Menu
Zavřít
 

11.10.2022 Volkswagen Service: Podzim a zima? To nám sedí!

Z tepla domova: E-shop Volkswagen nabízí řadu sezonních produktů. Sezonní servis: před zimou vám autorizovaný servis zkontroluje to nejdůležitější. Přezout je potřeba: využijte Volkswagen Pneuservis s 3letou PneuGarancí. Volkswagen MyCard na scéně: zákaznická karta ušetří náklady na servis i nákup originálního příslušenství. Sezonní nabídka Volkswagen: platí do konce roku 2022 jak pro Volkswagen, tak i pro Volkswagen Užitkové vozy.

Další informace
 

12.9.2022 Volkswagen představil v Locarnu studii terénního elektromobilu ID. XTREME

Základem koncepčního vozu ID. XTREME1 je model ID.4 GTX2 s vyšším výkonem. Terénní elektromobil s pohonem všech kol je dosud nejvýkonnějším modelem ID. ID. XTREME dává najevo výkonový potenciál a mnohostrannost platformy MEB. Volkswagen podporuje jako partner mezinárodní Setkání ID. v kantonu Ticino.

Další informace
 

31.8.2022 Nové modely GTX nabízejí ještě rozsáhlejší sériovou výbavu a ušlechtilejší vzhled

Modely ID.4 GTX1 a ID.5 GTX2 s pohonem všech kol dvěma elektromotory mají nyní rozšířenou sériovou výbavu. Sportovní a velmi kvalitní charakter vrcholných modelů umocňují nové exkluzivní designové prvky v černé a červené barvě. Modely GTX budou nabízeny ve všech modelových řadách ID.

Další informace
 

23.8.2022 Golf R „20 Years“ je na Severní smyčce Nürburgringu nejrychlejším vozem společnosti Volkswagen

Golf R „20 Years“1 vylepšil čas na kolo na Severní smyčce v porovnání s aktuálním modelem Golf R2 o dobré 4 sekundy díky sériově dodávanému paketu Performance a výkonu vyššímu o 10 kW. Evoluční zdokonalení motoru a převodovky umožňují řidičům užívat si sportovních výkonů v každodenním provozu i na závodním okruhu. Jízdní dynamiku a zážitky z jízdy posouvá na ještě vyšší úroveň inteligentní kombinace „paketu R-Performance“, manažera jízdní dynamiky a funkce „R-Performance Torque Vectoring“. Jubilejní model s pohonem všech kol završuje nepřetržitou evoluci nejvýkonnějších verzí Golfu v průběhu 20 let.

Další informace
 

10.8.2022 Volkswagen Group China prezentuje prototyp inovativního osobního dronu „V.MO“

Volkswagen Group China představuje první prototyp osobního dronu V.MO, který patří do nové kategorie eVTOL. Zkratka eVTOL znamená „electric Vertikal Take-Off and Landing aircraft“ a označuje elektrické létající dopravní prostředky, které mohou vzlétat a přistávat vertikálně. Městská letecká mobilita má potenciál stát se důležitým tržním segmentem. Volkswagen Group China vyvíjí v rámci svého projektu „Vertical Mobility“ nový koncept prémiové mobility, který bude zpočátku zaměřen na VIP zákazníky se zájmem o inovativní techniku.
Definitivní verze nyní představeného dopravního prostředku eVTOL by mohla zajistit přepravu čtyř cestujících včetně zavazadel na vzdálenost až 200 km.
Předseda představenstva Stephan Wöllenstein: „V dlouhodobém horizontu chceme tento koncept připravit pro sériovou výrobu a jako ‚Flying Tiger‘ převzít na tomto novém a dynamickém trhu s mobilitou roli průkopníka.“

Další informace
 

19.7.2022 1.5 TSI evo2: Globální motor pro vozy Volkswagen nabízí ještě vyšší hospodárnost a nižší emise

Nový high-tech agregát kombinuje velmi úsporný provoz s vysokými výkony. Zdokonalený základní motor pro mnoho modelů značky Volkswagen s výkonem 110 kW (150 k) je již k dispozici v modelech T-Roc1 a T-Roc Cabriolet2. Nový agregát je koncipován i pro paliva obsahující složky z obnovitelných zdrojů. Kompaktní motory TSI jsou vyráběny na celém světě

Další informace
 

8.7.2022 20 let modelu Phaeton: Volkswagen poprvé ukazuje nástupce, který se výroby nakonec nedočkal

Volkswagen vstoupil s modelem Phaeton1 do prémiového segmentu. První limuzína značky Volkswagen ve vyšší třídě stanovila měřítka z hlediska technologie a kvality zpracování. Nástupce modelu Phaeton2 zůstal exkluzivním prototypem – ve prospěch ofenzivy v oblasti elektromobility.

Další informace
 

28.6.2022 Strategie založená na platformách jako recept na úspěch: MQB slaví desáté jubileum

Modulární platforma MQB pro modely s motorem uloženým vpředu napříč je s více než 32 miliony vyrobenými vozy nejúspěšnějším technickým základem koncernu Volkswagen. MQB ztělesňuje inovativní technologie, flexibilní koncepty pohonu a synergie přesahující jednotlivé modelové řady. Úspěšný příběh platforem pokračuje: od MQB přes MEB až po SSP.

Další informace
 

27.6.2022 První plně elektrická limuzína Volkswagen: Světová premiéra modelu ID. AERO

Koncepční vůz značky Volkswagen je výhledem na vrcholný model rodiny ID.
Ladný design kombinuje zdokonalenou aerodynamiku a elegantní linie. Zcela elektrický, čtyřdveřový sériový model bude na celém světě nabízen v segmentu vyšší střední třídy. Šestý člen rodiny ID. po modelech ID.3₂, ID.4, ID.5 a ID.6₃ a ikonickém ID. Buzz₄.

Další informace
 

23.6.2022 Volkswagen nabízí další verzi modelu ID.4 s pohonem všech kol 4MOTION

ID.4 Pro Performance1 je nyní k dispozici také s pohonem všech kol dvěma elektromotory, a je tak atraktivní alternativou vrcholné verze ID.4 GTX 4MOTION2. Nový model ID.4 Pro 4MOTION3 s nejvyšším výkonem 195 kW/265 k4 umožňuje dojezd až 517 kilometrů (WLTP). Nová varianta nabízí nejen za špatného počasí a v hornaté krajině hospodárný pohon všech kol připravený na požadavky každodenního provozu.

Další informace
 

22.6.2022 První zcela elektrická limuzína Volkswagen: ID. AERO přijíždí na start

Designové skici poskytují první pohledy na budoucí model vyšší střední třídy v Číně. Dynamický čtyřdveřový model s ladnými liniemi a velkorysou nabídkou prostoru. Digitální světová premiéra se uskuteční 27. června ve 14:00 h (SELČ).

Další informace
 

16.6.2022 Nový ID. Buzz: Dokonalý partner pro život v digitálním světě

ID. Buzz1 kombinuje velkorysý prostor a pohodlí s digitálním světem chytrých telefonů a domácnosti uživatelů. Zcela digitální ovládání, špičkový informační a zábavní systém a flexibilní konektivita. Velký počet vstupů USB-C pro rychlé nabíjení výkonem 45 W, nyní i pro tablety a notebooky. Velká variabilita s důmyslnými detaily, jakým je například vyjímatelný Buzz Box mezi předními sedadly.

Další informace
 

6.6.2022 Volkswagen oslavuje 20. výročí modelu Golf R jubilejní edicí

Vyšší výkon, více dynamiky, více emocí: Exkluzivní model je s 245 kW/333 k1 o 13 k výkonnější než aktuální Golf R2. Golf R „20 Years“1 ohromí svou exkluzivní výbavou, působivými sportovními výkony a výrazným akustickým projevem. Golf R „20 Years“ je prvním modelem značky Volkswagen na světě, který má v interiéru velmi kvalitní ozdobná obložení z pravého karbonu. Předprodej vrcholného modelu začne v červnu.

Další informace
 

27.5.2022 Happy Birthday, Touareg! – Exkluzivní speciální edice k 20. výročí

Stylové prémiové SUV Touareg „EDITION 20“ s novým lakováním, perfektně sladěným interiérem a exkluzivními detaily. Vrcholná verze s panelem přístrojové desky Innovision Cockpit a elegantním koženým čalouněním v sériové výbavě. Působivý příběh úspěchu: Od roku 2002 bylo na celém světě prodáno více než jeden milion těchto SUV vyšší třídy.

Další informace
 

24.5.2022 Globální síť pro výrobu elektromobilů se rozrůstá: Volkswagen spouští v Emdenu druhou výrobu elektromobilů v Německu

Závod Emden byl investicí jedné miliardy eur transformován na první high-tech výrobní závod pro elektromobilitu v Dolním Sasku. Postupná přestavba závodu pro velkosériovou výrobu vozů se spalovacími motory na 100% elektromobilitu je největším transformačním projektem v historii této továrny. Od pátku 20. května sjíždí z montážní linky elektromobil ID.41, nejprodávanější elektrický model značky Volkswagen. Globální vůz ID.4 je nyní vyráběn v Emdenu, Cvikově, jakož i v čínských závodech Anting a Fo-šan – od podzimu 2022 se k nim připojí také Chattanooga (USA). Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen: „Rozšíření kapacit pro úspěšný model je důležitým stavebním kamenem naší strategie ACCELERATE. Urychlujeme tím transformaci na mobilitu s nulovými emisemi CO2.“ Koncern Volkswagen investuje do roku 2026 celkem 21 miliard eur a z Dolního Saska vybuduje německé centrum pro elektromobilitu.

Další informace
 

18.5.2022 Nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo: Čistý design a klasické linie pro moderní mobilitu

Designéři exkluzivně hovoří o designu modelu ID. Buzz. Jozef Kabaň, šéfdesignér značky Volkswagen: „Přenášíme geny prvního modelu Bulli do éry elektromobility a trvalé udržitelnosti“. Čistý a funkční exteriér, ikonická příď, světlomety s lidským rozměrem. Útulný interiér ve stylu elegantního salonku, trvale udržitelné materiály.

Další informace
 

13.5.2022 Nový Volkswagen ID.5 dosáhl nejvyššího hodnocení v testu asistenčních systémů Euro NCAP

Odborníci Euro NCAP udělili značce Volkswagen za její nejnovější asistenční technologie v modelu ID.51 nejlepší možnou známku „velmi dobře“. Volkswagen činí další krok k automatizované jízdě špičkovými asistenčními systémy a využíváním sdílených dat. „Travel Assist se sdílenými daty2“ je v Evropě na přání již k dispozici ve všech nově vyrobených modelech ID. s ID.Softwarem 3.0.

Další informace
 

27.4.2022 Volkswagen mění směřování svého technického vývoje, zkrátí produktové cykly a rozšíří digitální nabídky

Transformace na technologickou společnost začíná vývojem: Urychlený vývojový proces se důsledně zaměří na požadavky zákazníků a software. Zkrácení vývoje budoucích automobilových projektů o 25 procent z 54 na 40 měsíců. Intenzivnější propojení vývoje a výroby zkrátí dobu výroby automobilů: cílem je deset hodin na vozidlo. Rozsáhlé programy školení připraví tým technického vývoje na nové úkoly a pracovní postupy. Projekt Campus Sandkamp za 800 milionů eur umožní agilní pracovní struktury.

Další informace
 

30.3.2022 Volkswagen Service: Jarní nabídka, která sedne

Originální příslušenství, díly, pneuservis. Vše výhodněji pro vás a váš Volkswagen. E-shop Volkswagen s novou paletou sezónních věcí. Třeba i na grilování. Se zákaznickou kartou Volkswagen MyCard uspoříte. A máte ji zdarma. Sezonní nabídka Volkswagen platí do 21. června 2022.

Další informace
 

29.3.2022 Volkswagen se stal partnerem Zoo Praha

Základem spolupráce je projekt „Jedeme v tom společně“ zaměřující se nejen na životní prostředí. Volkswagen je hlavní mobility partner Zoo Praha. Volkswagen navazuje na své dosavadní aktivity podporující pohyb a zdravý životní styl.

Další informace
 

17.3.2022 Roční bilance strategie ACCELERATE: Volkswagen zlepšuje hospodářské ukazatele a urychluje transformaci

Předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter: „Jsme mnohem ziskovější, odolnější vůči krizím a výkonnější než v roce 2020. Strategií ACCELERATE jsme ještě více urychlili transformaci na technologickou společnost." Navzdory výraznému poklesu počtu prodaných vozů vzrostly výnosy z prodeje v náročných podmínkách na 76,1 miliardy EUR, provozní zisk před zaúčtováním mimořádných položek se zvýšil o 2 miliardy EUR na 2,5 miliardy EUR, ziskovost před zaúčtováním mimořádných položek 3,3 procenta se udržela v cílovém koridoru. Trvalé zvýšení efektivity: Fixní náklady klesly o více než jednu miliardu EUR v porovnání s rokem 2019. Silné regiony: Severní a Jižní Amerika mají předpoklady pro trvale udržitelnou ziskovost. Výhled: Plány počítají s výrazným zvýšením počtu dodaných elektromobilů. Cílem pro rok 2023 zůstává ziskovost 6 procent.

Další informace
 

16.3.2022 Volkswagen plní záměry strategie NEW AUTO a pokládá základy pro rok 2022

Úspěšný přechod na elektromobilitu: Jednička v Evropě, dvojka v USA, objem prodeje v Číně více než čtyřnásobný. Zvýšení celkové odolnosti společnosti: Výrazné snížení režijních nákladů, velká disciplína v oblasti věcných investic, snížení rentability. Zisk vzrostl dvojnásobně na 20 miliard EUR a ziskovost se zvýšila na 8 procent (2020: 4,8 procenta). Silné regiony: Návrat k zisku v Severní a Jižní Americe, vedoucí postavení na trzích v Evropě a Číně. Strategie NEW AUTO: Velké pokroky ve vývoji inovativních technických platforem.

Další informace
 

15.3.2022 Pozvánka na výroční konferenci značky Volkswagen osobní vozy

Pozvánka na online výroční konferenci značky Volkswagen osobní vozy.
16. března 2022 od 10 hodin

Další informace
 

7.3.2022 Nejvyšší hodnocení v testech Euro NCAP:Pět hvězd pro modely ID.5, Polo a Taigo

Přesvědčivá úroveň bezpečnosti ve všech hodnocených kritériích. Testované modely mají středový airbag pro přední sedadla v sériové výbavě. Výsledky potvrzují vysoké ambice značky Volkswagen v oblasti bezpečnosti.

Další informace
 

21.2.2022 Předprodej nového modelu T-Roc R na českém trhu odstartován

Vrcholná verze modelové řady T-Roc o výkonu 221 kW (300 k) nabízí působivý design a typickou dynamiku modelů R za ceny již od 1 229 900 Kč. Ušlechtilou atmosféru v interiéru vytváří velmi kvalitní materiály, „Digital Cockpit Pro“ a nově navržený displej informačního a zábavního systému. Technické inovace v podobě částečně automatizované jízdy a světlometů IQ.LIGHT.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen