Menu
Zavřít

7.12.2021 Nové Taigo je již k dispozici u prodejců

Nové SUV kupé je již v showroomech značky Volkswagen. Nové ovládací a asistenční systémy zvyšují úroveň komfortu a konektivity. Nový model je připraven oslovit další skupiny zákazníků v segmentu malých vozů.

Praha - Do showroomů značky Volkswagen přijíždí zcela nový model Taigo, který se vyznačuje klesající linií střechy ve stylu kupé a vyšší polohou sedadel. Jeho moderní charakter je patrný nejen z elegantních tvarů karoserie, ale také z široké nabídky inteligentních a komfortních asistenčních systémů. Na přání lze výbavu malého vozu rozšířit o černě lakovanou střechu, velké panoramatické posuvné střešní okno nebo vyspělé technologie, mezi něž patří IQ.DRIVE Travel Assist s funkcí částečně automatizované jízdy. Základní cena nového modelu Taigo (s motorem 1.0 TSI o výkonu 70 kW/95 k a s pětistupňovou přímo řazenou převodovkou1) je 484 900 Kč.

Volkswagen rozšiřuje svou nabídku v segmentu malých vozů, v němž byl dosud zastoupen modely Polo a T-Cross. Nový model Taigo zaujme elegancí a dynamikou díky nevšedně tvarované karoserii s atraktivními proporcemi a velkými koly o průměru až 18 palců. Při pohledu zvenku padne do oka také souvislý světelný pruh na zádi, který propojuje zadní LED svítilny. Vůz může být navíc vybaven světlomety IQ.LIGHT LED Matrix včetně světelné lišty na masce chladiče (dodávají se sériově pro Varianty výbavy Style), které poskytují ještě více komfortu, zvyšují úroveň bezpečnosti a dodávají přídi ostřejší rysy.

Dominantou interiéru je sériově dodávaný Digital Cockpit spolu s novou generací informačních a zábavních systémů (MIB). Obě jednotky jsou horizontálně uspořádané a tvoří jeden digitální celek umístěný vysoko v jedné rovině. Digital Cockpit ohromí barevným displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou více než 20 cm. Řidič má díky němu na očích všechny důležité informace. Na přání si mohou zákazníci objednat Digital Cockpit Pro s možností velkého počtu individuálních konfigurací.

Tři varianty pohonu a čtyři varianty výbavy

Taigo se dodává výhradně s pohonem předních kol ve třech různých výkonových stupních (motory 1.0 TSI s výkonem 70 kW/95 k nebo 81 kW/110 k, resp. 1.5 TSI s výkonem 110 kW/150 k) a se třemi variantami výbavy "Life", "Style" a "R-Line".

Ve  variantě výbavy "Life" je sériově zahrnut multifunkční volant, asistent s funkcí nouzového brzdění "Front Assist", asistent pro jízdu v jízdním pruhu "Lane Assist", LED světlomety a App Connect. Systém App Connect umožňuje komfortní ovládání vybraných aplikací a obsahů z chytrého telefonu přímo na displeji vozidla. Tato verze může být poháněna jednotkou TSI o výkonu 70kW a 5stupňovou přímo řazenou převodovkou nebo výkonnější 81kW jednotkou s 6stupňovou manuální nebo 7stupňovou automatickou převodovkou.

Expresivně se prezentuje varianty výbavy "Style", která nabízí ještě širší možnosti. Její rozsáhlá sériová výbava zahrnuje například bezdrátový App Connect včetně App Connect Wireless pro Apple CarPlay™ a Android Auto™, parkovací senzory, zpětnou kameru, automatickou 2zónovou klimatizaci, infotainment Ready2Discover a asistent pro semiautonomní jízdu Travel Assist. Světlomety IQ.LIGHT - LED Matrix včetně LED světly pro denní svícení jsou rovněž součástí sériové výbavy. Taigo "Style" se na přání dodává také s jednotkou TSI 1,5 litru, výkonem 110 kW (150 k)3 a 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou (DSG).

Pro všechny zákazníky, kteří upřednostňují sportovní celkový dojem, je správnou volbou variants výbavy "R-Line", která je definována dolů protaženým předním nárazníkem "R-Line", difuzorem na zádi, leskle černými sportovními kontrastními prvky a většími koly (o průměru až 18 palců). Interiér je sériově vybaven černým čalouněním stropu v typickém stylu modelů "R". Stejně jako Taigo "Style" disponuje i varianta výbavy "R-Line" sériově dodávanými parkovacími senzory, zpětnou kamerou, automatickou 2zónovou klimatizací a infotainmentem Ready2Discover, ty jsou ale navíc doplněny o volbu profilu jízdy a designový paket Roof Pack, tedy černé lakování střechy a krytů vnějších zpětných zrcátek a zatmavená okna.

Taigo navíc nabízí zákazníkům rozmanité možnosti pro individualizaci. Osm barev karoserie, z toho dva odstíny nemetalické, pět metalických a jeden lak s perleťovým efektem "Deep Black", lze na přání kombinovat s pro varinatu výbavy Style s již zmíněným černým designovým paketem Roof pack nebo pokud byste chtěli variantu R-Line ještě v brutálnějším provedeníí, tak Black Style paketem, který obsahuje 18" kola z lehké slitiny Misano v černém provedení a další černé dekorativní prvky.

Pro všechny varianty lze objednávat panoramatické posuvné a výklopné střešní okno, které se pne nad téměř celým interiérem. Za příplatek se v závislosti na varianty výbavy dodávají další designové pakety nebo tažné zařízení - praktičnost pro každodenní provoz je tak zaručena.

 

1 Taigo 1.0 TSI, 70 kW/95 k - spotřeba paliva v l/100 km (EU): město 6,0; mimo město 4,0; kombinovaná 4,7; emise CO2 v g/km: kombinované 108; třída hospodárnosti: B

2 Taigo 1.0 TSI, 81 kW/110 k - spotřeba paliva v l/100 km (EU): město 6,0; mimo město 4,2; kombinovaná 4,9; emise CO2 v g/km: kombinované 111; třída hospodárnosti: B

3 Taigo 1.5 TSI, 110 kW/150 k - spotřeba paliva v l/100 km (EU): město 6,4; mimo město 4,3; kombinovaná 5,1; emise CO2 v g/km: kombinované 116; třída hospodárnosti: B

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích.  V roce 2020 vyrobil Volkswagen 5,3 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen