Nové možnosti řízení

IQ.DRIVE Travel Assist

Nedílnou součástí výbavy asistenčního systému IQ.DRIVE Travel Assist ve voze Tiguan Allspace je také volant s kapacitními senzory1. Jeho povrch je citlivý na dotyk a dokáže tak rozpoznat, zda máte vozidlo "ve svých rukách". Systém IQ.DRIVE Travel Assist zajistí jízdní komfort na vysoké úrovni v monotónních a únavných situacích2:

  • Zejména při jízdě po dálnicích udržuje systém IQ.DRIVE Travel Assist Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje nastavenou rychlost a současně přitom bere v úvahu i odstup od vpředu jedoucích vozidel2.
  • V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG pak pojedete pohodlně i v koloně nebo ve váznoucí dopravě.

Volitelná funkce Travel Assist vám na palubě poskytne velmi užitečnou asistenci při řízení. Dokáže vás udržet v jízdním pruhu, udržovat minimální vzdálenost od vozidla před vámi a nastavenou maximální rychlost.

Jednou z funkcí, kterou k tomu využívá, je adaptivní vedení v jízdním pruhu. Ta aktivně udržuje vozidlo uprostřed jízdního pruhu. Travel Assist se přizpůsobuje vašemu stylu jízdy a může také jet dále vlevo nebo vpravo ve svém jízdním pruhu, místo aby jel přesně uprostřed.

V kombinaci s navigačním systémem je Travel Assist rozšířen o prediktivní tempomat a asistent pro průjezd zatáčkou. Travel Assist tak dokáže přizpůsobit rychlost vozidla příslušným rychlostním omezením a uspořádání silnic (zatáčky, kruhové objezdy atd.).

V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou (DSG) můžete zůstat klidní i při jízdě v dopravních zácpách a při zastavování a popojíždění.

1) Volant s kapacitními senzory je dostupný v rámci varianty výbavy R-Line.

2) V rámci možností daných systémem. Řidič musí být kdykoli připraven převzít řízení a není zbaven odpovědnosti za předvídavý způsob jízdy.

Zavřít
Menu
Zavřít
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.