Menu
Zavřít

Nové ID. 2all a ID. GTI Concept

Elektromobilita za přijatelnou cenu

  1. 1.

    Prototyp blízký sériovému provedení Jít nahoru

Elektromobilita za přijatelnou cenu

Nové ID. 2all a ID. GTI Concept

Elektromobilita za přijatelnou cenu

  1. 1.

    Prototyp blízký sériovému provedení Jít nahoru

Prototypem ID.2all přestavuje automobilka Volkswagen nový designový styl svých elektromobilů a současně první čistě elektrický model, jehož cena v sériové verzi by měla být méně než 25 000 €. Premiéra se plánuje v průběhu roku 2025.

Úspěšná tradice kompaktních vozů Volkswagen má své pokračování i v éře elektromobility: Prototypem ID.2all prezentujeme naši vizi prvního čistě elektrického modelu Volkswagen, jehož cena v sériové verzi bude pod 25 000 €. Rovněž další "prvenství" tohoto modelu dokazují, že je to mnohem víc než jen pouhá prezentační studie: Je to první Volkswagen postavený na modulární platformě pro elektromobily (MEB) s pohonem předních kol.

Jeho tvary představují nový designový styl automobilky Volkswagen, který je založen na třech základních principech: stabilita, sympatie a nadšení.

Volkswagen navíc plánuje vybavit sériovou verzi modelu ID.2all inovativními technologiemi, kterými jsou vybavené větší ID. modely, jako např. IQ.LIGHT, E-Routenplaner nebo Travel Assist - asistenční systém pro částečně automatickou jízdu.

První elektromobil na nové platformě

Stejně jako všechny modely rodiny ID. je i ID.2all postaven na modulární platformě pro elektromobily MEB, avšak, a to je právě to výjimečné, na jejím posledním vývojovém stupni "MEB Entry". Studie tak určuje nová měřítka s ohledem na technologii a možnosti každodenního použití. Modifikovaná platforma totiž vývojářům umožnila realizovat nový vůz s kompaktní vnější délkou modelu Polo a s interiérem velikosti vozu Golf. Výsledkem je spousta místa pro cestující a neočekávaně velký zavazadlový prostor od 490 až do 1330 litrů, díky nimž ID.2all překonává celou řadu modelů z vyššího segmentu.

Díky zdokonalené modulární platformě MEB Entry je možné využívat mimořádně efektivní technologie pohonu, baterie a nabíjení i v modelu ID.2all. Jeho dojezdová vzdálenost podle standardu WLTP dosahuje až 450 kilometrů² a baterii lze při mírných teplotách nabít z 10 na 80 % kapacity u stojanů se stejnosměrným proudem s výkonem až 350 kW za přibližně za 20 minut.³ ID.2all je proto čistě elektrickým vozem, který lze bez omezení využívat každý den a po celý rok.

Design exteriéru: obraz dynamiky

"ID.2all prezentuje nový designový styl automobilky Volkswagen, který je založen na třech základních principech: stabilita, sympatie a nadšení."


Andreas Mindt 
Vedoucí oddělení designu značky Volkswagen

Volkswagen u nejnovějšího modelu ID. opět cíleně akcentuje design svých čistě elektrických modelů. "ID.2all prezentuje nový designový styl automobilky Volkswagen, který je založen na třech základních principech: stabilita, sympatie a nadšení.", říká Andreas Mindt, vedoucí oddělení designu značky Volkswagen. Základní myšlenka podle vedoucího oddělení designu: "Přenášíme DNA našich ikonických vozů do budoucnosti. Model ID.2all je proto současně také poctou modelům Beetle, Golf a Polo."

Viditelným důkazem je například design C-sloupku karoserie, který byl vyvinutý pro první model Golf a který připomíná napnutou tětivu luku mířícího ve směru jízdy. Model ID.2all je prvním modelem s logem Volkswagen, který tento typický prvek přebírá a nově jej interpretuje v souladu dobou. K dalším designovým prvkům prototypu patří signifikantní tvar karoserie nebo přední partie, která tvoří sympatickou tvář vozu ID.2all a představuje jasný projev dynamiky a nadčasové elegance.

Design interiéru: prostorný

 

Rovněž v interiéru vozu ID.2all kladli jeho tvůrci důraz na čistý design. Vyznačuje se vysokou kvalitou, přehledným infotainment systémem včetně klasického ovládání hlasitosti a samostatným ovládacím panelem klimatizace, jehož základní funkce se ovládají pomocí podsvícených tlačítek.

"ID.2all ukazuje, kam chceme se značkou směřovat: blízko k zákazníkovi, ke špičkové technologii a ke skvělému designu."

 

Thomas Schäfer
Generální manager značky Volkswagen 

Rodina modelů ID. se do roku 2026 hodně rozroste

Sériová verze modelu ID.2all bude jedním z deseti nových čistě elektrických modelů, které automobilka Volkswagen uvede na trh do roku 2026. Měla by tak zaokrouhlit portfolio čistě elektrických modelů - alespoň prozatím. Ve vývoji je již také elektromobil, jehož základní cena by měla být pod 20 000 €. Volkswagen se chce v každém případě do poloviny desetiletí stát výrobcem s nejširším portfoliem elektromobilů na trhu.

ID. GTI Concept

100% elektrický

Reinterpretace legendární DNA: ID. GTI Concept využívá potenciál ID. 2all koncepčního vozu značky Volkswagen ještě dále a přináší sportovní design a dynamický výkon do světa elektromobility. Elegantní vzhled sportovního vozu se může stát součástí vašeho každodenního života - a přesto zůstane něčím výjimečným. Protože se 100% elektrickým pohonem jste na silnici elegantní a zároveň ohleduplní k životnímu prostředí.  

Klasika v novém provedení

ID. GTI Concept vychází z původního modelu GTI z roku 1976 a zachovává si jeho nezaměnitelný design. 

Navíc písmeno "I" ve slově GTI znamená inteligenci - v podobě vysoce výkonného pohonu a inteligence podvozku. Protože ID. GTI Concept je prvním elektrickým Volkswagenem, který je vybaven dynamickou kontrolou trakce přední nápravy.

Historie ožívá

A pokud máte chuť na velmi zvláštní výlet do minulosti, nově vyvinutý systém GTI Experience Control na středové konzole vám umožní přizpůsobit si pohon, odpružení, řízení, zvukový zážitek a dokonce i simulované body řazení ve stylu některého z historických modelů GTI! 

Zažijte historii zblízka - a předejte ji dál. S ID. GTI Concept. 

Chcete si ID. modely vyzkoušet při testovací jízdě nebo rovnou konfigurovat?

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen