Menu
Zavřít

20.5.2024 Volkswagen rozšiřuje nabídku pohonů pro nový Passat

V konfigurátoru je nyní dostupné i nejvýkonnější TDI s pohonem všech kol 4MOTION spolu s plug-in hybridními verzemi eHybrid a mild hybridními zážehovými jednotkami. Passat bude během června možné objednávat také se zážehovými motory TSI včetně variant s pohonem všech kol 4MOTION. Předváděcí vozy jsou k dispozici u autorizovaných prodejců.

Praha - Volkswagen rozšířil portfolio pohonů pro nový Passat. Zákazníci si již mohou úspěšný manažerský model objednat také s turbodieselem TDI disponujícím výkonem 142 kW (193 k) a pohonem všech kol 4MOTION. Kromě toho byly do webového konfigurátoru zařazeny také plug-in hybridní jednotky eHybrid a zážehové motory eTSI doplněné mild hybridní technologií. V červnu budou k dispozici také konvenční čtyřválcové motory TSI na benzin včetně variant s pohonem všech kol 4MOTION. Akční Passat Limited lze pořídit s bohatou sériovou výbavou již za 899 900 Kč.

Nový Passat lze objednávat s řadou nových pohonů včetně verzí 4MOTION

"Jednou z mnoha silných stránek manažerského modelu Passat je mimořádně široká nabídka výbav a pohonů a po aktualizaci zákaznického konfigurátoru to nyní platí i pro letos představenou devátou generaci našeho všestranného bestselleru střední třídy," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika, a dodává: "Největší zájem českých zákazníků očekáváme u nejvýkonnějšího TDI ve spojení s pohonem všech kol 4MOTION."

Nový Volkswagen Passat je v současnosti na českém trhu k dispozici se čtyřmi výbavovými liniemi: Passat, Business, Elegance a R-Line, které doplňuje akční model Limited, jehož základní cena začíná již od 899 900 Kč. Portfolio pohonů rozšiřuje v modelové řadě Passat již netrpělivě očekávané nejvýkonnější TDI vyladěné na 142 kW (193 k) a dodávané sériově ve spojení s pohonem všech kol 4MOTION. Za nový Passat v této variantě lze připojit brzděný přívěs o hmotnosti až 2200 kg. Po připojení přívěsu se automaticky aktivuje jízdní režim "Trailer", který optimálně rozděluje hnací sílu mezi přední a zadní nápravu pro provoz s přívěsem. Manévrování se soupravou usnadňuje vyspělý asistenční systém Trailer Assist. Nový Passat TDI 4MOTION přesvědčí suverénními výkony s vysokými rezervami a optimální trakcí na jakémkoli povrchu ve spojení s mimořádně nízkou spotřebou paliva.

Dalšími příkladně hospodárnými a současně dynamickými novinkami jsou dvě plug-in hybridní jednotky eHybrid nabízené ve dvou výkonových stupních se 150 kW (204 k)/350 N.m nebo 200 kW (272 k)/400 N.m. Výhodou tohoto částečně elektrifikovaného pohonu je dojezd s čistě elektrickým pohonem až 120 km bez kompromisů při cestování na dlouhé vzdálenosti. Passat eHybrid lze tak v každodenním provozu používat jako ryzí elektromobil.

Plug-in hybridní jednotky eHybrid patří mezi nejmodernější systémy svého druhu na světě. Jejich základem je kombinace high-tech zážehového čtyřválce 1.5 TSI evo2, který poskytuje výkon 110 kW (150 k) nebo 130 kW (177 k), a elektromotoru o výkonu 85 kW (116 k). Akumulátorovou baterii o kapacitě 19,7 kWh je možné nabíjet střídavým proudem z nástěnné nabíječky o výkonu 11 kW nebo stejnosměrným proudem z rychlonabíjecího stojanu o výkonu až 50 kW.

Nový Volkswagen Passat bude již brzy možné objednávat také s dalšími zážehovými jednotkami eTSI, jejichž hospodárnost zvyšuje vyspělá 48V mild hybridní technologie, a přeplňovanými zážehovými motory 2.0 TSI o výkonu 150 kW (204 k) nebo 195 kW (265 k). Passat 2.0 TSI o výkonu 195 kW (265 k) bude sériově vybaven inteligentně řízeným pohonem všech kol 4MOTION. Všechny ostatní verze nového modelu Passat disponují pohonem předních kol.

Ceny všech dostupných motorizací najdete v přiloženém ceníku.

Ceník Passat Limited

Kompletní ceník Passat

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích.  V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Polo, T-Roc, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen