Menu
Zavřít

13.3.2024 V hlavní roli suverénní výkony: Volkswagen představuje dva nové sportovní elektromobily ID.3 GTX a ID.7 GTX Tourer

Nové ID.3 GTX: Verze Performance s výkonem 240 kW (326 k). Nový ID.7 GTX Tourer s výkonem 250 kW (340 k): Nejvýkonnější plně elektrické kombi. Charakteristické designové prvky GTX v exteriéru a interiéru, inteligentní hlasový asistent „IDA“ propojený s chatbotem ChatGPT a řada dalších inovací.

Praha - Volkswagen představil ve světové premiéře sportovní verze GTX na základě modelových řad ID.3 a ID.7 Tourer. V obou případech hraje hlavní roli suverénní výkon. Sportovnímu hatchbacku ID.3 GTX propůjčuje křídla elektromotor poskytující nejvyšší výkon 210 kW (286 k) či dokonce 240 kW (326 k) v případě varianty Performance, která se tak může pochlubit dosud nejvýkonnějším elektromotorem značky Volkswagen. Jako historicky nejvýkonnější plně elektrické kombi nový ID.7 GTX Tourer disponující výkonem 250 kW (340 k) a dvěma elektromotory. Nové sportovní verze GTX dávají svůj dynamický potenciál najevo vytříbenými designovými prvky GTX v interiéru i exteriéru a své uživatele si podmaní také praktičností a komfortem pro každodenní provoz spolu s řadou inovací včetně chatbotu ChatGPT, který doplňuje inteligentního hlasového asistenta IDA.

Sportovní a plně elektrické: ID.3 GTX a ID.7GTX Tourer

Rok 2024 se ponese ve znamení produktové kampaně GTX. Volkswagen představuje téměř současně vysokovýkonné verze plně elektrických modelů ID.3, ID.7, ID.7 Tourer a ID. Buzz, které doplňují nové generace modelů ID.4 GTX a ID.5 GTX uvedené na trh loni na podzim. GTX se tak zřetelně profiluje jako nezávislá produktová řada značky Volkswagen ve stylu ikonických modelů GTI. Jako první z nově příchozích sportovních elektromobilů GTX byly představeny modely ID.3 GTX, ID.3 GTX Performance a ID.7 GTX Tourer.

Kompaktní sportovní elektromobily ID.3 GTX a ID.3 GTX Performance. Kai Grünitz, člen představenstva odpovědný za technický vývoj značky Volkswagen, u příležitosti světové premiéry nových vrcholných verzí modelové řady ID.3 uvedl: "Nové ID.3 GTX Performance je pro mě díky své spontánní a ohromující výkonové charakteristice elektrickým protějškem naší sportovní kompaktní ikony Golf GTI Clubsport. Jak elektrický pohon, tak i přeplňovaný zážehový motor má samozřejmě svůj vlastní jedinečný charakter. Výkonné ID.3 GTX Performance i přesto sdílí s čistokrevným modelem Golf GTI Clubsport stejnou fascinující lehkost při zrychlování. Jsou to dva moderní sportovní vozy v podání značky Volkswagen."

"Volkswagen přenáší s modelem ID.3 GTX fascinaci, kterou vyvolávají íkonické kompaktní modely GT, do světa elektromobility. Potěšení z jízdy a udržitelnost zde tvoří zcela novou alianci," dodává Grünitz. ID.3 GTX používá stejný vysoce hospodárný elektromotor jako nové generace modelů ID.4 a ID.5 a zcela nové ID.7. Kromě varianty o výkonu 210 kW (286 k) je však poprvé k dispozici také verze s výkonem 240 kW (326 k). Elektromotor poskytuje nejvyšší točivý moment 545 N.m, což umožňuje sportovním hatchbackům zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 6,0 sekundy (GTX), resp. 5,6 sekundy (GTX Performance). Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 180 km/h (GTX), resp. 200 km/h (GTX Performance). Elektromotor je v obou verzích napájen novou sadou lithium-iontových akumulátorů s využitelnou kapacitou 79 kWh, která umožní dojezd na jedno nabití cca 600 km. Při rychlém nabíjení stejnosměrným proudem lze využívat nabíjecí výkon až 175 kW, který zkrátí dobu nabití z 10 na 80 procent na cca 26 minut. Všechny uváděné údaje jsou předběžné.

Modelová řada ID.3 obdrží souběžně s debutem nových verzí GTX novou přístrojovou desku. Nová generace informačního a zábavního systému má výrazně větší dotykový displej (s úhlopříčkou 32,8 cm/12,9 palce) a novou, intuitivní strukturu menu. S novým hlasovým asistentem IDA lze komunikovat hovorovým jazykem. Další inovací je integrovaný přístup k chatbotu ChatGPT s umělou inteligencí. Cestování s novými elektromobily značky Volkswagen zpříjemní aplikace Wellness, která upravuje různé funkce vozidla.

ID.7 GTX Tourer jako historicky nejvýkonnější kombi značky Volkswagen. Nový model ID.7 GTX Tourer nabízí nový druh sportovní mobility díky prostorné karoserii velkého kombi, výkonům sportovního vozu a udržitelnosti elektromobility. Na řidiče a jeho spolucestující čekají fascinující zážitky okamžité, mimořádně intenzivní akcelerace zajišťované dvěma elektromotory, které dokážou během zlomku sekundy poskytnout maximální výkon a točivý moment. Přední kola sofistikovaného systému 4MOTION pohání synchronní elektromotor o výkonu 210 kW (286 k), na zadní nápravě je uložen asynchronní elektromotor poskytující nejvyšší výkon 80 kW (109 k). Celkem má řidič k dispozici nejvyšší výkon 250 kW (340 k). Snadné a rychlé překonávání dlouhých vzdáleností umožňuje rovněž vynikající aerodynamika přispívající k velmi nízké spotřebě elektrické energie ve spojení s velkou akumulátorovou baterií (využitelná kapacita 86 kWh) a nabíjecím výkonem až 200 kW na stejnosměrných rychlonabíjecích stanicích. Nabití z 10 na 80 procent je otázkou výrazně méně než 30 minut za ideálních podmínek.

Vizuálně projevuje ID.7 GTX Tourer svůj dynamický potenciál osobitým nárazníkem s voštinovou mřížkou masky chladiče a charakteristickým světelným designem modelů GTX. Všechny černé prvky mají navíc vysoce lesklou povrchovou úpravu. To platí i pro boční prahy a zadní nárazník v designu GTX, s nímž ladí nová 20" kola Skagen z lehké slitiny, která mohou být na přání nahrazena novými 21" koly z lehké slitiny. Ušlechtilou atmosféru v interiéru vytvářejí individualizovaná sedadla (vpředu vyhřívaná) s perforovaným nápisem GTX na opěradlech, specifický multifunkční volant GTX s červeným ozdobným prošíváním, červené lemování na sedadlech a červené prošívání na přístrojové desce a výplních dveří. Stejně jako ID.7 Tourer nabízí i sportovní verze GTX velkorysý zavazadlový prostor s objemem 605 až 1714 litrů. Na přání si mohou zákazníci objednat panoramatické střešní okno s elektronicky nastavitelnou průsvitností.

Rozšířená sériová výbava modelu ID.7 GTX Tourer zahrnuje světlomety ID.LIGHT LED Matrix, osvětlená loga značky Volkswagen na přídi a zádi a dekorační osvětlení interiéru s výběrem 30 barev světla. Mezi další sériově dodávané prvky patří vylepšený head-up displej s rozšířenou realitou, App Connect Wireless pro Apple Car Play a Android Auto, nový hlasový asistent IDA s chatbotem ChatGPT, který disponuje umělou inteligencí, dvouzónová automatická klimatizace, bezklíčkový přístupový systém Keyless Access a alarm. Na přání dodávaná škála vyspělých asistenčních systémů zahrnuje nový systém upozorňující na nebezpečí při vystupování, Connected Travel Assist s online daty pro asistované řízení v podélném i příčném směru včetně asistované změny jízdního pruhu a parkovacího asistenta Park Assist Plus s funkcí paměti pro automatizované zaparkování vozu na vzdálenost až 50 metrů. Stejně jako v modelu ID.7 Tourer si může řidič zpříjemnit cestování aplikací Wellness, která mění nastavení funkcí vozidla s ohledem na udržení co nejlepší kondice za jízdy i během přestávek k odpočinku. 

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích.  V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Polo, T-Roc, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen