovější generace. Systémy z vyšší třídy: světlomety „IQ.LIGHT LED Matrix“ a asistenční systémy IQ.DRIVE Travel Assist, Lane Assist a ACC.

Další informace
 

14.7.2021 NEW AUTO: Bezemisní a autonomní budoucnost mobility koncernu Volkswagen otevírá cestu k dalšímu zvýšení hodnoty společnosti

Koncern Volkswagen prezentuje strategii NEW AUTO do roku 2030. Kombinace silných značek, modulárních technických platforem a nových nabídek služeb přinese synergie, zvýší výnosy a zpřístupní nové zdroje zisku. Cílový rozsah pro provozní ziskovost v roce 2025 byl zvýšen ze 7 až 8 procent na 8 až 9 procent a vytvoří základ pro další kolo cyklického plánování. Uzavření dohody se společností Gotion High-Tech o industrializaci výroby akumulátorových článků v Německu; Španělsko potvrzeno jako možná lokalita pro třetí „gigatovárnu“. Předseda představenstva Herbert Diess: „Automobily a individuální mobilitu čeká zářivá budoucnost. Koncern Volkswagen se připravuje se svými inovativními značkami a nejmodernějšími platformami na to, že bude hrát v novém světě mobility vůdčí roli.“

Další informace
 

8.7.2021 Nový Golf R Variant: Více výkonu, více dynamiky, více emocí, více prostoru

Silné kombi: 235 kW (320 k)1, 420 N.m, z nuly na 100 km/h za 4,9 sekundy. Výrazný vzhled: Působivý, sportovní design R. Vynikající agilita: Pohon všech kol 4MOTION se systémem R-Performance Torque Vectoring, vysokovýkonný brzdový systém. Paket R-Performance2: Dva nové jízdní módy „Special“ a „Drift“, nejvyšší rychlost 270 km/h. Digitální a síťově propojený: „Digital Cockpit Pro“ ve specifické verzi R, rozsáhlá nabídka asistenčních systémů, nejnovější informační a zábavní systém „MIB3“. Každodenní provoz a volný čas: Tažné zařízení2 pro přívěsy o hmotnosti až 1,9 tuny, maximální objem zavazadlového prostoru 1642 litrů. Zákazníci si již mohou vůz objednat u autorizovaných prodejců VW. Základní cena modelu pro český trh je 1 225 900 Kč.

Další informace
 

7.7.2021 Nové funkce a více komfortu: Volkswagen spouští aktualizace „Over the Air“ pro rodinu ID.

Milník na cestě k softwarově orientovanému poskytovateli mobility. Značka Volkswagen je prvním výrobcem v mainstreamovém segmentu, který bezdrátově přenáší pravidelné aktualizace do vozidel zákazníků. Modely ID. budou i po předání zákazníkovi vždy v nejaktuálnějším stavu, což zvýší zůstatkovou hodnotu vozidel. Softwarové aktualizace vytvářejí předpoklady pro nové obchodní modely. Ralf Brandstätter, předseda představenstva: „Každých dvanáct týdnů vytvoříme pro zákazníky zcela nové, digitální zážitky s novými funkcemi a vyšší úrovní komfortu.“

Další informace
 

1.7.2021 Nový Tiguan Allspace lze již objednávat

Nový Tiguan Allspace startuje s ostřejším designem, novou strukturou výbav a rozsáhlou technickou modernizací. Variabilní interiér s třetí řadou sedadel dodávanou na přání nabízí prostor až pro sedm cestujících včetně zavazadel. Modulární informační a zábavní systém nejnovější generace (MIB3) přináší do modelu Tiguan Allspace online služby „We Connect“. Inovativní asistenční systém „Travel Assist“ podporuje řidiče při řízení, brzdění a zrychlování až do rychlosti 210 km/h. Předprodej začíná s cenami již od 737 900 Kč.

Další informace
 

30.6.2021 Nové Polo GTI: Moderní sportovní vůz v jeho nejlepší podobě

Výkon, technologie, sportovnost – nové Polo GTI1 nově definuje měřítka ve své třídě. Výkonný pohon: silný přeplňovaný zážehový motor a sportovní podvozek pro nové Polo GTI. Vrcholný model rodiny Polo: Prvky výbavy, jakými jsou barevně odlišené světlomety IQ.LIGHT – LED Matrix a červené ozdobné pruhy na masce chladiče, jej odlišují od ostatních modelů Polo. Technologie z vyšších tříd: Platforma MQB koncernu Volkswagen umožňuje asistenční systémy včetně funkcí IQ.DRIVE Travel Assist, Lane Assist a prediktivní ACC.

Další informace
 

11.6.2021 Volkswagen zajišťuje na turnaji UEFA EURO 2020™ mobilitu pro fotbalové fanoušky

Přibližně 9000 dobrovolníků s označením „Volkswagen Mobility Maker“ bude v jedenácti pořadatelských městech mistrovství Evropy ve fotbale pomáhat fanouškům s mobilitou. V Mnichově a Kodani se mohou návštěvníci nechat bezplatně přepravovat městem v modelech ID. v rámci služby „Volkswagen Free Chauffeur“. Tričko „EURO Mobility Shirt“ je klíčem k dalším nabídkám mobility v Římě, Londýně, Kodani a Mnichově. Klaus Zellmer, člen představenstva společnosti Volkswagen, odpovědný za prodej: „Chceme fanoušky nadchnout pro trvale udržitelnou mobilitu.“

Další informace
 

11.6.2021 Zákazníci již mohou objednávat nové ID.4 GTX

ID.4 GTX přináší do rodiny ID. pohon všech kol se dvěma elektromotory. Síťově propojený systém řízení jízdní dynamiky v sériové výbavě koordinuje mj. dobře známý pohon 4MOTION (4x4) a elektromotory na obou nápravách. Sportovně dynamický design je pro GTX typický. Klaus Zellmer, člen představenstva, odpovědný za prodej: „S GTX znovu urychlujeme naši strategii ‚Way to Zero‘.“

Další informace
 

10.6.2021 Volkswagen investuje dalších 500 milionů EUR do trvale udržitelných aktivit v oblasti akumulátorů se společností Northvolt AB

Koncern se podílí na financování švédského výrobce akumulátorových článků v celkové výši 2,75 miliardy USD, a udržuje si tím 20% podíl ve společnosti Northvolt AB. Prostředky poslouží k rozšíření kapacit v oblastech výroby, recyklace, výzkumu a vývoje. Arno Antlitz, člen představenstva, odpovědný za finance a IT: „Potvrzujeme tím naše strategické partnerství se společností Northvolt, dodavatelem trvale udržitelně vyráběných akumulátorových článků.“

Další informace
 

4.6.2021 Astypalaia se začíná transformovat na chytrý,trvale udržitelný ostrov

Řecký ostrov zařazuje do provozu první elektromobily a plánuje kompletní přechod na elektromobilitu. Transformace ostrova Astypalaia bude předmětem akademické studie. Zelená energie: Solární elektrárna bude od roku 2023 poskytovat výkon 3 MW. Diess, předseda představenstva koncernu Volkswagen: „Astypalaia je laboratoří pro budoucnost Evropy“.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen