Menu
Zavřít

Produktové video se týká modelu Tiguan. Většina funkcí je však shodná s modelem Tiguan Allspace.

Připraven. Stejně jako Vy

Dlouhý rozvor, volitelně 7 sedadel a velká hmotnost připojeného přívěsu. S novým modelem Tiguan Allspace se život dostane do prodloužené dimenze. Pro všechny, kteří mají každý den velké plány.

Nový Tiguan Allspace má celou řadu vynikajících vlastností. Zde jsou tři vybrané:

Nabídka místa

Můžete si s sebou vzít třeba vše

Více o interiéru

IQ.DRIVE Travel Assist

Nové možnosti řízení

Více o Travel Assist

Světlomety IQ.LIGHT LED-Matrix¹

Dynamický design, který neoslňuje

Více o designu

Design

Světlomety IQ.LIGHT LED-Matrix

Dynamický design, který neoslňuje

Nový Tiguan Allspace září v celé své kráse. Zajišťují to volitelné světlomety IQ.LIGHT LED Matrix. Ty jsou navíc vybavené funkcí přisvěcování zatáček a dynamickou regulací dálkových světel Dynamic Light Assist: Jednotlivé LED segmenty světlometů jsou v závislosti na jízdní situaci za účelem řízení distribuce světla cíleně zapínány, resp. vypínány. To umožňuje uvolněnou jízdu nejenom Vám, ale také všem, kteří jedou před Vámi i proti Vám. Součástí paketu jsou také integrovaná dynamická směrová světla, která pomocí animace ukazují směr odbočení.

Exteriér

Sebevědomý design až do nejmenšího detailu

Nový Tiguan Allspace je kompozicí vytříbeného stylu. Ty nejvyšší nároky uspokojí již přední partie vozu s výraznou mřížkou chladiče a elegantní světelnou signaturou. Sportovní sílu jeho motoru pak podtrhují kola z lehké slitiny - a nezáleží na tom, pro která kola z bohaté nabídky se rozhodnete. Design zadní partie od linie Elegance umocňují LED světla a souvislý odrazový pás. Celkový dojem z nového vozu Tiguan Allspace je obrazem vynikajícího charakteru vozu SUV. Naprosto suverénně tak může na své zádi nést označení modelu "Tiguan", stejně jako nápis "Allspace".

Ještě více stylu pak nabízí nový Tiguan Allspace R-Line s volitelným designovým paketem Exteriér Black Style.

Kola²

Potěšení pro oči: nabídka kol pro Tiguan Allspace

S jakou kombinací kol a pneumatik vypadá Váš Tiguan Allspace nejlépe, je čistě věcí osobního vkusu. Jak by se Vám líbila např. 20" kola z lehké slitiny Misano? Jsme přesvědčeni, že se rozhodnete správně.

Více informací

Interiér

Digitální a komfortní

Čisté tvary, vysoce kvalitní dekory, důmyslně rozdělený velký vnitřní prostor. Ve voze Tiguan Allspace můžete svobodu vnímat nejenom svým zrakem, ale také ji pocítíte. Například když se posadíte na komfortní sedadlo a do rukou uchopíte multifunkční volant v kůži. Při pohledu na digitální přístrojovou desku Vás okamžitě napadne, že právě nadešel digitální věk. Dominantním prvkem je displej s vysokým rozlišením a dotykové plochy, kterými se ovládá např. klimatizace Air Care Climatronic. Pro výběr rozhlasové stanice nebo zadání cíle navigace už navíc nepotřebujete ruce - díky hlasovému ovládání totiž zcela postačí, když vyslovíte příslušný pokyn.

Ambientní osvětlení

Světlo podle nálady

Díky ambientnímu osvětlení si Váš Tiguan Allspace můžete užít každý den v novém světle. Interiér vozu může být totiž osvětlen měkkým nepřímým světlem v jedné ze 30 barev. Ať už se rozhodnete pro světlo v teplejších nebo chladnějších barevných tónech, v noční osvětlené metropoli nebo při jízdě po tmavé silnici mimo město: Podle aktuální situace vytvoříte pro sebe i pro Vaše spolucestující vždy tu správnou atmosféru.

Více informací

Designový paket Exteriér Black Style

Hodně stylu. A hodně radosti

Nový Tiguan Allspace R-Line s volitelným designovým paketem R-Line Black Style má výjimečný smysl pro styl doslova vepsaný ve tváři: Mřížka chladiče s ušlechtilým logem R-Line se prezentuje ve dvou barvách - zatímco její vnější lišty jsou chromované, obě vnitřní lišty jsou v černém provedení ve vysokém lesku. Rovněž podélné střešní nosníky, kryty vnějších zpětných zrcátek a lišty lemující okna jsou v černé barvě. Společně se zadními bočními okny a oknem dveří zavazadlového prostoru, která jsou zatmavena na 90 %, decentně dokazují kvality tohoto modelu. V harmonii s celkovým designem jsou také černé leštěné trapézové lemy výfuků a 19" kola z lehké slitiny Valencia v černé barvě. Na přání se pak můžete rozhodnout pro 20" kola z lehké slitiny Suzuka¹ v černé barvě nebo kola Misano¹ v černé barvě s leštěným povrchem. Působivý vzhled je tak kompletní.

Více informací

Komfort

Nabídka místa

Můžete si s sebou vzít třeba vše

Nakupujete ve městě, potom musíte vyzvednout děti ze školy a odpoledne chcete vyrazit s přáteli k vodě? S tím nebudete mít žádný problém, protože prostoru budete mít dost - jak na předních sedadlech, tak i vzadu - od spousty místa pro nohy i nad hlavou, až po prostor pro vše potřebné. Díky sklopným sedadlům a volitelné třetí řadě sedadel lze interiér za předními sedadly přizpůsobit aktuálním potřebám: Například můžete využít všechna sedadla pro přepravu cestujících nebo všechna sedadla sklopit a využít maximální objem zavazadlového prostoru nebo sklopit jen část sedadel. Vždy máte možnost volby - koncepce prostou nového vozu Tiguan Allspace je flexibilní stejně jako Vy.

Objem zavazadlového prostoru a funkce Easy Open & Close

Otevřený novým možnostem

Velikost zavazadlového prostoru nového vozu Tiguan Allspace je po sklopení sedadel ve druhé a třetí řadě až 1 920 litrů u 5místné verze a 1 775 litrů u 7místné verze. Velikost zavazadlového prostoru i počet míst k sezení můžete přitom variabilně měnit v závislost na tom, kolik sedadel sklopíte. Mimořádně praktický je také mechanizmus pro sklopení vnějších sedadel, který Vám umožňuje pomocí snadného úkonu vytvořit prostor pro transport dlouhých předmětů. Díky volitelné funkci Easy Open & Close Vám pro otevření dveří zavazadlového prostoru postačí jen krátký pohyb nohou pod zádí vozu.

Přední sedadla

Oblíbená místa v 1. řadě

Posaďte se a relaxujte. Volitelná sedadla ergoActive pro přední místa vypadají velmi luxusně a pomocí elektrického ovládání je lze podle potřeby nastavit. Díky bederní opěrce jsou také mimořádně šetrná pro Vaše záda. Sedadlo řidiče je navíc vybaveno integrovanou masážní funkcí. Obě přední sedadla lze na přání vybavit aktivní klimatizací. Lze je tak nejenom vyhřívat, ale také chladit. Tuto funkci oceníte zejména v horkých letních dnech, kdy Vám zajistí vysokou úroveň komfortu.

Více informací

Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno

Pohled na nebe je krásný: panoramatické střešní okno

Velké rozměry zajistí působivé dojmy: Volitelné panoramatické výklopné/posuvné střešní okno se rozprostírá téměř přes celou plochu střechy; i cestujícím na zadních místech tak zajišťuje výhled na nebe. Toužíte po čerstvém vzduchu? Po stisknutí spínače se přední díl okna buď vyklopí, nebo posune dozadu.

Klimatizace Air Care Climatronic

Příjemné cestovní klima. Pro všechny cestující

Vašim spolucestujícím je horko, ale Vám je chladno? Díky regulaci třízónové klimatizace lze nezávisle nastavit teplotu pro místa řidiče, spolujezdce i prostor zadních sedadel. Klimatizaci Air Care Climatronic lze pohodlně nastavit prostřednictvím intuitivního dotykového ovládání ve Vašem zorném poli. Klimatizace toho však umí ještě více. Se snižující se rychlostí jízdy a v závislosti na dalších faktorech automaticky klesají otáčky ventilátoru a snižuje se tak hladina hluku, který klimatizace vydává. Filtr s aktivním uhlíkem zachytává částice pylu, spory plísní, jemné částice prachu a další alergeny. A při použití ostřikovačů čelního skla nebo při zařazení zpátečky se automaticky aktivuje vnitřní cirkulace vzduchu. V interiéru vozu je tak za všech okolností zajištěno dobré klima.

Více informací

Výbavové linie

Udělejte si sami názor na nový Tiguan Allspace

Zážitek z jízdy

Tažné zařízení a maximální hmotnost přívěsu

Vybavený pro těžké přívěsy

K vozu Tiguan Allspace lze bez problému připojit karavan nebo přívěs pro koně. Volitelné tažné zařízení je skryto pod zádí vozu a v případě potřeby se po stisku tlačítka poloautomaticky vyklopí dozadu. A protože manévrování s přívěsem není vždy jednoduché, můžete se při couvání spolehnout na pomoc volitelného systému Trailer Assist.

Trailer Assist

Pohodlné couvání do cíle

Couvání s připojeným přívěsem je velmi náročné. To však neplatí, když sedíte za volantem nového vozu Tiguan Allspace: v něm totiž stačí pouze zařadit zpátečku, stisknout parkovací spínač a zadat požadovaný směr jízdy přívěsu. Pak už jen stačí pohodlně se opřít a sundat ruce z volantu. Nyní musíte ovládat už jenom pedály plynu a brzdy a pozorně sledovat okolí - o zbytek se postará volitelný systém Trailer Assist. 

Pohon všech kol 4MOTION

Trakce v praxi

Za mokra, na náledí nebo při jízdě po nerovném povrchu rozděluje volitelný pohon všech kol 4MOTION sílu motoru podle potřeby na všechna čtyři kola. Je tak minimalizována možnost protáčení kol a Váš nový Tiguan Allspace získá lepší trakci na téměř každém povrchu. Elektronický jízdní profil 4MOTION Active Control, který byl speciálně vyvinutý pro stálý pohon všech kol, pak optimálně přizpůsobuje vlastnosti pohonu povrchu pod koly vozu. Pro Vás to znamená mimořádný komfort a radost z jízdy.

Volba jízdního profilu

Flexibilní tak, jako Váš jízdní styl

Díky volbě jízdního profilu, která se dodává na přání, se Váš nový Tiguan Allspace přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu i povrchu, po kterém právě jedete. Jednoduchým dotykem prstu zvolíte požadovaný jízdní profil, který následně automaticky přizpůsobí nastavení pohonu, řízení a okamžiky řazení (u automatické převodovky DSG).

  • Eco: pro hospodárnou jízdu
  • Komfort: pro pohodlné cestování po rozbitých silnicích
  • Normal: pro běžné cestování z místa A do místa B
  • Sport: pro sportovní jízdu při vysokých otáčkách motoru
  • Individual: pro kombinaci Vašeho vlastního nastavení
  • Offroad:  pro dobrodružství mimo zpevněné cesty

Více o novém voze Tiguan Allspace:

Seznamte se dalšími vlastnostmi a výbavou vozu Tiguan Allspace.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/interior (not final) Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.