Menu
Zavřít

Obyvatel Vídně Gerhard Heinz Absolutně elektrizující Vídeň

Obyvatel Vídně Gerhard Heinz Absolutně elektrizující Vídeň

Lorem ipsum vix at error vocibus, sit at autem liber? Qui eu odio moderatius, populo pericula ex his. Mea hinc decore tempor ei, postulant honestatis eum ut. Eos te assum elaboraret, in ius fastidii officiis electram.

Elektromobily jsou sofistikované, šetrné k životnímu prostředí a užijete si s nimi hodně zábavy. Gerhard Heinz sdílí tento názor také. Navzdory svému zralému věku - 89 let - je tento slavný skladatel nadšencem pro moderní technologie a prezentuje se jako "člověk, jenž mezi prvními využívá novinky", pokud jde o nové technologie chytrých mobilních telefonů nebo počítačů. Navštívili jsme ho ve Vídni a byli jsme překvapeni jeho vitalitou a zvědavostí.

 

Cestování po Evropě.
Doma ve Vídni.

Gerhard Heinz se cítí doma v ulicích Vídně. Slavný skladatel filmových melodií jezdí všude ve svém voze e-up! a ukazuje, že elektromobily se značkou Volkswagen se již dávno staly součástí reality městského života. Ať už jde o jízdu s mnoha zastávkami nebo o manévrování na těsné parkovací místo, jeho vůz s elektrickým pohonem je ideálním vozidlem do městského prostředí.

Chtěli jsme se dozvědět, co si 89letý obyvatel Vídně myslí o řízení auta s elektrickým pohonem a samozřejmě také to, proč se rozhodl právě pro e-up! Jeho odpověď je zcela logická.

Nad šálkem mélange
v koncertní kavárně Dommayer

Po opuštění slavné kavárny Dommayer nastoupit rovnou do vozu Volkswagen e-up!. Na elektřinu a v téměř naprostém tichu podél Maxingstraße ve 13. vídeňské obvodu, kolem zoologické zahrady u zámku Schönbrunn s cílem v Perchtoldsdorfu. Gerhard Heinz rád tráví svá odpoledne v malebném místě na jižním okraji Vídně. Ať už se svou manželkou nebo sám, jeho oblíbenou cukrárnou je Konditorei Heiner, bývalý dodavatel královského dvora.

 

"Když v létě stáhnu okna dveří a otevřu střešní okno, cítím se jako na lodi uprostřed Jadranu!"

 "Jízda setrvačností!", tak zní motto Gerharda Heinze. Není náhoda, že již ve svých téměř 90 letech, se za volantem chová tak, že byste mu hádali alespoň o dvacet let méně. Ekologie nebo-li ochrana životní prostředí jsou nesmírně důležité aspekty elektromobilů. Hlavním důvodem jeho zaujetí pro elektromobilitu je však jeho zvědavost.

"Moje nadšení pro nové technologie je ohromné. Chytré mobilní telefony, tablety, počítače - vždy musím mít to nejnovější."

Je to docela úžasné. Jak může být někdo v tomto věku tak otevřený neustálému vývoji moderních technologií? Možná to souvisí s profesní dráhou Gerharda Heinze. Po ukončení studia na Technické univerzitě ve Vídni se sice nestal inženýrem, ale stal se skutečnou světoznámou hvězdou. Jeho jméno je známé hudebním odborníkům a filmovým divákům po celém světě jako jednoho z nejslavnějších skladatelů filmové hudby v Evropě.

Více než 130 filmů. Doprovodná hudba a písně 60., 70. a 80. let. Komedie, dramata a horory. Gerhard Heinz je stále vyhledávanou osobou pro rozhovory. A neztratil nic ze své popularity, když se stáhl z veřejnosti. Důvodem je, že mladá generace znovuobjevuje starou klasiku. Koneckonců, v 50. letech byl jediným hudebníkem, který vlastnil Hammondovy varhany a jenž je jako hudební nástroj začlenil do svých skladeb. Ve své době mu to zajistilo mnoho zakázek pro televizi i reklamu.

 

"Rovněž ve svém voze e-up! se často cítím, jako bych hrál na elektronický nástroj. Při aktivaci stupně rekuperace při brzdění se člověk cítí jako při změně varhanních rejstříků."

Zaplní celou polici: Jeho hudba ke zhruba 130 filmům.

Vždy aktuální: Stav nabití baterie svého vozu e-up! kontroluje pan Heinz prostřednictvím aplikace Car-Net.

Nabíjecí stanici před svým domem chce Gerhard Heinze brzy napájet ze solárních panelů na střeše. Rovněž neustále sleduje rostoucí počet dostupných aplikací. Jediná věc, na kterou nemá konečný názor, je hudba:

"Když při jízdě autem poslouchám rozhlasovou stanici s klasickou hudnou Ö1, je to nádherné. Dříve než však začnu být posloucháním hudby zcela pohlcen, přeladím pro jistotu na zprávy."

Potom proslulý dirigent stlačí pedál akcelerátoru a vystřelí před řidiče sportovních vozidel ve Vídni.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.