Menu
Zavřít
 

4.2.2022 Úspěšný start předprodeje: Volkswagen hlásí již téměř 100 objednávek SUV kupé ID.5

Zákazníci oceňují u modelu ID.5 atraktivní design, vyspělé technologie, luxusní výbavu a praktické vlastnosti. Jedinečný parkovací asistent Park Assist Plus s paměťovou funkcí zaparkuje vůz vždy na stejné místo. Nejvýkonnější ID.5 GTX s 220 kW lze pořídit již za 1 513 900 Kč. První čeští zákazníci si budou moci převzít svá elektrická SUV kupé s neutrální bilancí emisí CO2 na konci dubna.

Další informace
 

28.1.2022 ID.5 v sériové výrobě: Volkswagen úspěšně dokončil transformaci závodu Cvikov na výrobu elektromobilů

Portfolio vyráběných vozů je kompletní: ID.51 slaví oficiální spuštění výroby jako šestý model z Cvikova se zcela elektrickým pohonem. Celosvětově první kompletně dokončená transformace velkosériové výroby vozidel se spalovacími motory na 100% elektromobilitu. Rozšiřování globální sítě pro výrobu elektromobilů pokračuje: V roce 2022 se k ní připojí montážní závody Emden, Hannover a Chattanooga. Dr. Christian Vollmer, člen představenstva značky Volkswagen odpovědný za výrobu: „Zahájením výroby šesti modelů tří značek za pouhých 26 měsíců odvedl výrobní závod Cvikov pro koncern zásadní předpoklady pro úspěšnou produkci elektromobilů.“

Další informace
 

26.1.2022 Nový Volkswagen Tiguan Allspace zvládl Rallye Dakar 2022 bez sebemenšího zaváhání

Dakarský Tiguan Allspace R-Line se vrátí ze Saúdské Arábie do České republiky v polovině února. Více než 8000 kilometrů v drsných podmínkách vyprahlých pouští nezanechalo na oblíbeném rodinném SUV žádné šrámy. Členové úspěšného českého týmu BARTH Racing si obzvlášť pochvalovali terénní schopnosti, naprostou spolehlivost a mimořádně komfortní, prostorný a variabilní interiér.

Další informace
 

24.1.2022 Volkswagen osobní vozy výrazně překonal evropské cíle ohledně emisí CO2 i v roce 2021

Průměrné emise CO2 flotily nových osobních vozů Volkswagen v Evropě byly o 5,5 milionu gramů nižší než legislativou stanovený cíl. Předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter: „V transformaci na elektromobilitu a v procesu dekarbonizace dosahujeme rychlého pokroku, a významně tak přispíváme ke splnění pařížských klimatických cílů.“ Počet dodaných elektromobilů se v roce 2021 zdvojnásobil. Představení nových modelů v roce 2022 přinese další urychlení elektrické ofenzivy. Otevřený vůz s lehkou skládací střechou navazuje na legendární modely Brouk a Golf Cabriolet. Nový T-Roc Cabriolet 1.5 TSI lze objednávat s výbavou Style nebo R-Line.

Další informace
 

17.1.2022 Nový Volkswagen T-Roc Cabriolet s českými cenami

Volkswagen zahajuje předprodej modernizovaného modelu T-Roc Cabriolet. Otevřený vůz s lehkou skládací střechou navazuje na legendární modely Brouk a Golf Cabriolet. Nový T-Roc Cabriolet 1.5 TSI lze objednávat s výbavou Style nebo R-Line.

Další informace
 

14.1.2022 Volkswagen v roce 2021 zdvojnásobil prodeje čistě elektrických vozů

Předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter: „Navzdory omezeným dodávkám polovodičů intenzivně pokračujeme v transformaci na elektromobilitu. Volkswagen dosáhl v Evropě během nejkratší doby vedoucího postavení mezi elektromobily.“ V roce 2021 bylo na celém světě dodáno více než 369 000 vozidel s elektrickým pohonem (elektromobily a plug-in hybridní vozy). V Německu má elektrickou zásuvku každý čtvrtý dodaný vůz značky Volkswagen. Celkem bylo na celém světě dodáno téměř 4,9 milionu osobních vozidel Volkswagen. Golf je nejprodávanějším vozem v Německu. Poptávka zůstává vysoká s historicky nejvyššími počty objednávek – jen v Evropě si zákazníci objednali 543 000 vozidel, z toho 95 000 elektromobilů ID.

Další informace
 

31.12.2021 Nový Volkswagen Tiguan Allspace se postaví dakarské výzvě

Nový Tiguan Allspace již v sobotu ujede první kilometry na proslulé Rallye Dakar 2022. Na modernizovaný bestseller čeká během prvních dvou týdnů roku 2022 celkem více než 8000 kilometrů v nejnáročnějších podmínkách. Tiguan Allspace R-Line poskytne ideální zázemí reportérům českého týmu BARTH Racing.

Další informace
 

21.12.2021 Volkswagen odhaluje ceny modernizovaného modelu T-Roc

Úspěšný charismatický crossover se prezentuje v ještě atraktivnější podobě. Svěží design, kvalitnější interiér, pokroková technika pro maximální komfort a bezpečnost. Ceny nového modelu T-Roc začínají již od 630 900 Kč.

Další informace
 

17.12.2021 Výkonnější a rychlejší: Volkswagen posouvá hlasové ovládání v modelu Golf na novou úroveň

Optimalizované hlasové ovládání s rychlejším rozpoznáváním a precizními reakcemi zvyšuje komfort ovládání a pohodlí při jízdě. Informační a zábavní systém obdržel výkonnější řídicí jednotku a zdokonalený software. Rychlejší spuštění systému, plynulé dotykové ovládání s bezprostřední zpětnou vazbou. V rámci dobrovolné servisní akce profitují z vylepšeného softwaru také již dodaná vozidla.

Další informace
 

16.12.2021 Komfortní, konektivní a trvale udržitelná: Nová řešení pro nabíjení elektrických modelů Volkswagen

Plug & Charge brzy udělá z nabíjecích karet minulost. Obousměrné nabíjení přemění elektromobily na mobilní úložiště energie. Nový software pro lepší plánování nabíjení a rychlejší nabíjení. Volkswagen nabízí s více než 270 000 nabíjecími stanicemi přístup k jedné z největších a nejrychleji rostoucích nabíjecích sítí v Evropě. Nabíjení a energie se zařadily mezi klíčové obchodní oblasti značky Volkswagen.

Další informace
 

15.12.2021 Možnost výrazného snížení emisí CO2: Nejnovější vznětové motory jsou schváleny pro používání paliv vyráběných ze zbytkových a recyklovaných materiálů

Nafta s bio složkami výrazně vylepšuje bilanci emisí CO2, používání tohoto paliva je zajímavé především pro fleetové zákazníky. Nejnovější vznětové čtyřválce splňují evropskou normu EN 15940, a díky tomu mohou spalovat paliva z obnovitelných zdrojů. Volkswagen kromě rozšiřování produktového portfolia v oblasti elektromobility pokračuje ve zdokonalování vozidel se spalovacími motory s cílem snižovat jejich emise.

Další informace
 

13.12.2021 K prodejcům značky Volkswagen přijíždí elektrické SUV kupé ID.5

První elektrické SUV kupé značky Volkswagen zaujme expresivním designem a velkorysým vnitřním prostorem. Elektronická platforma se softwarem generace 3.0 a aktualizacemi „Over-the-Air“. Vrcholná verze ID.5 GTX nabízí pohon všech kol a nejvyšší výkon 220 kW (299 k). Ceny na českém trhu již od 1 311 900 Kč.

Další informace
 

7.12.2021 Nové Taigo je již k dispozici u prodejců

Nové SUV kupé je již v showroomech značky Volkswagen. Nové ovládací a asistenční systémy zvyšují úroveň komfortu a konektivity. Nový model je připraven oslovit další skupiny zákazníků v segmentu malých vozů.

Další informace
 

19.11.2021 Volkswagen vyvíjí podvozek budoucnosti

Softwarové kompetence urychlují vývoj podvozkových systémů pro vysoce automatizovanou jízdu. Software bude nabízet mnohem více možností, jak utvářet charakter vozu. "Innovation Talk – Driving dynamics“ nabízí na toto téma velké množství informací ze zákulisí.

Další informace
 

18.11.2021 Nový Volkswagen T-Roc: Výrazný design a inovativní technologie

Modernizované verze modelů T-Roc, T-Roc R a T-Roc Cabriolet budou u prodejců od jara 2022. Kompaktní crossover používá technologie z vyšších automobilových tříd: funkce pro částečně automatizovanou jízdu a IQ.LIGHT LED Matrix. Velmi kvalitní interiér s nově navrženou přístrojovou deskou, displejem informačního a zábavního systému a sériově dodávaným digitálním panelem Digital Cockpit. Pokračování úspěšné historie: Během čtyř let přesáhl globální prodej hranici jednoho milionu vozů.

Další informace
 

9.11.2021 Volkswagen představí na veletrhu e-SALON 2021 nový model ID.5 a koncept ID.LIFE

Volkswagen představí české veřejnosti na veletrhu čisté mobility e-SALON v pražských Letňanech nejnovější členy rodiny modelů ID. Poprvé bude v České republice k vidění sportovní elektrické SUV ID.4 GTX s pohonem všech kol dvěma elektromotory, krátce po světové premiéře budou moci návštěvníci expozice značky Volkswagen na výstavišti v Letňanech obdivovat zcela nový model ID.5 a výhled do budoucnosti městské elektromobility nabídne inovativní studie malého crossoveru ID. LIFE. Portfolio elektromobilů Volkswagen na e-SALONu završí bestseller ID.3. Volkswagen kromě toho připravil panelovou diskusi, v níž se budou probírat zkušenosti s provozováním elektromobilů ve vozových parcích českých firem.

Další informace
 

4.11.2021 Volkswagen Service přiváží výhody na letošní zimu

Levnější zimní komplety kol. Bezplatná PneuGarance: záruka 3 roky na poškození a výrobní vady. Zvýhodněná nabídka Originálního příslušenství Volkswagen®. Lepší výhled: při výměně stírátek dostanete litr koncentrátu zimní směsi za 1 Kč. Sezonní nabídka Volkswagen v platnosti do 31. 12. 2021.

Další informace
 

3.11.2021 Úspěšná rodina ID. se rozrůstá: Nový model ID.5 je první elektrické SUV kupé značky Volkswagen

Volkswagen rozšiřuje na své „cestě k nulovým emisím“ („Way to ZERO“) úspěšnou rodinu ID. o nový model ID.5. Společnost tak urychluje elektrifikaci své flotily nových vozů a navíc vstupuje do nového tržního segmentu. Elegantní a expresivní elektricky poháněné SUV kupé disponuje novým ID.Softwarem 3.0, který přináší mimo jiné vylepšený nabíjecí výkon a hlasové ovládání. Volkswagen kromě toho činí další krok k automatizované jízdě využíváním kolektivních dat a nejnovější generace asistenčních systémů.

Další informace
 

2.11.2021 Úspěšná rodina ID. se rozrůstá: Světová premiéra modelů ID.5 a ID.5 GTX

Světová premiéra modelů ID.5 a ID.5 GTX

Další informace
 

20.10.2021 Cesta k chytré továrně: Volkswagen testuje sítě 5G ve výrobě

Pilotní projekt v hlavním závodě Wolfsburg: Volkswagen zprovoznil ve výrobě lokální síť 5G. Skleněná manufaktura Drážďany testuje ovládání bezobslužných přepravních systémů prostřednictvím sítě 5G. Rychlý a spolehlivý přenos dat zvýší výkonnost a flexibilitu výroby. Vlastní uspořádání a provozování infrastruktury 5G zaručuje bezpečnost dat a přinese speciální znalosti, které zvýší konkurenceschopnost společnosti.

Další informace
 

7.10.2021 Bestseller mezi elektrickými vozy, model ID.3, přivedl během prvního roku prodeje ke značce Volkswagen 70 000 zcela nových zákazníků

Od zahájení prodeje si zákazníci objednali již více než 144 000 vozů ID.3 – přibližně 50 procent z nich jsou noví zákazníci značky Volkswagen. Nejprodávanější elektromobil v Evropě v srpnu 2021. Klaus Zellmer, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za prodej: „ID.3 je opravdovým hitem a pro značku Volkswagen získává nové skupiny zákazníků.“Nejčastěji uváděné důvody koupě: Ohleduplnost vůči klimatu, inovace, masivní prodejní síť. Volkswagen je díky rodině modelů ID lídrem elektromobilového trhu v Evropě.

Další informace
 

5.10.2021 Nové Taigo vstupuje na českém trhu do předprodeje

Zákazníci mohou první SUV kupé značky Volkswagen již objednávat u českých autorizovaných prodejců. Nový lifestylový crossover je k dispozici se třemi motory a třemi stupni výbavy. Ceny kompaktního modelu s rozsáhlou výbavou začínají již od 484 900 Kč.

Další informace
 

29.9.2021 Silné kombi s všestranným talentem – nový Golf R Variant

Novou sportovní verzi modelu Golf Variant1 lze již objednávat. Inovativní pohon všech kol 4MOTION s funkcí Torque Vectoring pro vynikající agilitu. Atraktivní vzhled s typickým výrazně sportovním designem modelů R. Silné rodinné kombi se dodává dokonce i s tažným zařízením.

Další informace
 

23.9.2021 Volkswagen přichází s novým E-shopem

Volkswagen představuje nový E-shop eshop.volkswagen.cz. Široká nabídka Originálního příslušenství a sortimentu Volkswagen Lifestyle. Doručení do 3 dnů, platba kartou a bezplatné vrácení do 14 dnů. Moderní design, jednoduchý výběr, intuitivní ovládání webu.

Další informace
 

14.9.2021 Nové akumulátorové laboratoře: Volkswagen činí další krok k vývoji a výrobě vlastních akumulátorových článků

Nejmodernější laboratorní centrum pro akumulátorové články bylo otevřeno v německém Salzgitteru. Posílení oblasti elektromobility v Německu: Volkswagen Group Components investuje dalších 70 milionů eur do rozšíření výzkumu akumulátorů a vytvoří 250 pracovních míst pro technické specialisty. Know-how ve vývoji, výrobě a recyklaci: Areál v Salzgitteru se postupně změní ve vůdčí akumulátorové centrum v Evropě. Thomas Schmall: „Důsledně realizujeme svůj technologický plán. Volkswagen se díky tomu stává významným hráčem v oblasti akumulátorové technologie.“

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen