Menu
Zavřít
 

4.1.2023 Na cestě ke světové premiéře: Nová limuzína ID.7 se poprvé prezentuje s digitálním maskováním

Volkswagen Group of America poskytne na veletrhu CES výhled na další model z rodiny ID. Výkonná elektrická limuzína s dojezdem až 700 kilometrů2 (WLTP). Speciální maskování modelu ID.7 vytváří důmyslné světelné efekty prostřednictvím elektroluminiscence. Nová limuzína bude nabízena na třech kontinentech, a po modelu ID.4 se stane dalším globálním elektrickým modelem značky Volkswagen. Světová premiéra sériové verze se uskuteční ve druhém čtvrtletí 2023.

Další informace
 

8.12.2022 Volkswagen urychluje transformaci výrobního závodu Wolfsburg

Společnost investuje v prvním kroku 460 milionů Eur do rekonstrukce závodu Wolfsburg, který se stane vysoce produktivním výrobním centrem pro elektromobilitu. Hlavní závod se již intenzivně připravuje na výrobu modelu ID.3. V budoucnosti bude z montážní linky ve Wolfsburgu sjíždět ještě jeden zcela elektrický model pro segment kompaktních SUV s vysokými objemy prodeje. Projekt vozidla Trinity a platformy SSP zůstává pevně zakotven ve Wolfsburgu.

Další informace
 

2.12.2022 Nové ID.3 přijíždí na start

Nová úroveň kvality a designu: Volkswagen vyslyšel a realizoval mnoho návrhů zákazníků. Zaměření na trvalou udržitelnost: Vozidla jsou zákazníkům předávána s neutrální bilancí emisí CO21, v interiéru nejsou žádné materiály původem ze zvířat. Volkswagen rozšiřuje výrobní síť pro bestseller: Po Cvikově a Drážďanech se bude model ID.3 vyrábět od roku 2023 také v hlavním závodě ve Wolfsburgu.

Další informace
 

28.11.2022 Volkswagen slaví úspěchy v prestižní anketě Flotila roku 2022

Volkswagen potvrzuje své výsadní postavení spolehlivého partnera pro provozovatele vozových parků. Volkswagen Arteon Shooting Brake ovládl kategorii Manažerské auto a Volkswagen ID.5 skončil na stupních
vítězů v kategorii NEW ENERGY. Fleetovým manažerem roku se stala Anna Richterová z divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Další informace
 

23.11.2022 Ve své třídě jedinečný: Nový ID. Buzz přesvědčí inovativními asistenčními systémy

Nový „Travel Assist se sdílenými daty“2/3 umožňuje asistovanou změnu jízdního pruhu. Volkswagen používá sdílená data, a činí tak další krok směrem k vysoce automatizované jízdě. ID. Buzz s asistenčním systémem „Park Assist Plus s paměťovou funkcí“2 se naučí individuální parkovací manévr a dokáže jej sám opakovat. Obě technologie jsou v Evropě na přání k dispozici pro všechny nově vyráběné modely ID.

Další informace
 

16.11.2022 Modely ID. překonaly hranici půl milionu: Volkswagen dosáhl prodejního cíle s ročním předstihem

Volkswagen navzdory překážkám v zásobování rychle pokračuje v elektrifikaci své globální flotily vozidel. Stav objednávek je i nadále vysoký: 135 000 (+65 % oproti roku 2021) objednaných vozů bude vyrobeno s vynaložením velkého úsilí. Urychlení plánu elektrifikace: Ukončení výroby vozů se spalovacími motory v Evropě do roku 2033. Do roku 2026 bude do prodeje uvedeno deset nových modelů s plně elektrickým pohonem.

Další informace
 

3.11.2022 Volkswagen představí na veletrhu e-SALON 2022 koncepční elektromobil ID. SPACE VIZZION

Českou výstavní premiéru v Letňanech oslaví koncept ID. SPACE VIZZION. Rodinu ID. budou reprezentovat elektrické modely ID.3, SUV ID.4 a SUV kupé ID.5 a českou premiéru si zde odbude model divize Volkswagen užitkové vozy, ikonicky ID. Buzz. Čtvrtý ročník veletrhu čisté mobility, technologií a řešení pro e-mobilitu (e-SALON) se uskuteční ve dnech 10. až 13. listopadu na výstavišti v pražských Letňanech. Volkswagen zorganizuje panelovou diskusi na téma „Elektromobilita a běžný život“.

Další informace
 

18.10.2022 Volkswagen Sharan se po úspěšných 27 letech loučí

Výroba praktického rodinného MPV v portugalském závodě Palmela byla definitivně ukončena 10. října 2022. Celkem Volkswagen dodal l celosvětově více než 1,1 milionu všestranných vozů Sharan. Na českém trhu je k dispozici posledních 10 skladových vozů Sharan s velmi atraktivní nabídkou zvýhodnění.

Další informace
 

17.10.2022 Bezpečnost na prvním místě: Volkswagen optimalizoval úspěšný model Golf

Golf znovu získal v testech Euro NCAP nejlepší hodnocení v podobě pěti hvězd. Centrální boční airbag pro sedadla vpředu nyní v sériové výbavě. Výsledky dokládají vysoké ambice značky Volkswagen v oblasti bezpečnosti. Euro NCAP chválí značku Volkswagen za průběžná vylepšování.

Další informace
 

11.10.2022 Volkswagen Service: Podzim a zima? To nám sedí!

Z tepla domova: E-shop Volkswagen nabízí řadu sezonních produktů. Sezonní servis: před zimou vám autorizovaný servis zkontroluje to nejdůležitější. Přezout je potřeba: využijte Volkswagen Pneuservis s 3letou PneuGarancí. Volkswagen MyCard na scéně: zákaznická karta ušetří náklady na servis i nákup originálního příslušenství. Sezonní nabídka Volkswagen: platí do konce roku 2022 jak pro Volkswagen, tak i pro Volkswagen Užitkové vozy.

Další informace
 

12.9.2022 Volkswagen představil v Locarnu studii terénního elektromobilu ID. XTREME

Základem koncepčního vozu ID. XTREME1 je model ID.4 GTX2 s vyšším výkonem. Terénní elektromobil s pohonem všech kol je dosud nejvýkonnějším modelem ID. ID. XTREME dává najevo výkonový potenciál a mnohostrannost platformy MEB. Volkswagen podporuje jako partner mezinárodní Setkání ID. v kantonu Ticino.

Další informace
 

31.8.2022 Nové modely GTX nabízejí ještě rozsáhlejší sériovou výbavu a ušlechtilejší vzhled

Modely ID.4 GTX1 a ID.5 GTX2 s pohonem všech kol dvěma elektromotory mají nyní rozšířenou sériovou výbavu. Sportovní a velmi kvalitní charakter vrcholných modelů umocňují nové exkluzivní designové prvky v černé a červené barvě. Modely GTX budou nabízeny ve všech modelových řadách ID.

Další informace
 

23.8.2022 Golf R „20 Years“ je na Severní smyčce Nürburgringu nejrychlejším vozem společnosti Volkswagen

Golf R „20 Years“1 vylepšil čas na kolo na Severní smyčce v porovnání s aktuálním modelem Golf R2 o dobré 4 sekundy díky sériově dodávanému paketu Performance a výkonu vyššímu o 10 kW. Evoluční zdokonalení motoru a převodovky umožňují řidičům užívat si sportovních výkonů v každodenním provozu i na závodním okruhu. Jízdní dynamiku a zážitky z jízdy posouvá na ještě vyšší úroveň inteligentní kombinace „paketu R-Performance“, manažera jízdní dynamiky a funkce „R-Performance Torque Vectoring“. Jubilejní model s pohonem všech kol završuje nepřetržitou evoluci nejvýkonnějších verzí Golfu v průběhu 20 let.

Další informace
 

10.8.2022 Volkswagen Group China prezentuje prototyp inovativního osobního dronu „V.MO“

Volkswagen Group China představuje první prototyp osobního dronu V.MO, který patří do nové kategorie eVTOL. Zkratka eVTOL znamená „electric Vertikal Take-Off and Landing aircraft“ a označuje elektrické létající dopravní prostředky, které mohou vzlétat a přistávat vertikálně. Městská letecká mobilita má potenciál stát se důležitým tržním segmentem. Volkswagen Group China vyvíjí v rámci svého projektu „Vertical Mobility“ nový koncept prémiové mobility, který bude zpočátku zaměřen na VIP zákazníky se zájmem o inovativní techniku.
Definitivní verze nyní představeného dopravního prostředku eVTOL by mohla zajistit přepravu čtyř cestujících včetně zavazadel na vzdálenost až 200 km.
Předseda představenstva Stephan Wöllenstein: „V dlouhodobém horizontu chceme tento koncept připravit pro sériovou výrobu a jako ‚Flying Tiger‘ převzít na tomto novém a dynamickém trhu s mobilitou roli průkopníka.“

Další informace
 

19.7.2022 1.5 TSI evo2: Globální motor pro vozy Volkswagen nabízí ještě vyšší hospodárnost a nižší emise

Nový high-tech agregát kombinuje velmi úsporný provoz s vysokými výkony. Zdokonalený základní motor pro mnoho modelů značky Volkswagen s výkonem 110 kW (150 k) je již k dispozici v modelech T-Roc1 a T-Roc Cabriolet2. Nový agregát je koncipován i pro paliva obsahující složky z obnovitelných zdrojů. Kompaktní motory TSI jsou vyráběny na celém světě

Další informace
 

8.7.2022 20 let modelu Phaeton: Volkswagen poprvé ukazuje nástupce, který se výroby nakonec nedočkal

Volkswagen vstoupil s modelem Phaeton1 do prémiového segmentu. První limuzína značky Volkswagen ve vyšší třídě stanovila měřítka z hlediska technologie a kvality zpracování. Nástupce modelu Phaeton2 zůstal exkluzivním prototypem – ve prospěch ofenzivy v oblasti elektromobility.

Další informace
 

28.6.2022 Strategie založená na platformách jako recept na úspěch: MQB slaví desáté jubileum

Modulární platforma MQB pro modely s motorem uloženým vpředu napříč je s více než 32 miliony vyrobenými vozy nejúspěšnějším technickým základem koncernu Volkswagen. MQB ztělesňuje inovativní technologie, flexibilní koncepty pohonu a synergie přesahující jednotlivé modelové řady. Úspěšný příběh platforem pokračuje: od MQB přes MEB až po SSP.

Další informace
 

27.6.2022 První plně elektrická limuzína Volkswagen: Světová premiéra modelu ID. AERO

Koncepční vůz značky Volkswagen je výhledem na vrcholný model rodiny ID.
Ladný design kombinuje zdokonalenou aerodynamiku a elegantní linie. Zcela elektrický, čtyřdveřový sériový model bude na celém světě nabízen v segmentu vyšší střední třídy. Šestý člen rodiny ID. po modelech ID.3₂, ID.4, ID.5 a ID.6₃ a ikonickém ID. Buzz₄.

Další informace
 

23.6.2022 Volkswagen nabízí další verzi modelu ID.4 s pohonem všech kol 4MOTION

ID.4 Pro Performance1 je nyní k dispozici také s pohonem všech kol dvěma elektromotory, a je tak atraktivní alternativou vrcholné verze ID.4 GTX 4MOTION2. Nový model ID.4 Pro 4MOTION3 s nejvyšším výkonem 195 kW/265 k4 umožňuje dojezd až 517 kilometrů (WLTP). Nová varianta nabízí nejen za špatného počasí a v hornaté krajině hospodárný pohon všech kol připravený na požadavky každodenního provozu.

Další informace
 

22.6.2022 První zcela elektrická limuzína Volkswagen: ID. AERO přijíždí na start

Designové skici poskytují první pohledy na budoucí model vyšší střední třídy v Číně. Dynamický čtyřdveřový model s ladnými liniemi a velkorysou nabídkou prostoru. Digitální světová premiéra se uskuteční 27. června ve 14:00 h (SELČ).

Další informace
 

16.6.2022 Nový ID. Buzz: Dokonalý partner pro život v digitálním světě

ID. Buzz1 kombinuje velkorysý prostor a pohodlí s digitálním světem chytrých telefonů a domácnosti uživatelů. Zcela digitální ovládání, špičkový informační a zábavní systém a flexibilní konektivita. Velký počet vstupů USB-C pro rychlé nabíjení výkonem 45 W, nyní i pro tablety a notebooky. Velká variabilita s důmyslnými detaily, jakým je například vyjímatelný Buzz Box mezi předními sedadly.

Další informace
 

6.6.2022 Volkswagen oslavuje 20. výročí modelu Golf R jubilejní edicí

Vyšší výkon, více dynamiky, více emocí: Exkluzivní model je s 245 kW/333 k1 o 13 k výkonnější než aktuální Golf R2. Golf R „20 Years“1 ohromí svou exkluzivní výbavou, působivými sportovními výkony a výrazným akustickým projevem. Golf R „20 Years“ je prvním modelem značky Volkswagen na světě, který má v interiéru velmi kvalitní ozdobná obložení z pravého karbonu. Předprodej vrcholného modelu začne v červnu.

Další informace
 

27.5.2022 Happy Birthday, Touareg! – Exkluzivní speciální edice k 20. výročí

Stylové prémiové SUV Touareg „EDITION 20“ s novým lakováním, perfektně sladěným interiérem a exkluzivními detaily. Vrcholná verze s panelem přístrojové desky Innovision Cockpit a elegantním koženým čalouněním v sériové výbavě. Působivý příběh úspěchu: Od roku 2002 bylo na celém světě prodáno více než jeden milion těchto SUV vyšší třídy.

Další informace
 

24.5.2022 Globální síť pro výrobu elektromobilů se rozrůstá: Volkswagen spouští v Emdenu druhou výrobu elektromobilů v Německu

Závod Emden byl investicí jedné miliardy eur transformován na první high-tech výrobní závod pro elektromobilitu v Dolním Sasku. Postupná přestavba závodu pro velkosériovou výrobu vozů se spalovacími motory na 100% elektromobilitu je největším transformačním projektem v historii této továrny. Od pátku 20. května sjíždí z montážní linky elektromobil ID.41, nejprodávanější elektrický model značky Volkswagen. Globální vůz ID.4 je nyní vyráběn v Emdenu, Cvikově, jakož i v čínských závodech Anting a Fo-šan – od podzimu 2022 se k nim připojí také Chattanooga (USA). Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen: „Rozšíření kapacit pro úspěšný model je důležitým stavebním kamenem naší strategie ACCELERATE. Urychlujeme tím transformaci na mobilitu s nulovými emisemi CO2.“ Koncern Volkswagen investuje do roku 2026 celkem 21 miliard eur a z Dolního Saska vybuduje německé centrum pro elektromobilitu.

Další informace
 

18.5.2022 Nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo: Čistý design a klasické linie pro moderní mobilitu

Designéři exkluzivně hovoří o designu modelu ID. Buzz. Jozef Kabaň, šéfdesignér značky Volkswagen: „Přenášíme geny prvního modelu Bulli do éry elektromobility a trvalé udržitelnosti“. Čistý a funkční exteriér, ikonická příď, světlomety s lidským rozměrem. Útulný interiér ve stylu elegantního salonku, trvale udržitelné materiály.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen