Menu
Zavřít


Pracovní den s elektromobilem


Pracovní den s elektromobilem

Jaké jsou skutečné výhody elektromobility? Čím konkrétně jsou lidi fascinováni? Je to jízda s minimálním hlukem, bez lokálních emisí?
Byli jsme zvědaví a ptali jsme se různých lidí, zda by si chtěli krátce vyzkoušet hybridní model nebo elektromobil. Provázeli jsme je přitom a dozvěděli jsme se spoustu informací o každodenním využití elektromobility.

e-up! - velký vůz, pokud jde o vnitřní prostornost a výkon

Claire Ewertová byla od počátku nadšena svým vozem e-up!. Obchodní manažerku pozitivně překvapil výkon tohoto malého žihadla. 32letá obchodní zástupkyně používá e-up! každý den - jak ve svém volném čase pro nakupování, tak v zaměstnání pro jízdy k zákazníkům. Svůj e-up! využívá pro dodávky kovových obalů zákazníkům. Proto je velmi důležité, aby e-up! měl velké zrychlení a aby v jeho zavazadlovém prostoru bylo vždy dostatek místa pro její zboží. Její malý e-up! je pro ni prostě největší a její přátelé s ní zcela souhlasí. "Ať jsem kdekoli, stále musím své auto ukazovat a předvádět: Každý chce hned nastoupit a vyzkoušet si řízení. Jízdní pocity jsou prostě nepopsatelné. Ve voze e-up! se okamžitě cítíte jako doma."

Vše v dojezdové vzdálenosti

Pro dojíždějícího Michela Kreppolda je elektromobilita důležitá

Michel Kreppold dojíždí snadno a pohodlně každý den se svým vozem e-Golf 120 km do zaměstnání a zpět a elektromobilita je pro něj proto velmi důležitá. Je mu 39 let. Jeho e-Golf má nejen komfortní dojezd, ale jeho baterii může snadno nabíjet také na cestě do práce. Elektromobil je tak dobrou investicí jak pro cestování do práce, tak i pro cestování během volného času o víkendech.

Michel Kreppold je přesvědčen, že e-Golf je díky svému typickému komfortu tou správnou volbou pro celou rodinu: "e-Golf je fantastické rodinné auto, které je optimální pro malou rodinu. Elektromobilita je pro mě důležitá, protože znamená budoucnost."

Nabíjejí baterii doma ze zásuvky a mají radost z nezávislosti

Rodina Kavemannových uvedla myšlenku elektromobility do svého každodenního života

Elektřinu si vyrábějí vlastními fotovoltaickými panely a využívají ji k nabíjení baterie svého vozu e-up! prostřednictvím wallboxu ve svém domě. Padesátiletý Ingo Kavemann měl při pořízení fotovoltaického systému jednu prioritu: mít možnost samostatně vyrábět elektřinu, se kterou bude dobíjet svůj e-up!. To jemu a jeho rodině dává nezávislost, které se již nechce vzdát. Současně tak přispívají k podpoře alternativních zdrojů energie.

Od klidného a uvolněného pocitu z jízdy až po ochranu životního prostředí - celá rodina je nadšená z jejich pohodlného malého svižného vozu, který se pohybuje téměř bez hluku. Především jejich syn, Luca, si myslí, že e-up! je "absolutně super".

Firemní automobil, který podporuje udržitelnost

Hybridní vůz nebo čistý elektromobil jako firemní vozidlo?

Doktor Alfons Roerkohl si určitě dokáže představit, že pro své zaměstnance budou jako společné vozy používat další hybridní nebo elektrické modely. Jeho kolegové již jezdí ve voze Passat GTE. Kromě téměř bezhlučné jízdy si zvláště cení velkého prostoru tohoto hybridního vozu. Hlavním argumentem ředitele společnosti pro nákup dalších hybridních firemních vozidel je však snižování negativního vlivu na životní prostředí. A také svobodná volba pohonného systému: "U hybridního vozu se můžete rozhodnout, zda k pohonu budete využívat elektrický nebo benzínový motor."

e-Golf s vlastní nabíjecí stanicí: Symbol elektřiny na silnici

Zaměstnanec asistenční služby Alexander Weber a jeho žena jezdí ve voze e-Golf

Oceňují na něm zejména to, že jej mohou pohodlně nabíjet v noci doma pomocí wallboxu a následující den mohou okamžitě vyjet. Existuje také další důležitá skutečnost: "Věc, která mě velmi překvapila, je, že náklady na elektřinu k pohonu vozu jsou tak nízké."

e-Golf však přináší rodině Weberových radost i svou neuvěřitelně tichou jízdou. Milují téměř neslyšnou jízdu na volnoběh, při které se cítí, jakoby se vznášeli. Celkově je rodina pana Webera z vozu nadšena. e-Golf považují za ideální rodinné auto, které jim přináší dobrý a bezpečný pocit.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.