Menu
Zavřít

26.6.2024 Nejvýkonnější Golf slaví světovou premiéru: Nové modely Golf R a Golf R Variant přijíždějí na start s výkonem 245 kW (333 k)

Modely R s pohonem všech kol mají v sériové výbavě ještě ostřejší design, vylepšený interiér a nový informační a zábavní systém. Na přání dodávaný paket R Performance umožňuje mimo jiné ještě větší nejvyšší rychlost a zahrnuje rozměrnější střešní spoiler plus jako novinku i stopky pro měření časů na kolo a ukazatel zrychlení. Volkswagen R představil ve světové premiéře rovněž exkluzivní speciální edici Golf R Black Edition.

Praha - Volkswagen představuje nové vrcholné verze modelové řady Golf. Nové modely Golf R1 a Golf R Variant2 přijíždějí na start s optimalizovanou jízdní dynamikou, exkluzivní sériovou výbavou a nejvyšším výkonem 245 kW (333 k). Po výkonové stránce zaznamenaly nové modely oproti svým předchůdcům nárůst o 10 kW (14 k). Na přání dodávaný paket R Performance posune nejvyšší rychlost 250 km/h vzhůru o dalších 20 km/h na 270 km/h. Obě verze modelu Golf R - společně s modelem Arteon R Shooting Brake5 - jsou tak nejrychlejšími sériově vyráběnými modely značky Volkswagen na světě. Jejich předprodej bude v České republice zahájen na přelomu července a srpna. 

Nový Golf R

Ještě ostřejší design, rozšířená specifická výbava R. Základem nových modelů R je osmá generace modelové řady Golf, která prošla na začátku letošního roku velkou modernizací. Mimořádnou dynamiku dává jasně najevo nově navržená přední část modelu, jíž dominují světlomety IQ.LIGHT LED Matrix, osvětlené logo Volkswagen a otvory "vzduchových clon" v nárazníku, spolu s novými zadními LED světly. Na přání jsou k dispozici nová 19" kovaná kola "Warmenau", která přesvědčí čistým designem, hmotností jednoho kola pouhých osm kilogramů a účinným chlazením brzd, které může být výhodou právě při sportovní jízdě na závodním okruhu.

Nově vyvinut byl rovněž hardware a software informačního a zábavního systému, který je kombinován s největší verzí displeje (úhlopříčka 32,8 cm) z nabídky značky Volkswagen. Díky nové grafice a struktuře menu dotykového displeje se výrazně zlepšilo také intuitivní ovládání. Nově vyvinuto bylo navíc ovládání automatické klimatizace a nastavení hlasitosti osvětlenými dotykovými posuvníky spolu s hlasovým asistentem IDA6, který při odpovídání na dotazy využívá software "ChatGPT" na základě umělé inteligence. Kromě toho byly optimalizovány reakce dotykových ovládacích prvků na volantu.

Modely Golf R jsou sériově vybaveny zdokonaleným digitálním panelem sdružených přístrojů Digital Cockpit Pro (úhlopříčka displeje: 26 cm). Kromě klasických zobrazení z ostatních verzí této modelové řady nabízí Digital Cockpit Pro modelu Golf R optimalizovaný režim zobrazování "Sport Skin" s centrálním kruhovým otáčkoměrem ve specifickém designu R a také režim zobrazování "R View" s horizontálním otáčkoměrem.

Špičkový interiér. Vnitřní výbava modelů Golf R je ergonomicky důsledně přizpůsobena potřebám řidiče a zušlechtěna v exkluzivním stylu "R". Řidič a spolujezdec usedají do vrcholné verze sportovních sedadel s integrovanými opěrkami hlavy. Vnitřní plochy sedadel jsou černo-modré, zatímco vnější plochy jsou čalouněny látkou ArtVelours. V horní části vnitřní plochy opěradel je umístěno logo R. Na přání jsou k dispozici rovněž ozdobná obložení interiéru z uhlíkového kompozitu. Tyto detaily ve výbavě umocňují vysokou kvalitu a exkluzivitu celkového konceptu nového modelu Golf R.

Golf R - nejvyšší výkon. Nové modely R disponují suverénním nejvyšším výkonem 245 kW (333 k), který přeplňovaný motor 2,0 litru předává 7stupňové převodovce DSG a pohonu všech kol 4MOTION s variabilním rozdělováním točivého momentu mezi zadní kola systémem R Performance Torque Vectoring. Poslední uvedená funkce optimalizuje průjezd zatáčkou, a tím zvyšuje jízdní stabilitu a agilitu. Nové modely mají maximální točivý moment 420 N.m. Nejvyšší rychlost 250 km/h může být na přání dodávaným paketem R Performance zvýšena o dalších 20 km/h na 270 km/h.

Paket R Performance - dodatečné režimy pro ještě větší potěšení z jízdy. Paket R Performance nabízí kromě větší nejvyšší rychlosti také dva dodatečné jízdní režimy - "Drift" a "Special" - určené pro fanoušky motoristického sportu, kteří se svým vozem jezdívají také mimo normální silniční provoz. Modus "Special" byl cíleně nastaven pro Severní smyčku Nürburgringu. Rozměrnější střešní spoiler zvětšuje přítlak. Součástí paketu R Performance pro nové modely jsou také stopky GPS pro měření časů na kolo a ukazatel zrychlení - obě funkce zobrazuje Digital Cockpit Pro.

Manažer jízdní dynamiky optimalizuje pocity z jízdy. Adaptivní regulace podvozku DCC nepřetržitě reaguje na stav vozovky a jízdní situaci a zohledňuje přitom například ovládání volantu, brzdění a zrychlování. Manažer jízdní dynamiky koordinuje a dále optimalizuje nastavení podvozku DCC, která mají vliv na příčnou dynamiku. DCC tak nabízí za všech okolností nejlepší jízdní komfort a optimální jízdní dynamiku. Nové modely R tak dokážou vždy bez problémů splnit nejvyšší požadavky na každodenní provoz i mimořádně sportovní jízdu. Jako mimořádně variabilní automobil se prezentuje Golf R Variant, který navíc nabízí velkorysý zavazadlový prostor s maximálním objemem 1642 litrů (se sklopenými opěradly zadních sedadel).

Exkluzivní Golf R Black Edition. Ihned při uvedení na trh bude možné objednávat exkluzivní model s ušlechtilým tmavým vzhledem, který zahrnuje tmavá loga VW a "R", černé brzdové třmeny "R" s tmavým logem "R", černá 19" kola typu "Estoril" a černé koncovky výfukové soustavy. Součástí sériové výbavy jsou rovněž světlomety IQ. LIGHT LED Matrix s tmavě tónovanými krycími skly.

Úspěšný příběh modelu Golf R. Volkswagen R nabízí jako značka prémiových vysokovýkonných automobilů již více než dvě desetiletí speciální modely se zvýšenými výkony, ušlechtilou výbavou a výrazným designem - a svou nabídkou vyvolává nadšení u fanoušků vozů Volkswagen na celém světě. Úspěšný příběh modelu Golf R začal psát v roce 2002 legendární Golf R32, jehož bylo spolu s dosud čtyřmi nástupci prodáno již více než 250 000 vozů.

1) Golf R - kombinovaná spotřeba paliva: 8,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 192 g/km; emisní třída (CO2): G.

2) Golf R Variant - kombinovaná spotřeba paliva: 8,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 194 g/km; emisní třída (CO2): G.

3) Údaje platí pro německý trh.

4) Golf R Black Edition - kombinovaná spotřeba paliva: 8,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 193 g/km; emisní třída (CO2): G.

5) Arteon R Shooting Brake - kombinovaná spotřeba paliva: 8,9-8,6 l/100 km; kombinované emise CO2: 203-195 g/km; emisní třída (CO2): G.

6) Výbava na přání.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen