Menu
Zavřít

30.5.2024 Nový Tiguan obdržel v aktuálních testech bezpečnosti Euro NCAP nejvyšší hodnocení s 5 hvězdami

Nejvyšší hodnocení pro bestseller: Nový Tiguan dosáhl nejlepších výsledků v testech pasivní bezpečnosti (ochrana cestujících při nehodě) i účinnosti technologií na podporu aktivní bezpečnosti (předcházení kolizím). Další zlepšení ochrany cestujících vzadu: Nový Tiguan je sériově vybaven také bočními airbagy pro cestující vzadu. Nové upozorňování na nebezpečí při vystupování: Aktuální Tiguan je již v základní verzi sériově vybaven širokým spektrem asistenčních systémů včetně upozorňování na nebezpečí při vystupování.

Praha - Nový Volkswagen Tiguan obdržel od renomované evropské organizace pro ochranu spotřebitelů Euro NCAP nejvyšší hodnocení bezpečnosti s pěti hvězdami. Třetí generace bestselleru se tak oficiálně řadí mezi nejbezpečnější automobily ve své třídě. Mimořádně dobře byla hodnocena bezpečnost dětí přepravovaných v tomto oblíbeném SUV značky Volkswagen, což je důležitý výsledek pro rodiny. Pro ně je totiž Tiguan, jehož se prodalo již více než 7,6 milionu vozů, ideálním všestranným automobilem.

Nový Tiguan se prodává od roku 2024

Hodnocení s 5 hvězdami. Volkswagen Tiguan byl organizací Euro NCAP (European New Car Assessment) testován z hlediska ochrany dospělých cestujících, ochrany dětí, bezpečnosti nechráněných účastníků silničního provozu a sériově dodávaných asistenčních systémů. Dosažené hodnocení s 5 hvězdami symbolizuje vynikající celkový výsledek v oblasti pasivní bezpečnosti (ochrana cestujících při nehodě) a bohatou výbavu komplexními technologiemi pro účinné předcházení kolizím v praktickém provozu. Zkušební kritéria jsou v testech Euro NCAP od roku 2023 ještě přísnější. Mezi nové požadavky patří například funkce pro rozpoznávání dětí ponechaných uvnitř vozu - nová generace modelu Tiguan přitom splňuje i tento bod. Ochranu cestujících vzadu navíc optimalizují boční airbagy na vnějších sedadlech dodávané v novém modelu Tiguan sériově. Pro rodiny s dětmi je smysluplnou podporou v každodenním provozu upozorňování na nebezpečí při vystupování. I tato funkce je zahrnuta do sériové výbavy modelu Tiguan a v rámci systémových limitů dokáže zabránit otevření dveří, pokud se zezadu přibližuje jiný účastník silničního provozu (jízdní kolo, elektrická koloběžka, motocykl atd.). Systém přitom upozorňuje na případné nebezpečí akusticky i vizuálně.

Rozsáhlá bezpečnostní výbava sériově. Nový Tiguan je sériově vybaven již v základní verzi1 následujícími bezpečnostními technologiemi (výňatek):

·        Funkce brzdění při odbočování a podpora při vyhýbacím manévru

·        Rozpoznávání nepozornosti a únavy řidiče

·        Čelní airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu (s deaktivací airbagu spolujezdce vpředu), hlavové a boční

         airbagy vpředu a vzadu, centrální airbag

·        Asistent pro vyjetí z parkovacího místa

·        Upozorňování na nebezpečí při vystupování

·        Asistent pro rozjezd do kopce

·        Parkovací senzory (výstražné upozorňování na překážky před vozem a za ním)

·        Kompatibilita s novým bezpečnostním standardem i-Size pro dětské sedačky

·        Asistent pro průjezd křižovatkou

·        Asistent pro nouzové brzdění "Front Assist" s rozpoznáváním chodců a cyklistů

·        Služba nouzového volání eCall

·        Zadní kamera "Rear View"

·        Asistent pro jízdu v jízdním pruhu "Lane Assist"

·        Asistent pro změnu jízdního pruhu "Side Assist"

·        Systém pro rozpoznávání přítomnosti dítěte uvnitř vozu

·        Rozpoznávání dopravních značek

Podrobné výsledky testu Euro NCAP naleznete na www.euroncap.com.

1) Veškeré údaje o výbavě platí pro modelovou řadu nabízenou v České republice.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích.  V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Polo, T-Roc, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen